Справа Вайнштайна: режисерка-документалістка звинуватила колишнього продюсера у зґвалтуванні

Почати
3 хв на читанння

Режисерка-документалістка, дружина губернатора Каліфорнії Дженніфер Сібел Ньюсом звинуватила колишнього голлівудського продюсера Гарві Вайнштайна у зґвалтуванні.

Про це вона заявила під час надання свідчень у Верховному суді Лос-Анджелеса 14 листопада, повідомляє Reuters.

За словами жінки, це сталося у 2005 році, коли вона намагалася збудувати кар’єру продюсерки та акторки.

Сібел Ньюсом розповіла, що познайомилася з Вайнштайном на кінофестивалі в Торонто. Тоді 31-річна акторка вже зіграла кілька невеликих ролей у кіно та працювала на телебаченні. Вона стверджує, що Вайнштайн запросив її зустрітися у готелі The Peninsula у Беверлі-Хіллз, що вважала діловою зустріччю, яка допоможе з її кар’єрою, хоча й була здивована, що перемовини проводилися у готельному номері продюсера.

За словами Сібел Ньюсом, Вайнштайн не був зацікавлений в обговоренні її проєктів. Він зайшов у ванну, покликав її і почав мастурбувати та торкатися грудей жінки. Після цього він став «агресивним», вклав її в ліжко і зґвалтував.

«Він був таким великим і таким непохитним. Це було пекло», — додала Сібел Ньюсом, чиї свідчення лягли в основу звинувачень проти Вайнштайна.

Окремо жінка уточнила, що на той момент вона не зустрічалася зі своїм нинішнім чоловіком, губернатором Каліфорнії Гевіном Ньюсом, і сказала, що не розповідала йому про те, що сталося, доки звинувачення проти Вайнштайна не стали надбанням громадськості.

За словами Сібел Ньюсом, її чоловік повернув гроші, отримані як пожертва на виборчу кампанію від продюсера, коли дізнався про ту зустріч у готелі.

  • Найгучніший скандал навколо голлівудського продюсера Гарві Вайнштайна спалахнув 2017 року після розслідування видання The New York Times про сексуальні домагання та насильство щодо співробітниць та актрис. Проти продюсера зі звинуваченнями виступили акторки Гвінет Пелтроу, Анджеліна Джолі, Кара Делевінь, Міна Сорвіно, Ромола Гарай, Азія Ардженто, Люсія Еванс та багато інших, загалом понад 80 жінок.
  • За їхніми словами, продюсер хитрістю заманював десятки жінок до себе в номер чи запрошував через агентів та менеджерок на кастинги, де домагався чи ґвалтував. Вайнштайн мав величезну владу і міг зруйнувати кар’єру акторки, якщо вона не погоджувалася виконувати його забаганки або ризикнула заявити про домагання.
  • Сексуальний скандал набув світового розголосу, спровокував звільнення та нерукостислість ґвалтівника, а також запустив флешмоб #MeToo. Його ініціювала актриса Алісса Мілано, але під цим хештегом почали ділитися історіями всі постраждалі від домагань на робочому місці чи у професійній галузі — не лише голлівудські акторки та моделі.
  • 24 лютого 2020 року суд Нью-Йорка визнав Вайнштайна винним у злочинних діях сексуального характеру щодо однієї жінки та зґвалтуванні іншої. У березні того ж року Вайнштайна засудили до 23 років ув’язнення.
  • У жовтні 2022 року в Лос-Анджелесі розпочався новий судовий процес над Вайнштайном у справі про сексуальні домагання. Якщо суд визнає Вайнштайна винним, йому загрожує ще 140 років в’язниці.

Фото: Facebook Jennifer Siebel Newsom