З України росіяни незаконно вивезли 181 тисячу українських дітей

від | Тра 5, 2022 | Новини, Війна в Україні

181 тисячу українських дітей росіяни незаконно депортували до рф або перевезли на тимчасово окуповані території. З них дві тисячі дітей — сироти або позбавлені батьківського піклування. Повідомила Дар’я Герасимчук, уповноважена Президента України з прав дітей та дитячої реабілітації.

Також, за даними уповноваженої з прав дітей, у росії готують спеціальні зміни до закону, які спростять процес усиновлення громадянами рф незаконно депортованих дітей. Аби повернути викрадених, український уряд розробляє спеціальний механізм.

«Нещодавно вже були два успішних кейси повернення дівчинки Кіри та хлопчика Іллі з російської федерації. Подібні спецоперації плануються і на інші кейси (викрадення дітей — ред.), які ми маємо. Але подробиці цих спецоперацій і місце знаходження дітей я оголошувати не можу саме з питань безпеки», — зазначила Дар’я Герасимчук.

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Ми залишаємося незалежним та чесним жіночим виданням вже 7 років. На відміну від багатьох жіночих сайтів ми прагнемо відверто говорити про жінок та надати платформу для різноманітних голосів, які розповідають про справжнє життя, реальні проблеми жінок, їхні потреби, страхи, надії, про їхній досвід, успіх та досягнення. Кожна з нас заслуговує бути почутою. Кожна з нас може бути прикладом та натхненням для інших. Кожен, великий чи невеликий, внесок неймовірно цінний — він має важливе значення для захисту нашої редакторської незалежності та існування цього проєкту. Підтримайте DIVOCHE.MEDIA — від 50 гривень. Дякуємо!