У Франції пропонують закріпити право на аборт в конституції

від | Чер 28, 2022 | Новини

Час читання: ( Кількість слів: )

Група депутатів партії президента Франції Емманюеля Макрон пропонує схвалити законопроєкт про включення права на аборт до конституції країни, після того, як Верховний суд США скасував загальнонаціональний правовий захист для американських жінок для переривання вагітності. «Те, що сталося в іншому місці, не повинно статися у Франції», — заявила депутатка Марі-П’єр Ріксен.

«Права жінок – це завжди крихкі права, які регулярно перебувають під загрозою», – сказала Аврора Берже радіостанції France Inter. Прем’єр-міністрка Елізабет Борн заявила, що уряд підтримає законопроєкт: «Для всіх жінок, для прав людини – ми повинні викарбувати це досягнення на камені».

Президент Франції також підтримав жінок: «Аборт є основним правом для всіх жінок. Його треба захищати. Я висловлюю свою солідарність з жінками, чиї свободи сьогодні оскаржуються Верховним судом Сполучених Штатів Америки».

Право на аборт у Франції закріплено в законі 1975 року. Новий законопроєкт включатиме положення, яке унеможливить позбавлення особи права на добровільне переривання вагітності.

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Ми залишаємося незалежним та чесним жіночим виданням вже 7 років. На відміну від багатьох жіночих сайтів ми прагнемо відверто говорити про жінок та надати платформу для різноманітних голосів, які розповідають про справжнє життя, реальні проблеми жінок, їхні потреби, страхи, надії, про їхній досвід, успіх та досягнення. Кожна з нас заслуговує бути почутою. Кожна з нас може бути прикладом та натхненням для інших. Кожен, великий чи невеликий, внесок неймовірно цінний — він має важливе значення для захисту нашої редакторської незалежності та існування цього проєкту. Підтримайте DIVOCHE.MEDIA — від 50 гривень. Дякуємо!