Окупанти зруйнували будинок художниці-шістдесятниці Любові Панченко у Бучі

від | Кві 23, 2022 | Фемкульт, Війна в Україні, Новини

Час читання: ( Кількість слів: )

На Київщині окупанти зруйнували багато будинків, один з таких – житло української художниці-шістдесятниці Любові Панченко, написала ведуча Суспільного Дарія Гірна.

Любов Панченко провела місяць в російській окупації в Бучі, зараз вона знаходиться у лікарні в Києві. Додому мисткиня повертатися не може, бо під час бойових дій в її оселі двері та вікна вибило вибуховою хвилею від розриву снаряда, що потрапив у хлів. До того ж художниця зараз потрібує постійного догляду. Свою творчу спадщину, яка зберігалася до війни в будинку, майстриня встигла віддати до Музею шістдесятництва.

Фото umoloda.kyiv.ua

Любов Панченко створювала ескізи одягу, декоративний розпис, аплікації з тканини, графіку, живопис. Схеми розроблених Любов’ю вишивок друкував головний жіночий журнал тодішньої України «Радянська жінка». Потім ці візерунки копіювали майстрині по всій республіці.

Вона завжди обстоювала українську мову і культуру. Панченко малювала писанки, вишивала національні строї для хорів, збирала гроші для допомоги політв’язням, що відбували покарання «за антирадянську агітацію та пропаганду». За її участі в Києві відродилася традиція різдвяного колядування та вертепу.

 

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Ми залишаємося незалежним та чесним жіночим виданням вже 7 років. На відміну від багатьох жіночих сайтів ми прагнемо відверто говорити про жінок та надати платформу для різноманітних голосів, які розповідають про справжнє життя, реальні проблеми жінок, їхні потреби, страхи, надії, про їхній досвід, успіх та досягнення. Кожна з нас заслуговує бути почутою. Кожна з нас може бути прикладом та натхненням для інших. Кожен, великий чи невеликий, внесок неймовірно цінний — він має важливе значення для захисту нашої редакторської незалежності та існування цього проєкту. Підтримайте DIVOCHE.MEDIA — від 50 гривень. Дякуємо!