58% опитаних українок зіштовхнулись з порушеннями менструального циклу у зоні бойових дій

від | Вер 14, 2022 | Новини

Платформа доказової інформації про здоров’я під час війни «Бережи себе», яку реалізує команда організації INSCIENCE, провела анонімне опитування серед жінок про досвід та умови перебування в зонах бойових дій (укритті/бомбосховищі/підвалі тощо) унаслідок російської воєнної агресії.

На його основі команда разом з доказовими лікарками та експертками — гінекологинею Наталею Лелюх, психологинею Наталією Велковою та сімейною лікаркою Мариною Красніковою — створила інформаційну брошуру з рекомендаціями щодо здоров’я жінок під час війни.

Опитування проводилося з 17.08.2022 по 24.08.2022. Загальна вибірка склала 276 респонденток з 14 областей України. Дослідження проводилося за методом CAWI (поширення через Google Forms), відбір респонденток — стихійний.

За результатами дослідження було виявлено, що найбільше опитаним жінкам у зоні бойових дій не вистачало засобів жіночої гігієни (58.3%), знеболювальних (45.7%), доступу до води (36.6%). Понад половина респонденток заявили, що мали порушення менструального циклу під час перебування у зоні бойових дій, а 67,1% опитаних скаржилися на цистит. Також вони зазначали, що не мали медичних засобів, щоб надати собі першу допомогу при цьому стані, та знань, як це правильно робити.

Також дослідження виявило, що 94.9% опитаних жінок зіштовхнулися зі змінами в харчуванні, а 74.7% — зі змінами у поведінці кишківника. Найбільше за все респондентки потребували консультації лікаря, медичних препаратів від діареї та здуття, а також знань, як собі допомогти при цих станах.

Щодо ментального здоров’я дослідження демонструє, що, перебуваючи у зоні бойових дій, понад 90% опитаних відчували страх/тривогу, а з інших емоційних станів також зазначали нервове тремтіння, емоційне заціпеніння та агресію.

Проаналізувавши результати опитування, команда «Бережи себе» разом з доказовими лікарками та експертками створила інформаційну брошуру з рекомендаціями щодо жіночого здоров’я, яка складається з трьох тематичних блоків: «Гінекологічне здоров’я», «Функціональні порушення шлунково-кишкового тракту» та «Ментальне здоров’я».

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Ми залишаємося незалежним та чесним жіночим виданням вже 7 років. На відміну від багатьох жіночих сайтів ми прагнемо відверто говорити про жінок та надати платформу для різноманітних голосів, які розповідають про справжнє життя, реальні проблеми жінок, їхні потреби, страхи, надії, про їхній досвід, успіх та досягнення. Кожна з нас заслуговує бути почутою. Кожна з нас може бути прикладом та натхненням для інших. Кожен, великий чи невеликий, внесок неймовірно цінний — він має важливе значення для захисту нашої редакторської незалежності та існування цього проєкту. Підтримайте DIVOCHE.MEDIA — від 50 гривень. Дякуємо!