Другий випуск SALIUT Magazine: Візуальна подорож в українські 90-ті

від | Лип 14, 2022 | Новини

Видавництво «Основи» спільно з Depositphotos створили другий номер українського фотожурналу «САЛЮТ», у якому досліджують 90-ті роки в Україні.

Розуміння 90-х років має важливе значення для розуміння трансформації України у вільне демократичне суспільство та того, чому за всією дезінформацією успіх України розглядається росією як загроза. 90-ті роки були періодом відразу після розпаду Радянського Союзу, і з розвитком незалежності України зростав і гнів росії. Росіяни завжди вважали Україну менш важливою та залежною нацією, хоча 90-ті були десятиліттям, яке зміцнило українське суспільство на тлі кричущих провалів системи Радянського Союзу, де панувала росія.

Перша частина випуск про політичні реалії 90-х: їх проілюструють проєкти Романа Пятковки, Юрія Косіна, Валерія Милосердова, а Олександр Ляпін в інтерв’ю розповідає про тогочасну зміну культурних смаків та прояви кітчу як культурного коду, а також про фотографію на авансцені сучасного мистецтва.

Окремого сенсу у період 90-х набуває сама людина та її місце в тогочасному суспільстві. Проєкти Ріти Островської, Сергія Браткова, Миколи Троха та Арсена Савадова тематично охоплять різні прошарки суспільства: від євреїв-емігрантів до дітей-безхатьків.

У новому випуску є різні погляди на цей період. Це проєкти Євгена Нікіфорова, Julie Poly, Валентина Бо та В’ячеслава Полякова. Також у цьому розділі спільний спецпроєкт Романа Михайлова та платформи Depositphotos. Використовуючи матеріали Depositphotos фотограф створив серію колажів, які передають дух 90-х — з усією їхньою напругою, невизначеністю, скрутою чи небезпеками.

Другий випуск SALIUT можна придбати на сайті Osnovy Publishing.

 

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Ми залишаємося незалежним та чесним жіночим виданням вже 7 років. На відміну від багатьох жіночих сайтів ми прагнемо відверто говорити про жінок та надати платформу для різноманітних голосів, які розповідають про справжнє життя, реальні проблеми жінок, їхні потреби, страхи, надії, про їхній досвід, успіх та досягнення. Кожна з нас заслуговує бути почутою. Кожна з нас може бути прикладом та натхненням для інших. Кожен, великий чи невеликий, внесок неймовірно цінний — він має важливе значення для захисту нашої редакторської незалежності та існування цього проєкту. Підтримайте DIVOCHE.MEDIA — від 50 гривень. Дякуємо!