TikTok за толерантність: кампанія #iamtrigger зібрала 7,6 млн. переглядів

від | Вер 6, 2021 | Новини

У соціальній мережі TikTok соціально-правозахисна кампанія #iamtrigger вже зібрала 7,6 млн. переглядів

Кампанія #iamtrigger об’єднала 25 молодих і соціально-активних лідерів та лідерок думок. Інфлюенсери, за відео яких стежать від 2 до 5 мільйонів осіб, сукупно зняли 75 роликів. Відео мають на меті знизити вплив гендерних стереотипів на життя аудиторій і сприяння їх більшій толерантності.

Кампанія має три хвилі: перші дві – на 50 відео- руйнівників гендерних міфів, а третя – на 25 закликів до самодіагностики власного рівня толерантності з одночасним наданням нескладного інструменту самоаудиту.

П’ятдесят відео з життя самих блогерів розвіюють упередження пов’язані з ейджизмом (коли вас недооцінюють або позбавляють можливостей через те, що ви занадто молоді для чогось, або вже начебто недостатньо енергійні), сексизмом (коли вчинки, риси характеру, професії поділяються на чоловічі та жіночі, або ж якщо ви поводитесь не як «справжній» чоловік або «справжня» жінка до вас виникає упереджене ставлення), лукізм (осуд, пов’язаний із зовнішністю, яка не вкладається в канони та стандарти).

Чому акцент був зроблений саме на цих групах гендерних стереотипів? Тому що саме ці три типи дискримінаційної поведінки найчастіше зустрічаються в житті українських тінейджерів. Ці дані були отримані biasless в січні 2021 року шляхом опитування 175 підлітків (13-19 років) з 25-ти міст і селищ України.

25 відео виконані за сценарієм «Тест на толерантність чек», у форматі розповіді про себе і заклику до саморефлексії дуже популярному в TikTok.

Під кампанію був розроблений фірмовий мерч (футболки, сумки, накопичувачі, стікерпак), який також демонструє необхідність зміщення акцентів в оціночних судженнях. Хочете побачити відео проекту – вводите #iamtrigger або #biasless в TikTok і дивіться і контент-продукт, і реакцію на нього аудиторії.

Кампанія реалізована biasless за підтримки Фонду прав людини / Програми МАТRА Посольства Королівства Нідерландів

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Ми залишаємося незалежним та чесним жіночим виданням вже 7 років. На відміну від багатьох жіночих сайтів ми прагнемо відверто говорити про жінок та надати платформу для різноманітних голосів, які розповідають про справжнє життя, реальні проблеми жінок, їхні потреби, страхи, надії, про їхній досвід, успіх та досягнення. Кожна з нас заслуговує бути почутою. Кожна з нас може бути прикладом та натхненням для інших. Кожен, великий чи невеликий, внесок неймовірно цінний — він має важливе значення для захисту нашої редакторської незалежності та існування цього проєкту. Підтримайте DIVOCHE.MEDIA — від 50 гривень. Дякуємо!