/

Фільм про жіночу футбольну команду з Маріуполя вийшов онлайн

Почати
/
2 хв на читанння

Takflix випустив фільм «Маріупольчанка» про жіночу футбольну команду з Маріуполя. Це епізод документального серіалу «Прекрасна гра». Фільм доступний до безкоштовного перегляду мовою оригіналу на всіх територіях.

«Прекрасна гра» – це документальний серіал про жіночий футбол, над яким працювали українські режисери. Вони розкривають світ жіночого футболу у різних куточках України від маленького села Кривопілля у Карпатах до прифронтового міста Сєверодонецька. Тільки з однією метою: показати молодих фантастичних жінок.

«Маріупольчанка» — жіноча футбольна команда з Маріуполя. Капітанка команди Яна Винокурова та тренерка Каріна Кулаковська змогли самоорганізуватись після того, як команду виключили із Вищої Футбольної Ліги за порушення правил керівництвом команди.

Мета спортсменок під час зйомок епізоду – повернутись у Вищу Лігу самостійно, без колишнього керівництва. Вони знайшли приміщення для тренувань, гроші на реквізит, зарплати та подорожі. «Маріупольчанка» – це історія про жіночу солідарність, співпрацю та взаємодопомогу, які здаються неможливими у світі індустрій і великого капіталу. Режисерка епізоду – Оксана Казьміна.

Повномасштабне вторгнення Росії в Україну та облога Маріуполя змусили дівчат втікати з міста. Частина команди вибраласчя на українську територію, частина – за кордон. Деякі футболістки залишаються у Маріуполі.

«Кого спромоглася, забрала додому у приватний сектор. Команда зараз розірвана – хтось із нами, зараз якраз відновлюємо їм документи. Частина не мала вибору – вони в Росії, їх вивезли кудись під Новоазовськ. Що вони там робитимуть – ми не знаємо. Частина залишилася у підвалах. Хтось знаходиться в містах України, хтось поїхав до інших країн – Румунії, Нідерландів. Як такої команди немає. Коли мир прийде, ми обов’язково повернемося», – Яна Винокурова

Фільм можна подивитися безкоштовно. Команда Takflix закликає всіх глядачів замість квитків зробити благодійні внески будь-якого розміру на підтримку маріупольських футболісток. Кошти можна надіслати тренерці команди Каріні Кулаковській. Номер картки: 5375414128116869.