Фільм за мотивами оповідання Катерина Калитко презентують у Варшаві

від | 20.09.2022 | Фемкульт, Дивитися, Новини

Час читання: ( Кількість слів: )

У  Польщі 14-23 жовтня відбудеться масштабний кінофорум – Варшавський міжнародний кінофестиваль, який «прихистить» національну програму Міжнародного одеського кінофестивалю.

У рамках програми ОМКФ презентують короткометражку Lalibela («Лалібела») режисерки Анни Морозової за оповіданням Катерини Калитко.

Це художнє кіно, де, за сюжетом, напередодні Великодня в українському селі з’являється ікона із зображенням ефіопської Божої матері. У молодого священника виникає конфлікт із паствою, бо темношкіра Богородиця не викликає у них довіри. Одного разу вночі хтось пробирається до церкви і паплюжить ікону, після чого вона починає мироточити… Цікаво, що ця стрічка пройшла величезний шлях тривалістю три роки. І нарешті зустрінеться зі своїм глядачем у Європі.

«Окремо хотіли б подякувати письменниці Катерина Калитко, яка написала прекрасну книгу «Земля загублених», без якої б не народилася наша «Лалібела», – коментує продюсер і співзасновник продакшену Кирило Нечмоня.

Крім того, короткометражний документальний фільм The Sandmen («Сендмени») режисера Романа Прокопчука, що також реалізувала команда MIR&CO PRODUCTION, потрапив до конкурсної програми WIFF (Варшавський міжнародний кінофестиваль). Це соціальна історія, де головний герой – наглядач пляжного патруля в Києві Дмитро – разом із колегами розповідає про професійні будні, часом дуже трагічні. І намагається зробити все, аби страшна статистика утоплень в Україні змінилася на краще.

 

Чи «живе» українське кіно? Звісно. І його присутність на фестивалях такого рівня вчергове нагадує про те, що культура України може і має бути присутня в міжнародному контексті.

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Читайте також

Франко-українська торгово-промислова палата запустила конкурс для підприємиць «Створено жінками»: переможниця отримає 100 тисяч гривень

Франко-українська торгово-промислова палата запустила конкурс для підприємиць «Створено жінками»: переможниця отримає 100 тисяч гривень

В Україні стартував новий відбір премії для українських підприємиць «Створено жінками», переможниця конкурсу отримає 100 тисяч гривень на розвиток бізнесу та п’ятиденну подорож у Париж. Організаторами премії є...

Іранська протестна пісня Baraye отримала премію «Греммі», її автору і виконавцю Шервіну Хаджипуру загрожує в’язниця

Іранська протестна пісня Baraye отримала премію «Греммі», її автору і виконавцю Шервіну Хаджипуру загрожує в’язниця

На 65-й церемонії премії «Греммі», яка відбулася у ніч проти 6 лютого у Лос-Анджелесі на стадіоні Crypto.com Arena, вперше була вручена статуетка в номінації «Найкраща пісня про соціальні зміни». Перемогу здобув іранський...