Фільм за мотивами оповідання Катерина Калитко презентують у Варшаві

від | Вер 20, 2022 | Фемкульт, Дивитися, Новини

У  Польщі 14-23 жовтня відбудеться масштабний кінофорум – Варшавський міжнародний кінофестиваль, який «прихистить» національну програму Міжнародного одеського кінофестивалю.

У рамках програми ОМКФ презентують короткометражку Lalibela («Лалібела») режисерки Анни Морозової за оповіданням Катерини Калитко.

Це художнє кіно, де, за сюжетом, напередодні Великодня в українському селі з’являється ікона із зображенням ефіопської Божої матері. У молодого священника виникає конфлікт із паствою, бо темношкіра Богородиця не викликає у них довіри. Одного разу вночі хтось пробирається до церкви і паплюжить ікону, після чого вона починає мироточити… Цікаво, що ця стрічка пройшла величезний шлях тривалістю три роки. І нарешті зустрінеться зі своїм глядачем у Європі.

«Окремо хотіли б подякувати письменниці Катерина Калитко, яка написала прекрасну книгу «Земля загублених», без якої б не народилася наша «Лалібела», – коментує продюсер і співзасновник продакшену Кирило Нечмоня.

Крім того, короткометражний документальний фільм The Sandmen («Сендмени») режисера Романа Прокопчука, що також реалізувала команда MIR&CO PRODUCTION, потрапив до конкурсної програми WIFF (Варшавський міжнародний кінофестиваль). Це соціальна історія, де головний герой – наглядач пляжного патруля в Києві Дмитро – разом із колегами розповідає про професійні будні, часом дуже трагічні. І намагається зробити все, аби страшна статистика утоплень в Україні змінилася на краще.

 

Чи «живе» українське кіно? Звісно. І його присутність на фестивалях такого рівня вчергове нагадує про те, що культура України може і має бути присутня в міжнародному контексті.

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Ми залишаємося незалежним та чесним жіночим виданням вже 7 років. На відміну від багатьох жіночих сайтів ми прагнемо відверто говорити про жінок та надати платформу для різноманітних голосів, які розповідають про справжнє життя, реальні проблеми жінок, їхні потреби, страхи, надії, про їхній досвід, успіх та досягнення. Кожна з нас заслуговує бути почутою. Кожна з нас може бути прикладом та натхненням для інших. Кожен, великий чи невеликий, внесок неймовірно цінний — він має важливе значення для захисту нашої редакторської незалежності та існування цього проєкту. Підтримайте DIVOCHE.MEDIA — від 50 гривень. Дякуємо!