Жіноче кіно на Kharkiv MeetDocs

від | Вер 21, 2021 | Фемкульт, Дивитися

Цього року на Міжнародному кінофестивалі документального кіно Kharkiv MeetDocs в конкурсних та поза конкурсній програмі будуть показані 19 повнометражних фільмів, здебільшого документальних, серед яких вісім тих, режисерами яких виступають жінки. Фільми отримали низку номінацій та нагород на найбільших міжнародних фестивалях, і кожен із них вартий уваги, адже розкриває важливі та актуальні теми сьогодення.

Kharkiv MeetDocs триватиме з 26 вересня до 2 жовтня. Переглянути фільми власники абонементів зможуть на офіційному сайті фестивалю, а також у Харкові в офлайн-форматі.

Національний конкурс проводять другий рік поспіль, членами журі виступлять міжнародні експерти. Цього року це Нільс Бьокамп, режисер, продюсер, шоуранер документальних фільмів, Бріджит О’ші, засновниця Асоціації документальних фільмів у Європі, членкиня консультативних рад B2B Doc та DMZ Docs, та Лукас Пітшайдер, режисер, засновник та керівник кінофестивалю Dolomitale Film Festival. 

«Май далеко – май добре» (2020), Ганна Ярошевич
Україна
документальний

 

Молодий німець Мішель, захоплений природою України, переїжджає до Карпат. У горах він розводить водяних буйволів, що опинилися на межі зникнення. Хлопець мріє присвячувати увесь час улюбленій справі, але змушений регулярно повертатися до Німеччини, де працює в сімейному бізнесі та зустрічається з дівчиною Вєрою. Без належного догляду буйволи починають хворіти. До всього Мішеля спіткають негаразди в особистому житті: Вєра не впевнена, що зможе виховати двох маленьких дітей у віддаленому карпатському селі.

«Зірки на Землі» (2021), Сніжана Гусаревич 
Україна
документальний

 

Одного разу вісім дітей із особливими освітніми потребами та вісім  нормотипових зібралися разом, щоб взяти участь в інклюзивному кіномистецькому воркшопі «Зірки на землі» та створити казку про себе. 

«Собаки не кусають хороших людей» (2021), Анастасія Максимчук
Україна
документальний

Це історія про зіткнення борців за права тварин і мисливців на собак у сучасній Україні показує концепт жорстокості та співчуття, панування і толерантності, розкриваючи стан сучасного суспільства на перехресті між інстинктом знищення і бажанням любити.

У Міжнародному конкурсі найкращий фільм будуть обирати глядачі шляхом голосування на офіційному сайті фестивалю. Цього року тема міжнародного конкурсу — «Україна очима світу» — присвячена 30-й річниці незалежності України.

Lida / «Ліда» (2017), Анна Еборн
Данія
документальний

 

Ліді 81 рік і вона живе у шведському поселенні, що занепадає, на сході України. У той час, коли вони з молодшою ​​сестрою Марією були у радянському трудовому таборі в Сибіру в 50-х роках, Ліда народила сина Арвіда. Після звільнення з табору Марія залишилася в Сибіру. Відтоді дві сестри не бачилися. З Арвідом, який живе у Петербурзі, Ліда не бачилась із 1976 року. 

«Ліда» — сучасний поетичний кінематографічний досвід. Змішування часу і місць створює подібну до живопису оповідь про сімейну любов, яка існує лише у спогадах.

Документальні та ігрові стрічки поза конкурсної програми будуть доступні для глядачів міста Харків в офлайн-форматі з подальшим обговоренням фільмів з представниками творчих груп.

«Стоп-Земля» (2020), реж. Катерина Горностай
Україна
автобіографічна драма

 

16-річна Маша вчиться в звичайній київській школі в 11-А класі. Не почуватися дивно та відсторонено в колективі їй допомагають близькі друзі Яна та Сєня, по-своєму переживаючи напружену шкільну буденність. Окрім майбутніх екзаменів вийти з зони комфорту Машу змушує закоханість в однокласника Сашу. Вона розуміє, якщо не наважишся спитати – ніколи не знатимеш, чи це взаємно. 

«Цей дощ ніколи не скінчиться» (2020), Аліна Горлова
Україна, Латвія, Німеччина, Катар
документальний

 

«Цей дощ ніколи не скінчиться» веде глядачів потужною, візуально захопливою подорожжю крізь нескінченний людський цикл війни та миру. Фільм показує життя 20-річного Андрія Сулеймана, який намагається забезпечити своє стійке майбутнє, одночасно працюючи з людськими жертвами збройних конфліктів. Від війни в Сирії до конфлікту в Україні існування Андрія обрамлене ніби вічним потоком життя і смерті.

 

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Ми залишаємося незалежним та чесним жіночим виданням вже 7 років. На відміну від багатьох жіночих сайтів ми прагнемо відверто говорити про жінок та надати платформу для різноманітних голосів, які розповідають про справжнє життя, реальні проблеми жінок, їхні потреби, страхи, надії, про їхній досвід, успіх та досягнення. Кожна з нас заслуговує бути почутою. Кожна з нас може бути прикладом та натхненням для інших. Кожен, великий чи невеликий, внесок неймовірно цінний — він має важливе значення для захисту нашої редакторської незалежності та існування цього проєкту. Підтримайте DIVOCHE.MEDIA — від 50 гривень. Дякуємо!