Видавництво «Основи» спільно з Depositphotos створили другий номер українського фотожурналу «САЛЮТ», у якому досліджують 90-ті роки в Україні.
Розуміння 90-х років має важливе значення для розуміння трансформації України у вільне демократичне суспільство та того, чому за всією дезінформацією успіх України розглядається росією як загроза. 90-ті роки були періодом відразу після розпаду Радянського Союзу, і з розвитком незалежності України зростав і гнів росії. Росіяни завжди вважали Україну менш важливою та залежною нацією, хоча 90-ті були десятиліттям, яке зміцнило українське суспільство на тлі кричущих провалів системи Радянського Союзу, де панувала росія.
Перша частина випуск про політичні реалії 90-х: їх проілюструють проєкти Романа Пятковки, Юрія Косіна, Валерія Милосердова, а Олександр Ляпін в інтерв’ю розповідає про тогочасну зміну культурних смаків та прояви кітчу як культурного коду, а також про фотографію на авансцені сучасного мистецтва.
Окремого сенсу у період 90-х набуває сама людина та її місце в тогочасному суспільстві. Проєкти Ріти Островської, Сергія Браткова, Миколи Троха та Арсена Савадова тематично охоплять різні прошарки суспільства: від євреїв-емігрантів до дітей-безхатьків.
У новому випуску є різні погляди на цей період. Це проєкти Євгена Нікіфорова, Julie Poly, Валентина Бо та В’ячеслава Полякова. Також у цьому розділі спільний спецпроєкт Романа Михайлова та платформи Depositphotos. Використовуючи матеріали Depositphotos фотограф створив серію колажів, які передають дух 90-х — з усією їхньою напругою, невизначеністю, скрутою чи небезпеками.
Другий випуск SALIUT можна придбати на сайті Osnovy Publishing.