«Аліса в країні війни» та «Домашні ігри». Два фільми Аліси Коваленко, яка захищає Україну на фронті, вийшла в онлайн

від | Лип 24, 2022 | Фемкульт, Дивитися

Час читання: ( Кількість слів: )

В онлайн-кінотеатрі Takflix вийшли дві документальні стрічки режисерки Аліси Коваленко: «Аліса в країні війни» та «Домашні ігри».

 

«Аліса в країні війни» – це документальна автобіографічна стрічка режисерок Аліси Коваленко та Любові Дуракової про досвід Аліси під час подій 2014 року. Головна героїня фільмує протести на Майдані, паралельно розвиваючи стосунки з журналістом-іноземцем. Коли на сході країни починається війна, Аліса попри засторогу близьких вирішує знімати військові дії. Повсякчас подорожуючи з фронту до Києва й назад, героїня розуміє, що має взяти до рук зброю.

Прем’єра стрічки відбулась на міжнародному фестивалі документального кіно IDFA в Нідерландах. Стрічка доступна для перегляду без географічних обмежень.

 

«Домашні ігри» – третя повнометражна стрічка режисерки. Аліна Шилова грає в футбол та планує серйозну спортивну кар’єру. Дівчина сподівається, що її наполегливість зможе витягнути сім’ю з бідності в нетрях столиці. Однак її шанс на самореалізацію потрапляє під загрозу, коли мати дівчини помирає, залишивши на її опіку молодших брата з сестрою. Тепер Аліна має обирати: залишатися з сім’єю чи втілити в життя мрію про великий футбол. Стрічка отримала приз за найкращий європейський фільм на ОМКФ, гран-прі за найкращий документальний фільм на Мінському міжнародному кінофестивалі «Лістапад» та особливу відзнаку журі на міжнародному фестивалі документального кіно «Артдокфест»в Ризі. Стрчіка доступна для перегляду на території України та Польщі.

З березня 2022 року Аліса Коваленко захищає Україну в складі 2 штурмової роти 5 батальйону УДА. За словами режисерки, вона дала собі обіцянку доєднатися до ЗСУ ще в 2015 на Донбасі. 50% з продажу квитків «Аліса в країні війни» перераховуються на допомогу Алісі Коваленко на лінії фронту.

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Ми залишаємося незалежним та чесним жіночим виданням вже 7 років. На відміну від багатьох жіночих сайтів ми прагнемо відверто говорити про жінок та надати платформу для різноманітних голосів, які розповідають про справжнє життя, реальні проблеми жінок, їхні потреби, страхи, надії, про їхній досвід, успіх та досягнення. Кожна з нас заслуговує бути почутою. Кожна з нас може бути прикладом та натхненням для інших. Кожен, великий чи невеликий, внесок неймовірно цінний — він має важливе значення для захисту нашої редакторської незалежності та існування цього проєкту. Підтримайте DIVOCHE.MEDIA — від 50 гривень. Дякуємо!