Команда українського фільму «Бачення метелика» провела в Каннах акцію протесту

від | 25.05.2022 | Війна в Україні, Новини

Час читання: ( Кількість слів: )

На презентації фільму «Бачення метелика» українського режисера Максима Наконечного в Каннах відбулась акція протесту проти війни росії в Україні та реакції на неї Канського фестивалю. Команда фільму вийшла на червону доріжку з плакатом «Росіяни вбивають українців. Ви вважаєте образливим і тривожним говорити про цей геноцид?».Обличчя учасників акції були закриті постерами з написами «чутливий контент». На фоне звучав звук сирени повітряної тривоги.

Команда українського фільму «Бачення метелика» провела в Каннах акцію протесту

Команда вийшла на фотосесію у футболках зі світлиною фотографа Євгена Малолєтки. Максим Наконечний закликав міжнародну спільноту до звільнення з полону волонтерки та парамедикині Юлії Паєвської (Тайра).

«Минуло вже 3 місяці після повномасштабного вторгнення росії в Україну, і найкраще, що може продовжувати робити міжнародна кіноіндустрія – це надавати голос українським митцям. А наша справа, відповідно, – продовжувати боротися за те, щоб Україна була на порядку денному», – прокоментував акцію режисер фільму «Бачення метелика» Максим Наконечний, пише Detector.media.

Продюсерка фільму «Бачення метелика» Дар’я Бассель додала:

«З початку повномасштабного вторгнення росії в Україну, багато людей бачать в соціальних мережах контент, пов’язаний з війною, який є автоматично прихованим під позначкою – «потенційно неприйнятний контент. Це дуже точна метафора, щоб показати, як комунікує Україна та світ вже багато років. Війна, яка зараз є в Україні, часто навіть не називається війною. Більше ніж 8 років війну в Україні світ називав конфліктом. Багато століть російські окупанти називалися нашим братським народом, хоча вони насправді знищували українську націю. Навіть після 24 лютого багато європейців продовжили називати вже повномасштабну війну росії в Україні конфліктом. Тільки жахливі злочини росіян відкрили багатьом людям очі на правду, але люди не хочуть чути про те, що українців вбивають. Правда болісна, але її слід повідомляти повністю».

«Бачення метелика» – повнометражний дебют Максима Наконечного. Як слідує з опису, це «жорстка та сюрреалістична історія про жінку-воїна, яка не бажає бути жертвою». Після звільнення з ворожого полону аеророзвідниця Ліля намагається повернутися до свого мирного життя в Україні. Біль і травма через пережите повсякчас виринають на поверхню, ніби уві сні, та щось всередині неї не дозволяє забути, чому вона мусить жити далі.

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Читайте також

У Великій Британії започатковують нову щорічну премію для жіночого нонфікшну

У Великій Британії започатковують нову щорічну премію для жіночого нонфікшну

Британська благодійна організація The Women's Prize Trust, яка бореться за справедливість для жінок у світі книжок та присуджує премію письменницям за художню літературу, збирається запустити нову щорічну книжкову нагороду...

Музей Metropolitan прибрав згадку про росію у підписах до робіт Едгара Деги та Архипа Куїнджі

Музей Metropolitan прибрав згадку про росію у підписах до робіт Едгара Деги та Архипа Куїнджі

Нью-йоркський музей мистецтва Metropolitan змінив назву відомої роботи французького художника Едгара Дега, присвячену танцівницям в українському народному вбранні, яка раніше називалася Russian dancers. Про це повідомила на...