58% опитаних українок зіштовхнулись з порушеннями менструального циклу у зоні бойових дій

від | 14.09.2022 | Новини

Час читання: ( Кількість слів: )

Платформа доказової інформації про здоров’я під час війни «Бережи себе», яку реалізує команда організації INSCIENCE, провела анонімне опитування серед жінок про досвід та умови перебування в зонах бойових дій (укритті/бомбосховищі/підвалі тощо) унаслідок російської воєнної агресії.

На його основі команда разом з доказовими лікарками та експертками — гінекологинею Наталею Лелюх, психологинею Наталією Велковою та сімейною лікаркою Мариною Красніковою — створила інформаційну брошуру з рекомендаціями щодо здоров’я жінок під час війни.

Опитування проводилося з 17.08.2022 по 24.08.2022. Загальна вибірка склала 276 респонденток з 14 областей України. Дослідження проводилося за методом CAWI (поширення через Google Forms), відбір респонденток — стихійний.

За результатами дослідження було виявлено, що найбільше опитаним жінкам у зоні бойових дій не вистачало засобів жіночої гігієни (58.3%), знеболювальних (45.7%), доступу до води (36.6%). Понад половина респонденток заявили, що мали порушення менструального циклу під час перебування у зоні бойових дій, а 67,1% опитаних скаржилися на цистит. Також вони зазначали, що не мали медичних засобів, щоб надати собі першу допомогу при цьому стані, та знань, як це правильно робити.

Також дослідження виявило, що 94.9% опитаних жінок зіштовхнулися зі змінами в харчуванні, а 74.7% — зі змінами у поведінці кишківника. Найбільше за все респондентки потребували консультації лікаря, медичних препаратів від діареї та здуття, а також знань, як собі допомогти при цих станах.

Щодо ментального здоров’я дослідження демонструє, що, перебуваючи у зоні бойових дій, понад 90% опитаних відчували страх/тривогу, а з інших емоційних станів також зазначали нервове тремтіння, емоційне заціпеніння та агресію.

Проаналізувавши результати опитування, команда «Бережи себе» разом з доказовими лікарками та експертками створила інформаційну брошуру з рекомендаціями щодо жіночого здоров’я, яка складається з трьох тематичних блоків: «Гінекологічне здоров’я», «Функціональні порушення шлунково-кишкового тракту» та «Ментальне здоров’я».

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Читайте також

Франко-українська торгово-промислова палата запустила конкурс для підприємиць «Створено жінками»: переможниця отримає 100 тисяч гривень

Франко-українська торгово-промислова палата запустила конкурс для підприємиць «Створено жінками»: переможниця отримає 100 тисяч гривень

В Україні стартував новий відбір премії для українських підприємиць «Створено жінками», переможниця конкурсу отримає 100 тисяч гривень на розвиток бізнесу та п’ятиденну подорож у Париж. Організаторами премії є...

Іранська протестна пісня Baraye отримала премію «Греммі», її автору і виконавцю Шервіну Хаджипуру загрожує в’язниця

Іранська протестна пісня Baraye отримала премію «Греммі», її автору і виконавцю Шервіну Хаджипуру загрожує в’язниця

На 65-й церемонії премії «Греммі», яка відбулася у ніч проти 6 лютого у Лос-Анджелесі на стадіоні Crypto.com Arena, вперше була вручена статуетка в номінації «Найкраща пісня про соціальні зміни». Перемогу здобув іранський...