«Українська нація, геть дискримінацію». Вчителька біології зачитала соціальний реп на підтримку ЛГБТ+

від | 01.09.2021 | Фемкульт, Дивитися, Новини

Час читання: ( Кількість слів: )

Ольга Халепа, вчителька біології з села Яковлівка Харківської області написала та виконала реп проти дискримінації представників та представниць ЛГБТ+, а також презентувала кліп.

 

Написати реп проти дискримінації вчительці запропонував онлайн-журнал «Люк». Раніше Ольга не замислювався про проблеми ЛГБТ-спільноти, але після такої пропозиції «почала знаходити в інтернеті статті, відео, соціальні проєкти на цю тему та більше знайомитись із нею». Й врешті погодилась.

«Я дівчина з села, менталітет сільських людей дуже відрізняється від містян, — розповідає Ольга. — В селі людина, яка виділяється хоч чимось, — міркуваннями, заявами про те, що відбувається в громаді, творчістю чи активною громадською діяльністю — весь час зазнає цькування. Це саме відбулось зі мною в школі.

Мені здається, в цьому сенсі люди поділяються на дві категорії: є ті, які ображаються, закриваються в собі та стають злi на весь білий світ через те, що їх не зрозуміли. А є ті, хто намагаються не звертати уваги, перебороти цей страх, продовжувати йти вперед і рухатись своїм шляхом. Хоч це буде творчий шлях, хоч шлях громадського активіста чи шлях ЛГБТ-спільноти».

За останній рік вчителька Ольга Халепа встигла: записати кілька десятків реп-уроків з біології, стати інтернет-мемом, отримати звання кращої освітянки року та змінити місце роботи.

Для глядачів свого YouTube-каналу Ольга — перш за все дивакувата жінка, яка читає реп. Втім, копнувши глибше, ми бачимо людину, яка намагається зламати застарілу систему освіти та принести в професію педагога нові змісти. Про дискримінацію Ольга знає не з чуток. Адже через свої реп-уроки та новаторський підхід до навчання вона зіткнулася з цькуванням колег та змушена була звільнитися зі школи.

Прем’єра кліпу відбувається напередодні ХарківПрайду, який пройде 12 вересня, та на його підтримку.

Відео зроблено за підтримки Freedom House.

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Читайте також

Українська біатлоністка Анастасія Меркушина здобула золоту медаль на Чемпіонаті Європи

Українська біатлоністка Анастасія Меркушина здобула золоту медаль на Чемпіонаті Європи

Українка Анастасія Меркушина виграла золоту медаль у жіночому спринті на Чемпіонаті Європи з біатлону. 28-річна спортсменка пройшла без жодного промаху обидва вогневі рубежі, а, набравши швидкість на останньому колі,...

В Україні стартував мистецький проєкт на підтримку людей, які пережили сексуальне насильство під час війни «Вишиті болем»

В Україні стартував мистецький проєкт на підтримку людей, які пережили сексуальне насильство під час війни «Вишиті болем»

У Києві на станції метро «Золоті ворота» відкрили виставку «Вишиті болем», яка триватиме до 2 лютого 2023 року. Історії зі збірних образів людей, котрі пережили сексуальне насильство під час війни, вишито на рушниках та...