Як діяти свідкам насильства? В Україні запустили інтерактивну платформу «Гаджети бачать»

від | Гру 6, 2021 | Новини

Час читання: ( Кількість слів: )

Amnesty International презентувала інтерактивну платформу «Гаджети бачать», яка навчає правильній послідовності дій потенційних свідків домашнього насильства. 

Користувачів платформи занурюють у типові ситуації насильства у житловому будинку та на вулиці, і пропонують їм обрати варіанти можливих реакцій. Залежно від того, які реакції були обрані, на сайті роз’яснюють, чи була поведінка свідків коректною. Насамкінець — усі користувачі мають змогу ознайомитися із найбільш ефективним і правильним алгоритмом дій, який у безпечний спосіб може допомогти постраждалій від насильства людині. 

Що робити, якщо ви стали свідками насильства?

 

  1. Спробувати втрутитися у конфліктну ситуацію без ризиків для свого здоров’я. Говорити спокійно, але твердо й голосно (якщо навколо є люди, це також приверне їхню увагу). 
  2. Зателефонувати на 102. Це єдиний надійний номер для виклику поліції. Телефоном необхідно надати чітку інформацію про ситуацію, точну адресу або точний орієнтир, де відбувається насильство, та згодом зустріти екіпаж поліції на місці (якщо на вашому смартфоні завантажений мобільний застосунок MyPol – натисніть на червону кнопку для виклику поліції).
  3. Не залишати постраждалу людину навіть після того, як викликали поліцію. Спробувати допомогти постраждалій людині, запитати, як вона почувається через певний час.
  4. Викликати швидку, якщо постраждала особа потребує допомоги медиків.
  5. Задокументувати за можливості насильницькі дії на фото або відео, що згодом може стати доказом у кримінальній справі. При цьому враховувати, що фото- та відеофіксація випадків правопорушень є законною дією. 
  6. Контролювати дії поліцейських. Записати ім’я та номер жетону правоохоронців, які прибули на виклик. Поліцейські мають провести перевірку, а за наявності доказів оформити адміністративний протокол. Пам’ятайте, співробітник поліції на місці має змогу виписати терміновий заборонний припис кривднику, якого змусять до 10 днів залишити помешкання або контактувати з постраждалою особою. 
  7. Зателефонувати на 116 123 — цілодобову національну гарячу лінію із запобігання домашнього насильства, якщо поліція відмовляється проникати в помешкання постраждалих, документувати насильство або виписувати заборонний припис. 
  8. Якщо постраждалою є дитина, окрім поліції, слід звернутися до органу опіки та піклування або управління у справах дітей за місцем проживання (перебування) дитини. Допоможіть постраждалій знайти контакти служб у справах дітей вашого міста, які займаються захистом прав дітей або служби у справах дітей вашого міста.

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Ми залишаємося незалежним та чесним жіночим виданням вже 7 років. На відміну від багатьох жіночих сайтів ми прагнемо відверто говорити про жінок та надати платформу для різноманітних голосів, які розповідають про справжнє життя, реальні проблеми жінок, їхні потреби, страхи, надії, про їхній досвід, успіх та досягнення. Кожна з нас заслуговує бути почутою. Кожна з нас може бути прикладом та натхненням для інших. Кожен, великий чи невеликий, внесок неймовірно цінний — він має важливе значення для захисту нашої редакторської незалежності та існування цього проєкту. Підтримайте DIVOCHE.MEDIA — від 50 гривень. Дякуємо!