Команда українського фільму «Бачення метелика» провела в Каннах акцію протесту

від | Тра 25, 2022 | Війна в Україні, Новини

На презентації фільму «Бачення метелика» українського режисера Максима Наконечного в Каннах відбулась акція протесту проти війни росії в Україні та реакції на неї Канського фестивалю. Команда фільму вийшла на червону доріжку з плакатом «Росіяни вбивають українців. Ви вважаєте образливим і тривожним говорити про цей геноцид?».Обличчя учасників акції були закриті постерами з написами «чутливий контент». На фоне звучав звук сирени повітряної тривоги.

Команда вийшла на фотосесію у футболках зі світлиною фотографа Євгена Малолєтки. Максим Наконечний закликав міжнародну спільноту до звільнення з полону волонтерки та парамедикині Юлії Паєвської (Тайра).

«Минуло вже 3 місяці після повномасштабного вторгнення росії в Україну, і найкраще, що може продовжувати робити міжнародна кіноіндустрія – це надавати голос українським митцям. А наша справа, відповідно, – продовжувати боротися за те, щоб Україна була на порядку денному», – прокоментував акцію режисер фільму «Бачення метелика» Максим Наконечний, пише Detector.media.

Продюсерка фільму «Бачення метелика» Дар’я Бассель додала:

«З початку повномасштабного вторгнення росії в Україну, багато людей бачать в соціальних мережах контент, пов’язаний з війною, який є автоматично прихованим під позначкою – «потенційно неприйнятний контент. Це дуже точна метафора, щоб показати, як комунікує Україна та світ вже багато років. Війна, яка зараз є в Україні, часто навіть не називається війною. Більше ніж 8 років війну в Україні світ називав конфліктом. Багато століть російські окупанти називалися нашим братським народом, хоча вони насправді знищували українську націю. Навіть після 24 лютого багато європейців продовжили називати вже повномасштабну війну росії в Україні конфліктом. Тільки жахливі злочини росіян відкрили багатьом людям очі на правду, але люди не хочуть чути про те, що українців вбивають. Правда болісна, але її слід повідомляти повністю».

«Бачення метелика» – повнометражний дебют Максима Наконечного. Як слідує з опису, це «жорстка та сюрреалістична історія про жінку-воїна, яка не бажає бути жертвою». Після звільнення з ворожого полону аеророзвідниця Ліля намагається повернутися до свого мирного життя в Україні. Біль і травма через пережите повсякчас виринають на поверхню, ніби уві сні, та щось всередині неї не дозволяє забути, чому вона мусить жити далі.

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Ми залишаємося незалежним та чесним жіночим виданням вже 7 років. На відміну від багатьох жіночих сайтів ми прагнемо відверто говорити про жінок та надати платформу для різноманітних голосів, які розповідають про справжнє життя, реальні проблеми жінок, їхні потреби, страхи, надії, про їхній досвід, успіх та досягнення. Кожна з нас заслуговує бути почутою. Кожна з нас може бути прикладом та натхненням для інших. Кожен, великий чи невеликий, внесок неймовірно цінний — він має важливе значення для захисту нашої редакторської незалежності та існування цього проєкту. Підтримайте DIVOCHE.MEDIA — від 50 гривень. Дякуємо!