За блакитними очима: Дитяча воєнна фотодокументалістика

від | Лип 21, 2022 | Новини, Війна в Україні

Час читання: ( Кількість слів: )

У київській галереї Avangarden відкриється благодійна експозиція проєкту Behind Blue Eyes, в якому діти з деокупованих сіл України документують своє життя на плівку одноразових камер.

“Це я позбирала гуманітарку і потім продавала у дворі. Мама купила капусту, дід купив зажигалку. Папа купив кросовки, тому що рускіє все позабирали – не було що носить. Заробила гривень 250”
Маша, 10 років

Ідея проєкту Behind Blue Eyes, або ж «За Блакитними Очима», належить команді волонтерів, що опікувалась деокупованими селами Чернігівщини навесні. Подорожуючи до Лукашівки, волонтери знайшли справжніх друзів серед місцевих дітей. Переживши жахи війни у такому ранньому віці, малеча все одно випромінює особливе світло та любов до світу – і такі речі хочеться документувати. Так народилась ідея проєкту: всі бажаючі дітлахи отримали одноразову плівкову камеру і тиждень, аби знімати все, що їм заманеться.

“Колись ми знайшли три гранати – дві лімонки стирчали з кільцями, а одна без чеки, отак тупо лежала. Я ще на неї наступив, коли ішов. Ну його. А ця ракета лежить в лісі, про неї тоді ніхто не знав, та і досі мабуть не знає.”
Богдан, 13 років

«Отримані фото – це щось необхідне зараз. З одного боку – маємо унікальний матеріал, погляд на війну та її наслідки очима майбутнього. З іншого – шанс особисто збагнути щось важливе: про себе, про дитинство, про зв’язок цих двох, про війну та смерть, про життя та майбутнє. У кожного прокидаються власні думки і за це слід дякувати дітям», – розповідає один з креаторів проєкту, Артем

Творчість – потужний інструмент для досягнення мрій та бажань, які ця війна не має права забирати у дітей. Тому, разом з камерами, волонтери отримали короткі списки бажань кожного юного репортера. Благодійна складова проєкту полягає в тому, що суспільство може винагородити дітей згідно з вішлистами, які склала малеча. На сторінці Behind Blue Eyes публікуються побажання кожного учасника та учасниці – задонатити можна як грошима так і безпосередньо подарувати саму річ зі списку.

“На цій хаті було написано “ЛЮДИ”. Але вона згоріла.” Таня, 15 років

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Ми залишаємося незалежним та чесним жіночим виданням вже 7 років. На відміну від багатьох жіночих сайтів ми прагнемо відверто говорити про жінок та надати платформу для різноманітних голосів, які розповідають про справжнє життя, реальні проблеми жінок, їхні потреби, страхи, надії, про їхній досвід, успіх та досягнення. Кожна з нас заслуговує бути почутою. Кожна з нас може бути прикладом та натхненням для інших. Кожен, великий чи невеликий, внесок неймовірно цінний — він має важливе значення для захисту нашої редакторської незалежності та існування цього проєкту. Підтримайте DIVOCHE.MEDIA — від 50 гривень. Дякуємо!