Видавництво Arthuss виклало у вільний доступ книжку Марини Абрамович «Пройти крізь стіни»

від | Кві 20, 2022 | Фемкульт, Читати

Час читання: ( Кількість слів: )

Видавництво Arthuss виклало у вільний доступ книжку Марини Абрамович «Пройти крізь стіни». Це щира розповідь про життя, стосунки з батьками і глибоко особиста філософія мистецтва та пригод.

У 2010-му році мисткиня Марина Абрамович вперше представила свій перформанс The Artist Is Present («У присутності художника»). У Музеї сучасного мистецтва в Нью-Йорку (MoMA) вона поглянула в очі тисячам людей. Перформанс тривав 3 місці, Марина мовчки сиділа на стільці, щодня по 8 годин, а відвідувачі музею сідали навпроти та дивилися їй у очі. Кожен погляд був глибоко індивідуальний, зворушливий, але й фізично важкий.

Цей перформанс став культовим для сучасного мистецтва і Марина Абрамович повторила його 16 квітня 2022 року, щоб допомогти постраждалим у війні в Україні. Можливість стати учасником цього перформансу виставили на благодійний аукціон на платформі Artsy, який відбувся 25 березня. Переможців торгів сфотографував відомий митець Марко Анеллі. Кошти, отримані на цьому аукціоні були спрямовані в організацію Direct Relief, яка співпрацює з Міністерством охорони здоров’я України.

Марина Абрамович допомагає поширювати інформацію про російську збройну агресію, що надзвичайно важливо: «Тепер йдеться не лише про Україну, але й про нас усіх, — каже художниця, — Йдеться про людяність. І про можливість стикнутися з Третьою світовою війною із застосуванням ядерної зброї. Це те, на що ми маємо реагувати і діяти. А я можу діяти, використовуючи власні інструменти, у моєму випадку — це перформанс».

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Ми залишаємося незалежним та чесним жіночим виданням вже 7 років. На відміну від багатьох жіночих сайтів ми прагнемо відверто говорити про жінок та надати платформу для різноманітних голосів, які розповідають про справжнє життя, реальні проблеми жінок, їхні потреби, страхи, надії, про їхній досвід, успіх та досягнення. Кожна з нас заслуговує бути почутою. Кожна з нас може бути прикладом та натхненням для інших. Кожен, великий чи невеликий, внесок неймовірно цінний — він має важливе значення для захисту нашої редакторської незалежності та існування цього проєкту. Підтримайте DIVOCHE.MEDIA — від 50 гривень. Дякуємо!