У Польщі затримали Ірину Земляну, яка облила фарбою посла рф

від | Тра 9, 2022 | Війна в Україні, Новини

Сотні українців заблокували делегації російського посольства підхід до пам’ятника радянським солдатам, а посла рф в Польщі Сергій Андрєєв облили червоною фарбою. Ввечері одну з українських активісток заарештували.

Учасники акції, одягнені у білий одяг, обливали фарбою себе: «На росіянах, на російських дипломатах особливо, як раз є кров українського народу. Кров людей, які зараз помирають в Україні. Тому власне ми намагалися це зробити. Крім того справа честі для кожного українця — це завадити святкувати оцю їхню «пабєду», яку вони намагаються зараз святкувати, вшановувати звірства росіян — як тоді, так і зараз. Тому, власне, ми і провели цю акцію. Ми говорили, що  це ніяка не перемога, що росія розв’язала війну, продовжує вбивати українців», – розповідає учасниця акції, активістка, медіаекспертка Ірина Земляна в інтерв’ю виданню «В Польщі».

«В нас були пакетики зі штучною кров’ю, нас було близько десяти людей, які мали ці кульочки. Коли прийшов російський посол, його оточили українські активісти та не давали пройти далі. Ми пройшли до нього, я безпосередньо стала навпроти нього і роздавила ці два пакетика штучної крові на себе. Ну і вона потрапила на посла», – продовжила вона.

Ввечері активістка під час ефіру «Радіо НВ» повідомила про затримання представниками польської поліції.

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Ми залишаємося незалежним та чесним жіночим виданням вже 7 років. На відміну від багатьох жіночих сайтів ми прагнемо відверто говорити про жінок та надати платформу для різноманітних голосів, які розповідають про справжнє життя, реальні проблеми жінок, їхні потреби, страхи, надії, про їхній досвід, успіх та досягнення. Кожна з нас заслуговує бути почутою. Кожна з нас може бути прикладом та натхненням для інших. Кожен, великий чи невеликий, внесок неймовірно цінний — він має важливе значення для захисту нашої редакторської незалежності та існування цього проєкту. Підтримайте DIVOCHE.MEDIA — від 50 гривень. Дякуємо!