Понад 100 людей та організацій підписали лист на підтримку Ембер Хьорд

Почати
3 хв на читанння

Понад 100 людей та більш ніж 20 організацій, що займаються захистом прав жінок та інформуванням про домашнє насильство і сексуальні домагання, підписали відкритий лист на підтримку голлівудської акторки Ембер Хьорд, засуджуючи намагання змусити замовкнути людей, які повідомляють про домашнє та сексуальне насильство.

Серед підписантів листа, який виклали в інтернеті, вказані зокрема, режисерка Емі Зірінг та відома американська феміністка, журналістка та  активістка Глорія Стайнем.

За словами ініціаторів листа, після ухвалення рішення у справі про наклеп між Джонні Деппом та Ембер Хьорд у червні 2022 року акторка та люди, які її підтримали, зазнають «безпрецедентних онлайн-переслідувань».

«Більшість цих переслідувань були спричинені дезінформацією, жінконенависництвом, біфобією та монетизованим середовищем соціальних мереж, де заяви жінки про домашнє насильство та сексуальне насильство висміювалися для розваги. Та сама дезінформація та методи звинувачення жертв тепер використовуються проти інших осіб, які заявили про насильство», — наголошується у листі.

На думку підписантів, вердикт у справі та обговорення, що тривають навколо нього, вказують на «фундаментальне нерозуміння інтимного партнера й сексуального насильства і того, як на нього реагують постраждалі від насильства». Також ініціатори звернення вважають, що наслідки поширення цієї дезінформації стануть «руйнівними».

«У нас є серйозні побоювання щодо зростання зловживання позовами про наклепи, щоб залякати тих, хто залишився живим, і змусити їх замовкнути… Ми підтримуємо можливість для всіх повідомляти про насильство з боку інтимного партнера та сексуальне насильство без переслідувань та залякувань», — йдеться у листі.

  • Голлівудські актори Джонні Депп та Ембер Хьорд одружилися в лютому 2015 року, проте вже у 2017 році розлучилися. Акторка опублікувала фотографію із синцями та звинуватила Деппа в домашньому насильстві. Той подав до суду зустрічний позов про наклеп проти колишньої дружини та низки видань, які публікували найбільше інформації про його жорстокість.
  • У червні 2022 року суд штату Вірджинія у США визнав Хьорд винною у наклепі. Суд присяжних присудив Деппу компенсацію у розмірі 15 мільйонів доларів — 10 мільйонів доларів як компенсацію за збитки та 5 мільйонів доларів як штрафні санкції. Сам актор хотів отримати від ексдружини 50 мільйонів доларів.
  • За словами Деппа, його колишня дружина звела наклеп на нього, звинувативши у фізичному і сексуальному насильстві і показавши себе не тільки жертвою такого насильства, але й громадською діячкою, яка бореться з насильством у сім’ї.
  • Хьорд висунула зустрічний позов Деппу на 100 мільйонів доларів, заявивши, що адвокат Деппа очорнив її репутацію, коли назвав її звинувачення на адресу свого підзахисного «інсценуванням». Позов Хьорд був задоволений частково, їй присудили компенсацію у розмірі 2 мільйонів доларів.

Фото: Instagram Amber Heard