/

Вперше артилерійський підрозділ ЗСУ очолила жінка

Почати
/
1 хв на читання

Лейтенантка Любов Плаксюк стала першою жінкою, яка очолила артилерійський підрозділ ЗСУ.

В минулому викладачка історії, Любов Плаксюк вступила до лав українського війська у 2016. Любов пройшла шлях від радіотелефоністки до командирки відділення управління, а кардинально її життя змінилось, коли вона побачила роботу 152-мм САУ.

«Коли я побачила “Гіацинт-С” і вперше проїхалася на машині, від гуркоту якої перехоплює дух, зрозуміла – це моє», – зізнається Любов Плаксюк.

Весь вільний час Плаксюк вивчала роботу номерів розрахунку, читала відповідну літературу, вивчала конструкцію артустановок, а у 2019-му зробила перший постріл з гармати на полігоні.

Лютий військова зустріла в районі проведення ООС на посаді командирки батареї самохідного артдивізіону. У Угрупованні Об’єднаних сил розповідають, що завдяки вмінням Плаксюк миттєво реагувати на зміну обстановки, приймати оптимальні рішення, швидко рахувати установки для стрільби та вираховувати поправки для ведення вогню, російські війська зазнають величезних втрат в техніці й живій силі під вогнем артилерійської бригади імені генерал-хорунжого Романа Дашкевича.