TikTok за толерантність: кампанія #iamtrigger зібрала 7,6 млн. переглядів

від | 06.09.2021 | Новини

Час читання: ( Кількість слів: )

У соціальній мережі TikTok соціально-правозахисна кампанія #iamtrigger вже зібрала 7,6 млн. переглядів

Кампанія #iamtrigger об’єднала 25 молодих і соціально-активних лідерів та лідерок думок. Інфлюенсери, за відео яких стежать від 2 до 5 мільйонів осіб, сукупно зняли 75 роликів. Відео мають на меті знизити вплив гендерних стереотипів на життя аудиторій і сприяння їх більшій толерантності.

Кампанія має три хвилі: перші дві – на 50 відео- руйнівників гендерних міфів, а третя – на 25 закликів до самодіагностики власного рівня толерантності з одночасним наданням нескладного інструменту самоаудиту.

П’ятдесят відео з життя самих блогерів розвіюють упередження пов’язані з ейджизмом (коли вас недооцінюють або позбавляють можливостей через те, що ви занадто молоді для чогось, або вже начебто недостатньо енергійні), сексизмом (коли вчинки, риси характеру, професії поділяються на чоловічі та жіночі, або ж якщо ви поводитесь не як «справжній» чоловік або «справжня» жінка до вас виникає упереджене ставлення), лукізм (осуд, пов’язаний із зовнішністю, яка не вкладається в канони та стандарти).

Чому акцент був зроблений саме на цих групах гендерних стереотипів? Тому що саме ці три типи дискримінаційної поведінки найчастіше зустрічаються в житті українських тінейджерів. Ці дані були отримані biasless в січні 2021 року шляхом опитування 175 підлітків (13-19 років) з 25-ти міст і селищ України.

25 відео виконані за сценарієм «Тест на толерантність чек», у форматі розповіді про себе і заклику до саморефлексії дуже популярному в TikTok.

Під кампанію був розроблений фірмовий мерч (футболки, сумки, накопичувачі, стікерпак), який також демонструє необхідність зміщення акцентів в оціночних судженнях. Хочете побачити відео проекту – вводите #iamtrigger або #biasless в TikTok і дивіться і контент-продукт, і реакцію на нього аудиторії.

Кампанія реалізована biasless за підтримки Фонду прав людини / Програми МАТRА Посольства Королівства Нідерландів

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Читайте також

Українська біатлоністка Анастасія Меркушина здобула золоту медаль на Чемпіонаті Європи

Українська біатлоністка Анастасія Меркушина здобула золоту медаль на Чемпіонаті Європи

Українка Анастасія Меркушина виграла золоту медаль у жіночому спринті на Чемпіонаті Європи з біатлону. 28-річна спортсменка пройшла без жодного промаху обидва вогневі рубежі, а, набравши швидкість на останньому колі,...

В Україні стартував мистецький проєкт на підтримку людей, які пережили сексуальне насильство під час війни «Вишиті болем»

В Україні стартував мистецький проєкт на підтримку людей, які пережили сексуальне насильство під час війни «Вишиті болем»

У Києві на станції метро «Золоті ворота» відкрили виставку «Вишиті болем», яка триватиме до 2 лютого 2023 року. Історії зі збірних образів людей, котрі пережили сексуальне насильство під час війни, вишито на рушниках та...