«Відсіч»: Проєкт, який навчає дівчат-підлітків самозахисту

від | 01.08.2022 | Підмога, Дівчина говорить

Час читання: ( Кількість слів: )

Воєнні дії змусили змінити спортивні заняття на уроки самозахисту. Врятуватись, запобігти насильству, захистити себе та близьких — основі правила виживання. Саме цьому навчає соціальний проєкт «Відсіч», створений дизайнеркою та підприємницею Іриною Красильниковою. Ірина допомагає дівчатам-підліткам здобути навички опору для життя в сучасних реаліях.

Ми обрали пріоритетом роботу з підлітками, адже наразі це найбільш вразлива категорія

Події в Ірпені, Бучі та інших звільнених містах Київщини шокували весь світ. Нам хотілося допомогти українським дівчатам уникнути насильства та врятуватись. Так виникла ідея створити «Відсіч» — проєкт, який навчить дівчат самозахисту. Якщо є хоч один шанс запобігти насильству, варто ним скористатись.

Ми почали заглиблюватись у тему, спілкуватися з організаціями, які займаються соціальними дослідженнями та питаннями насильства. Виявилося, що понад 50% українських дітей були свідками насильства ще до пандемії коронавірусу. Зараз, зважаючи на жорсткі воєнні реалії, ця цифра зашкалює.

Йдеться про майбутнє нашої нації. Якщо ми зараз не попіклуємося про емоційний стан дітей, то про яке «завтра» ми можемо говорити? Сьогодні, поки чоловіки й жінки роблять усе можливе для захисту кордонів нашої країни, ми повинні навчити дітей боронити їхні особисті кордони.

Ми обрали пріоритетом роботу з підлітками, адже наразі це найбільш вразлива категорія. Під час війни кожен опиняється під загрозою насильства, не кажучи вже про ймовірність загибелі. У школі не розповідають, як впоратись із цим психологічно. До того ж підлітки є залежними від батьків, які сьогодні перебувають у дуже нестабільному стані й геть не всі мають можливість оплатити терапію для себе. Найбільш нестабільні дорослі виміщають свою слабкість на дітях, чим закладають фундамент жорстокості і модель «жертва-агресор». Це пряма загроза для розвитку дитини. Разом із кваліфікованими спеціалістами ми допомагаємо вийти з цього патерну.

«Відсіч»: Проєкт, який навчає дівчат-підлітків самозахисту

Мета «Відсічі» — надати підлітці правильну модель відносин, фундамент, до якого вона буде повертатися у складних життєвих обставинах. У рамках проєкту дівчата вчаться аналізувати середовище, помічати перші «дзвіночки» насильства, обороняти свої особисті кордони.

Самооборона підіймає самооцінку. А терапевтичний процес допомагає виявити, чи є у суб’єкта історична крапка розвитку, пов’язана з насильством, яке може бути різним: психологічним, фізичним, сексуальним чи іншим.

Важливо усвідомити цей процес і не потрапити в циклічність травмування. Комплексний підхід до тіла, душі та розуму — ось мета проєкту «Відсіч».

Ми також надаємо допомогу жертвам насильства — насамперед психологічну та юридичну.

«Відсіч» стала моїм першим досвідом роботи над соціальним проєктом — за освітою я дизайнерка. Я давно змінила свій профіль і вже понад п’ять років очолюю школу конструювання одягу Pushka Digital School of Fashion. До війни ми успішно продавали наш продукт у 41 країну світу. Саме бекграунд підприємця з освітньої галузі допомагає мені у створенні нового освітнього проєкту.

Як долучитись до курсу?

Дівчата-підлітки віком від 12 до 18 років проходять програму безплатно.
Якщо вам більш ніж 18, долучитися до проєкту можна, придбавши курс або тренування. Вартість — благодійний внесок розміром у 300 гривень. Так ви зможете не тільки захистити себе, а й попіклуватися про дівчину-підлітка, яка отримає шанс пройти програму. Ми також приймаємо донати на розвиток — це внесок у здорове майбутнє нації.

«Відсіч»: Проєкт, який навчає дівчат-підлітків самозахисту

З чого складається курс

Курс складається з двох групових сесій із психологом і 12 тренувань із самооборони. Ми долучили до проєкту психологів, які спеціалізуються на роботі з підлітками, а також мають досвід роботи з жертвами сексуального насильства. З ними можна ознайомитись на сайті, так само як і з тренерами.

Наша мета — щоб розроблену програму міг пройти кожен підліток в Україні. Тому ми плануємо впровадити цей курс як базу для викладання самозахисту в школах та університетах. Бо це майбутнє нашої країни!

Найближчим часом супровідна інформація буде доступна у телеграм-боті @vidsichbot. Це серія відео, які поділені на три частини: психологічну, фізичну та правову. Одна зі спікерок — Альона Кривуляк, директорка департаменту гарячих ліній ГО «Ла Страда», яка працює над забезпеченням гендерної рівності та запобіганням гендерно обумовленому насильству. Вона розповість про кордони, види насильства, булінг та навчить розпізнавати «перші дзвіночки».

На онлайн-занятті тренери продемонструють прийоми із самозахисту, а адвокатки Анна Колесник і Анна Осетинська розкажуть про механізми захисту та права потерпілих.

Підмога — проєкт divoche.media, який розповідає про фонди та громадські організації, що допомагають жінкам.

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Читайте також

Для українок створили серію відеоінструкцій із самозахисту в різних небезпечних ситуаціях

Для українок створили серію відеоінструкцій із самозахисту в різних небезпечних ситуаціях

Громадська організація «Ла Страда — Україна» створила відеоінструкції з самозахисту для дівчат — серія з 20 роликів, як убезпечити себе в громадських місцях. «Проблема сексуальних домагань сьогодні як ніколи на часі....

Три історії про шкарпетки, ключі та перукарські ножиці

Три історії про шкарпетки, ключі та перукарські ножиці

Війна, будьмо відвертими, час не лише героїчних історій, зразкової витримки та залізобетонної стійкості. Насправді великою мірою війна про емоційні гойдалки, коли водномить зриваєшся з піку ледве набутої рівноваги і...

6000 матеріалів для ЗМІ у 78 країнах з охопленням понад 7 млрд: Співзасновниця PR Army Анастасія Марушевська про те, чим займається «армія піарників» під час війни 

6000 матеріалів для ЗМІ у 78 країнах з охопленням понад 7 млрд: Співзасновниця PR Army Анастасія Марушевська про те, чим займається «армія піарників» під час війни 

Лекторка, консультантка з комунікацій, контенту та креативу, комунікаційниця, авторка статей, співзасновниця PR Army та...