Вісник сексизму Vol. 48: Чарівний Мендель

від | 27.07.2020 | Вісник сексизму

Час читання: ( Кількість слів: )

Прессекретарка Володимира Зеленського Юлія Мендель дала інтерв’ю журналістці Наталії Влащенко, яке розпочалося з теми фемінізму. У словах Юлії важко виділити єдину думку щодо фемінізму або її власне ставлення до цього. Проте вона згадала одну з викладачок в університеті, яка говорила про три рівні фемінізму: «Перший − це рівність жіночих прав, другий фемінізм – коли жінка набагато сильніша за чоловіка та його задавлює. І третій: жінка настільки слабка, що вона не може себе порівняти з чоловічим началом».
Юлія Мендель додала, що вона без сумніву підтримує рівні права, незважаючи на те, жінка ти чи чоловік. І на цьому можна було б закрити тему, але прессекретарка вирішила висловитися щодо фемінітивів: «Сьогодні заведено говорити про те, що ми маємо фемінітиви використовувати в українській мові. У нас там є «членкиня», «послиня», «прем’єрка» тощо. Цікаво, що 2018 року Світовий банк видав дослідження, у якому чітко йшлося, що фемінітиви в мові збільшують gendery gap – наголошують, що є проблеми між статями, і погано впливають саме на права жінок у суспільстві. Ось це цікавий момент. І в той момент, коли світ фактично досліджує, як зрівняти права чоловіків і жінок, на жаль, ми з якихось причин ухвалюємо закон, який безпосередньо абсолютно впливає на права жінок, ввівши фемінітиви в мову», – заявила вона.
Така заява про дослідження Світового банку багатьох здивувала, тому VoxCheck перечитали дослідження, у якому насправді вивчають вплив мов, у яких усі або частина іменників мають форму роду («гендерна мова» або gender language), на участь жінок у ринку праці.
Наприклад, в українській мові «небо» має середній рід, у французькій та німецькій le ciel та der Himmel – чоловічий рід), а от суахільський відповідник неба – anga – роду не має.
Дослідники стверджують, що більша частка населення, рідна мова якого є «гендерною», асоціюється з меншою участю жінок на ринку праці. Так, на практиці «гендерні мови» можуть відігравати роль у тому, що в усьому світі 125 млн жінок не є учасницями ринку праці.

Тут Юлія Мендель заявила, що Світовий Банк в 2018 році випустив дослідження “ ͟у͟ ͟я͟к͟о͟м͟у͟ ͟б͟у͟л͟о͟ ͟ч͟і͟т͟к͟о͟…
Опубліковано VoxCheck Вівторок, 21 липня 2020 р.

Прокоментувала Мендель і нещодавній скандал колег за партією. На пресконференції в Миколаєві Олександр Корнієнко сказав Давиду Арахамії про колегу з фракції Ірину Аллахвердієву: «Аллахвердієва – узагалі красуня. Баба робоча, як корабельна сосна. Вона тут відх…ярить 300 зустрічей за чотири місяці. І виграє. Вона така наживо». Депутати, певно, не розраховували, що мікрофони на столі працювали в режимі запису, та не думали, що запис буде оприлюднено.
Мендель зауважила, що «дурість – говорити особисті речі, коли в тебе стоїть 20 мікрофонів поруч», але, за її словами, вона жодного разу нічого подібного в реальному житті від коллег не чула.
«Мені особисто було не зовсім приємно, але не можу сказати, що для мене це було якимось приниженням або що це позначилося образою на всьому жіночому роді. Думаю, якщо Саша таке говорив про свою колегу, він має обговорювати це з нею. І він правильно зробив, що попросив вибачення. І слава богу, що попросив, це був правильний крок. Мені б дуже хотілося, щоб українська політика була дорослішою», – додала прессекретарка президента.

Жінки – у президентки

У Молдові 48-річна Мая Санду – колишня прем’єр-міністерка, лідерка проєвропейської партії «Дія і солідарність» балотується на посаду президента країни. Вона стане головною конкуренткою соціаліста Ігоря Додона, якого експерти й опозиціонери називають «рукою Кремля». Чотири роки тому обидва політики вже протистояли у «виборчий дуелі» – тоді у другому турі переміг Додон.

Вісник сексизму Vol. 48: Чарівний Мендель

Мая Санду


Санду заявила, що це рішення – честь і велика відповідальність для неї. «Упевнена, що, багато працюючи, ми переможемо на цих виборах», – сказала вона.
Чергові вибори глави держави в Молдові заплановані на 1 листопада 2020 року.

Свята трійця для Белорусі

Після того як влада Білорусі не допустила на вибори потенційно найсильніших опонентів чинного президента Олександра Лукашенка – банкіра Віктора Бабарика, відеоблогера Сергія Тихановського і бізнесмена Валерія Цепкала, створення єдиного протестного кандидата взяли на себе три жінки. Це дружина Тихановського Світлана, дружина Цепкала Вероніка й представниця штабу Бабарика Марія Колесникова.

Вісник сексизму Vol. 48: Чарівний Мендель

Вероніка Цепкало, Світлана Тихановська й Марія Колесникова


Балотуватися в президенти Білорусі Світлана Тихоновська вирішила, коли ЦВК не зареєструвала ініціативну групу її чоловіка, відеоблогера, власника каналу «Країна для життя» Сергія Тихановського.
Кореспонденти «Настоящего времени» провели цілий день зі Світланою, Веронікою та Марією, щоби з’ясувати, як влаштована робота штабу Тихановської, як у ньому розподілені ролі між трьома жінками і чи вірять вони в те, що їм дійсно вдасться скласти конкуренцію Лукашенкові, який перебуває при владі в Білорусі вже 26 років.
Наприкінці липня Світлана Тихановська також уперше з’явилася на державному ТБ. Говорила про фальсифікації, політв’язнів і смертність у країні від COVID-19. Раніше на білоруському телебаченні ці теми були табу.
У червні Тихановська заявляла, що отримувала погрози щодо дітей. Міністерство внутрішніх справ Білорусі відмовилося перевіряти погрози на адресу родини Тихановської самостійно без її заяви. Пізніше стало відомо, що дітей Тихановської відвезли до безпечного місця в одній із країн Європейського Союзу.

МВФ закликає захищати жінок

Експерти МВФ підтвердили, що пандемія COVID-19 зашкодила передусім жінкам, та закликали уряди вжити негайних заходів, щоби зупинити цей процес.
«Пандемія загрожує скороченням економічних можливостей жінок, розширюючи гендерні розриви, які зберігаються попри 30-річний прогрес», – йдеться у звіті представників МВФ на чолі з керівною директоркою Крісталіною Георгієвою.
На відміну від рецесії 2008 року, яку деякі назвали «чоловікоцесією», втрата робочих місць унаслідок теперішнього спаду особливо гостро відчувається у галузях, де жінки непропорційно представлені – зокрема роздрібна торгівля, туризм та готельна сфера.
Закриття шкіл та дитячих закладів стало додатковим навантаженням на жінок, свідчить МВФ. Жінки отримали ще більше хатньої роботи та догляду за дітьми, що може утримати їх від повернення на робочі місця навіть після відновлення економіки, йдеться у звіті МВФ. І що довше люди без роботи, то важче їм повернутися на ринок праці.
Минулі епідемії показали, що дівчатка частіше, ніж хлопчики, кидають школу, що призводить до постійної втрати людського капіталу.
За словами представників МВФ, непропорційний вплив на жінок може бути пом’якшений за допомогою конкретної політики.
«Те, що добре для жінок, зрештою добре для подолання нерівності доходів, економічного зростання та стабільності», – йдеться у повідомленні МВФ.
Експерти зазначають, що законодавці можуть поширити допомогу з безробіття або надати стимули для збалансування обов’язків щодо роботи та догляду за сім’єю, а також запропонувати доступ до охорони здоров’я та планування сім’ї. Деякі країни вже здійснюють таку політику. Різні європейські країни, включно з Італією та Австрією, запровадили законодавче право на відпустку для батьків із дітьми до певного віку, а Франція розширила лікарняні відпустки для батьків, постраждалих від закриття шкіл.

Перемога здорового глузду

Вісник сексизму Vol. 48: Чарівний Мендель

Протести прибічників абортів біля будівлі Верховного суду у Вашингтоні


Верховний суд США визнав неконституційним закон про аборти штату Луїзіана, який значно обмежував можливості жінок переривати вагітність. Це перше значне та важливе судове рішення з питання абортів, ухвалене під час правління Дональда Трампа. Прихильники заборони абортів сподівалися, що після призначення Трампом двох консервативних суддів Верховного суду в ньому утвориться більшість прихильників ідей pro-life (від англ. «на захист життя»). Однак свій голос за скасування закону Луїзіани віддав голова Верховного суду Джон Робертс, вирішивши результат голосування: «за» висловилися п’ять суддів, «проти» – чотири. У 2016 році таким же чином було скасовано аналогічний закон, ухвалений у штаті Техас. Саме цим прецедентом Робертс пояснив своє рішення.
Відповідно до закону штату Луїзіана, лікарі, які проводять аборти, повинні офіційно співпрацювати з однією з лікарень, які перебувають на відстані не більше 30 миль (48 км) від їхньої клініки.
За даними медичної групи Hope, лікарі якої проводять аборти, набуття законом чинності спричинило б закриття двох із трьох клінік Луїзіани, де зараз можна перервати вагітність. Населення штату становить приблизно 4,6 млн осіб.
Законодавці Луїзіани пояснили ухвалення закону необхідністю захистити здоров’я жінок. Але активісти, які виступають за право жінок робити аборти, стверджують, що ускладнення після абортів трапляються вкрай рідко і розташування лікарні поблизу зовсім необов’язкове. Вони також зазначають, що багато лікарень у штаті пов’язані з релігійними організаціями або їхні співробітники дотримуються консервативних поглядів, тому багато хто з них не дозволяють проводити аборти. У результаті лікарі не можуть зробити процедуру, оскільки у багатьох із них поруч немає лікарні, здатної надати першу допомогу у разі потреби.
На думку Верховного суду, це ускладнює реалізацію конституційного права жінок зробити аборт.

Вибори у Польщі: перемога «традиційних цінностей»

Вісник сексизму Vol. 48: Чарівний Мендель

Анджей Дуда у ніч виборів


В Європі Польща залишається однією з країн, де існує найсуворіше державне регулювання щодо абортів. І навряд чи ситуація зміниться на краще найближчим часом. Ані пандемія коронавірусу, ані масові акції протесту не завадили польським парламентарям 16 квітня ухвалити в першому читанні поправки до закону про аборти, які ще більш посилюють і без того суворі правила.
У липні чинний президент Польщі консерватор Анджей Дуда був переобраний на другий п’ятирічний термін. Під час голосування він обійшов ліберального мера Варшави Рафала Тшасковского. Дуда набрав у другому турі 51,03% голосів, Рафал Тшасковскій – 48,97%. Це найбільш незначний розрив на президентських виборах у Польщі від часу падіння комуністичного режиму в 1989 році. Проте явка виявилася найвищою в сучасній історії країни: 68,2%. Нинішні вибори розглядалися як принципова суперечка про майбутнє Польщі. Анджей Дуда стоїть на позиціях консервативної моралі, зокрема з питань абортів і гей-шлюбів. Передвиборчу кампанію він будував, окрім іншого, на захисті «традиційних цінностей»: Дуда, зокрема, заявив, що «ідеологія ЛГБТ» небезпечніша за комуністичну, й обіцяв закріпити в законі заборону на усиновлення-удочеріння дітей одностатевими парами.
Вісник сексизму Vol. 48: Чарівний Мендель

Мер Варшави Рафал Тшасковский


Чинний у Польщі закон про аборти, який вважається одним із найсуворіших у Європі, набрав чинності 1993 року. Він дозволяє штучно перервати вагітність у випадку, коли вона ставить під загрозу життя або здоров’я матері, є наслідком зґвалтування або інцесту, а також у разі, коли ембріон має серйозні вади розвитку. Відповідно до ухваленого в першому читанні нового квітневого законопроєкту, вади у розвитку плоду більше не повинні бути приводом для законного аборту. Лікарям, які роблять аборти всупереч чинному припису, може загрожувати від шести місяців до восьми років позбавлення волі.
Підготовку цих поправок ініціював фонд «Життя та сім’я». Як йдеться на сайті фонду, це «усуває євгенічну передумову, яка на практиці означає добір і дозвіл на вбивство дітей із підозрами на хвороби або інвалідність».
Законодавча ініціатива фонду «Життя і сім’я» була внесена до польського сейму ще восени 2017 року. Однак провладна партія «Закон і справедливість» вирішила винести її на розгляд лише цієї весни – у розпал пандемії коронавірусу і менш ніж за місяць до президентських виборів. Партія «Закон і справедливість» підтримує ініціативу щодо посилення закону про аборти. «Євгенічні аборти повинні бути законодавчо заборонені», – заявив польський віцепрем’єр Яцек Сасіна напередодні дебатів у парламенті. Лідер партії Ярослав Качинський також кілька разів висловлював свою підтримку. Якщо поправки до законопроєкту будуть остаточно затверджені і жінкам доведеться виношувати дітей, у яких немає жодних шансів на виживання, немовлятам, за словами Качинського, можна буде «дати ім’я, охрестити і поховати цілком відповідно до католицької традиції».

Секс-скандал в університеті

Один із найстаріших університетів у світі опинився у вирі скандалу після того, як десятки жінок заявили, що вони зазнавали сексуальних домагань або були зґвалтовані в кампусі, а декілька жінок повідомили, що на них напали члени спірного студентського братства в американському стилі.

Вісник сексизму Vol. 48: Чарівний Мендель

В університеті Сент-Ендрюса в Шотландії навчалися, зокрема, принц Уільям та його дружина герцогиня Кембріджська Кетрін


На сторінці в Instagram, яка називається «Ті, що вижили у Сент-Ендрюсі», опублікували понад 20 звинувачень у сексуальному і фізичному насильстві. Більшість із них спрямована на адресу студентської організації «Альфа Епсилон Пі». Це студентське братство було засновано 1913 року в Нью-Йоркському університеті Чарльзом С. Московіцем. Організація налічує понад 186 активних відділень у США, Канаді, Великій Британії, Австрії, Австралії та залучила понад 102 тисячі членів. Спільнота вже стикалася з кількома звинуваченнями в сексуальних домаганнях і поліцейськими розслідуваннями у Сполучених Штатах.
Університет Сент-Ендрюса в Шотландії заявив, що буде співпрацювати з поліцією для розслідування звинувачень. Філія братства, що базується в Сент-Ендрю, відсторонила кількох своїх членів після звинувачень.
Сент-Ендрюс є третім найстарішим університетом в англомовному світі і регулярно посідає місце в топі світових рейтингів вищих навчальних закладів.

Старим тут не місце

70-річний ректор Університету культури та мистецтв Михайло Поплавський виклав відео у Tik Tok, у якому він вихваляється стосом грошей у руках та каже: «Багаті чоловіки старими не бувають». Після цього до нього підходять дві дівчини в червоних сукнях.
Уляна Супрун, колишня виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я, назвала відеоролик поєднанням «сексизму, об’єктивації, хтивості та нездорового вихваляння своїми грошима».

Днями мені скинули дивне та образливе відео, в якому викладена суміш сексизму, об’єктивації, хтивості та нездорового…
Опубліковано Уляна Супрун Середа, 1 липня 2020 р.

Пропаганда жіноцтва

Приблизно від грудня минулого року в Росії і за її межами ведеться кампанія на захист художниці і громадської активістки з Комсомольська-на-Амурі Юлії Цвєткової. У листопаді минулого року на 26-річну Цвєткову завели одразу дві справи. Перша – адміністративна – за ЛГБТ-пропаганду. Друга – кримінальна – за поширення порнографії. Якщо у першій справі активістку оштрафували на 50 тисяч рублів, то у другій їй загрожує ув’язнення терміном на шість років.
Юлія Цвєткова вела одразу кілька пабліків, присвячених феміністській та ЛГБТ-тематиці. Матеріали з цих пабліків лягли в основу справ проти неї. Звинувачення в розповсюдженні порнографії базується на зображеннях із пабліку «Монологи вагіни». З цими матеріалами кожен охочий може ознайомитися в мережі: це, зокрема, серія схематичних зображень оголених жінок, що мають на меті звернути увагу на традиційну для Росії стигматизацію жіночої фізіології та ставлення до жінки як до сексуального об’єкта. Малюнки виконані в наївному дитячому стилі, й роздивитися в них порнографію можна лише за умови хворобливої уяви.

У березні активістку звільнили з-під домашнього арешту, який тривав близько чотирьох місяців. Зараз у її справі триває слідство. Раніше Цвєткова повідомляла, що їй погрожували вбивством із боку руху «Пила проти ЛГБТ».
Під час пікетів на підтримку Юлії Цвєткової в Москві та Петербурзі були затримані десятки людей.

Епідемія дівочого обрізання

В Інгушетії (РФ) відмовили в порушенні кримінальної справи після перевірки в клініці «Айболить», де, як стверджується, було проведено жіноче обрізання – видалення зовнішніх геніталій – дев’ятирічній дівчинці. Про цю операцію стало відомо у травні 2020 року. Про неї повідомила представниця сім’ї дівчинки, яка стверджувала, що дитину до клініки потайки від матері привели батько і мачуха.
Слідство пояснило відмову «відсутністю події злочину». Юристи мають намір оскаржити це рішення.
Злочини проти статевої недоторканості дівчаток, іменовані «жіночим обрізанням», відбуваються переважно в 30 країнах Африки і Близького Сходу, а тепер усе частіше й у Росії.
Не менше 200 млн жінок (5,17%) зазнали такого насильства. Є країни, в яких понад половину дівчаток піддаються каліцтву. Відомі приблизні дані щодо того, скільки жінок 15-49 років перенесли операцію. У Гвінеї це 96,8%, в Єгипті – 87,2%, у Сьєрра-Леоне – 86,1%, в Еритреї – 83%, у Малі – 82,7%, у Буркіна-Фасо – 75,8%, у Гамбії – 74,9 %, у Мавританії – 66,6%, в Ефіопії – 65,2% жертв.
Зростає кількість жіночих обрізань і в Росії – переважно у Дагестані та Інгушетії. У 2018 році московська «Бест Клінік» пропонувала кліторектомію за 49 990 рублів (близько 20 тис. гривень). Закону проти обрізання в Росії немає і не передбачається.
Процедура жіночого обрізання базується винятково на первісних уявленнях про фізіологію та співіснує з цілковитим науковим невіглаством щодо жіночої анатомії.
Лише у 2008 році за допомогою сонографа зробили 3D-знімки клітора. У 2009 році група вчених створила ще п’ять динамічних сонографів. Але нова інформація потрапить до анатомічних атласів у найкращому випадку через років десять, та й то – насамперед у найпрогресивніших країнах. Тобто у нас всіх практично немає способів зустрітися з доктором, обізнаним щодо будови жіночої статевої системи, наголошують експерти, які досліджують тему обрізання.
Каліфорнійська професорка Джессіка Пін, постраждала після інтимної операції, зробленої неосвіченим хірургом, намагається донести до людства елементарну думку про те, що анатомія клітора, основного органу, який відповідає за сенсомоторику жіночої статевої реакції, так само важлива, як і анатомія пеніса. Пін у 2019 році захистила дисертацію про дорсальний нерв клітора, домоглася внесення змін до трьох підручників із акушерства, одного підручника з урології та одного з анатомії. Вона закликає феміністок і акушерів-гінекологів брати участь у просвітницькій кампанії.

Жінки без голосу

Жінки-експертки коментують здебільшого лише 18% матеріалів в українських онлайн-медіа. 82% коментарів звучать від чоловіків. Такими є дані моніторингу гендерного балансу в медіа, який було проведено Інститутом масової інформації в другому кварталі 2020 року. Порівнюючи з першим кварталом, присутність жінок-експерток в онлайн-медіа знизилася на 1%.
Вісник сексизму Vol. 48: Чарівний Мендель
Традиційно якісні медіа цитують жінок утричі менше, ніж таблоїди. Найменше експерток у моніторинговий період було зафіксовано на сайтах «Дзеркало тижня» та «Інтерфакс» (по 11%), «Цензор» (9%) і «Букви» (8%).
Щодо героїнь в українських онлайн-медіа, то їх трохи більше – 25% жінок проти 75% чоловіків. І знову пальму першості тримають таблоїди з відповідним контентом – кримінал або шоубіз. У другому кварталі найбільше згадок про жінок як героїнь зафіксовано на сайтах ТСН.ua (51%), «Знай» (49%) та «24 канал» (30%).
Найменше згадок про жінок як героїнь матеріалів було в таких медіа: «Інтерфакс» (15%), «Дзеркало тижня» (12%) та «Гордон» (11%).
Вісник сексизму Vol. 48: Чарівний Мендель
 

Гендерна рівність чужим коштом?

Майже троє з 10 чоловіків (28%) заявляють, що досягнення жінок щодо рівності зроблені їхнім коштом, повідомляє дослідницький центр Pew.
Хоча значна частина чоловіків вважає, що прогрес жінок негативно впливає на них, дослідження показало, що більшість американців (57%) вважають, що США ще не досягли достатнього прогресу щодо надання жінкам рівних прав. На запитання про основні перешкоди, які заважають жінкам досягти повної рівності сьогодні, 77% відповіли – сексуальні домагання. Ще 67% сказали, що жінки не мають однакових законних прав із чоловіками, а 64% вважають, що в Америці недостатньо жінок на владних посадах.

#MeToo по-російськи

У російському твіттері пронеслася хвиля оповідей про харасмент і зґвалтування – цього разу про це заговорили співробітники медіа. Це історії про домагання на роботі, зґвалтування на вечірках, де збиралися медійники, надто настирливу та агресивну увагу в редакції. Події, про які пишуть, здебільшого відбувалися кілька років тому.
За останні тижні в соцмережах були висунуті звинувачення в домаганнях на адресу багатьох відомих осіб серед російських журналістів.
Після цих звинувачень пішли зі своїх посад, зокрема, шеф-редактор опозиційного видання, створеного Михайлом Ходорковським, «МБХ медіа» Сергій Простаков, фоторедактор того ж видання Андрій Золотов, співробітник «Ощадбанку» Руслан Гафаров, був відсторонений від роботи співзасновник магазину коміксів «Чук і Гик» Василь Кістяківський.
Відомого гравця в «Що? Де? Коли?», дворазового володаря призу «Кришталева сова» Михайла Скіпського звинуватили в домаганнях до школярок. Як стверджує «Медуза», у 2016 році Скіпський через висунуті проти нього звинувачення був змушений звільнитися з петербурзької школи – проте ця історія не стала публічною і «знавець» продовжив працювати з дітьми.
«Нова газета» однією з перших серед російських ЗМІ повідомила про створення внутрішнього регламенту проти психологічного та сексуального насильства. Це, як пише The Moscow Times, відбулося після низки звинувачень у домаганнях всередині редакції.

Фемінізм по-корейськи

Президент Південної Кореї каже, що він фемініст. Трьох його союзників звинувачують у сексуальних злочинах. Один з них – мер Сеулу, який, як вважає слідство, наклав на себе руки.
Жінка, яка звинуватила мера Сеула у сексуальних домаганнях, розповіла, що міська влада сказала їй, що він не «такий тип людини». Незабаром 64-річний улюбленець сеульців та один із найвпливовіших чиновників Кореї Пак Вонсун помер, як вважається, у результаті самогубства, невдовзі після подання до поліції заяв про сексуальні домагання з його боку. Це означає, що вимоги жертви не будуть розслідуватися кримінально. Але звинувачення колишньої секретарки Вонсуна викликали обурення серед правозахисних груп жінок у Південній Кореї та порушили питання про те, наскільки серйозно сексуальні домагання сприймаються президентом Мун Чже Іном, який давав обіцянку стати «феміністським президентом».

Вісник сексизму Vol. 48: Чарівний Мендель

Біля меморіалу Пака Вонсуна у лікарні у Сеулі, куди привезли тіло загиблого мера міста.


Пак Вонсун також називав себе феміністом. Як міський голова Сеула – роль, яка зробила його другим найпотужнішим чиновником у Південній Кореї – він здійснював політику, спрямовану на допомогу жінкам, і підтримував рух #MeToo. Колишній юрист, адвокат із прав людини, в 90-х роках Пак Вонсун захищав жертву в одному з перших успішних судових процесів щодо сексуальних домагань у Південній Кореї. У 1980-х він був частиною команди адвокатів, яка представляла одну з перших жінок, яка висунула звинувачення у сексуальних домаганнях проти влади. Тому для багатьох у Сеулі звинувачення проти мера та його смерть стали шоком.
Адвокат жертви заявив, що Пак Вонсун надіслав їй свої фотографії в трусах, а також писав пізно вночі секретарці непристойні повідомлення в Telegram. Одного разу, побачивши синець на коліні жінки, він удав, що дме повітря, щоби полегшити біль, але нібито торкнувся її коліна губами, каже звинувательниця.
За словами жінки, домагання тривали чотири роки. Все почалося, коли її взяли на роботу секретаркою Пак Вонсун, і тривало після того, як вона переїхала до іншого відділу. Жертва заявила, що «повинна була кричати про це одразу, коли це сталося», й вона шкодує, що не виступила раніше.
Але вона каже, що, коли звернулася зі скаргою до поліції, її звинувачення були майже проігноровані.
«Хто стане повідомляти про сексуальний злочин і довіряти урядовій системі в цій ситуації?» – говорить вона. Поліція стверджує, що повідомила про цю справу офіс президента Південної Кореї, оскільки йшлося про людину високого рівня.
Драматична смерть мера Сеула розділила країну на два табори. Президент Мун Чже Іном не обговорював звинувачення публічно й у своєму головному зверненні до парламенту в липні він не згадував про смерть Пак Вонсуна, звинувачення на його адресу з боку секретарки та навіть не торкався гендерних питань.
Останні кілька років Південна Корея стикається з протистоянням своїй глибоко патріархальній культурі. Жінки борються з дискримінацією на робочому місці, сексуальним насильством та домаганнями, а також із нав’язуванням необґрунтованих стандартів краси. Країна залишається на найнижчих місцях у глобальному масштабі щодо представництва жінок в уряді та рівності зарплат. Президент Мун Чже Ін пообіцяв змінити це ще 2017-го. Але наступного року колишнього губернатора, одноразового кандидата в президенти та члена Демократичної партії Ан Хиджона звинуватили у зґвалтуванні та нападі на його колишню секретарку. Спочатку він був виправданий, але у 2019 році його ув’язнили на три з половиною роки за зґвалтування. На початку цього року О Годон, мер Пусана, другого за величиною міста Південної Кореї, пішов у відставку й вибачився за сексуальне цькування працівниці у своєму кабінеті.

Наталі Портман та Серена Вільямс пішли у футбол

Вісник сексизму Vol. 48: Чарівний Мендель

Акторки Узо Адуба, Єва Лонгорія, Наталі Портман та Джессіка Частейн, а також футболістка Міа Хамм (номер 9)


Актриса Наталі Портман, зірка тенісу Серена Вільямс та її донька Алексіс Олімпія стали частиною групи, заснованої жінками, яка буде власницею нової футбольної команди США. Національна жіноча футбольна ліга оголосила, що надала групі Angel City франшизу на нову команду Лос-Анджелеса, яка приєднається до ліги навесні 2022 року.
Групу інвесторів очолюють актриса Портман, венчурна інвесторка у галузі технологій Кара Нортман, підприємиця з медіагалузі Джулі Урман та Алексіс Оханян – чоловік тенісистки Серени Вільямс та співзасновник Reddit.
«Сьогодні ми зробили важливий крок, оголосивши про першу групу, яка належить жінкам», – сказала Портман.
Серед інших відомих імен, які доєдналися до групи, – голлівудські актриси Єва Лонгорія, Узо Адуба, Дженніфер Гарнер та Джессіка Частейн, а також понад десяток колишніх зірок національної жіночої збірної США, зокрема Джулі Фуді, Міа Хамм, Джой Фокетт та Еббі Вамбах.
Поки назву команди ще не обрали. Група Angel City розраховує скористатися підвищеним інтересом до жіночого футболу від часу низки перемог національної жіночої збірної USWNT, яка завоювала титул чемпіонок світу в 2019 році. Національна ліга NWSL фіксує переважно на 22% збільшення відвідуваності жіночих футбольних матчів, порівнюючи з сезоном 2018 року.

Пий як жінка

Користувачки у соцмережах жартують: «От нарешті поп’ємо пива!» після того, як компанія «Уманьпиво» ​​презентувала «жіноче пиво».
«Софіївське Блонд Ель» має «зручну, витончену пляшку з яскравою етикеткою», зазначають у компанії.
Вісник сексизму Vol. 48: Чарівний Мендель
«Пиво – це не лише про футбол і чіпси. Це напій, в якому важливі вміст і форма. Воно може бути не тільки смачним, але і цікавим, і загадковим, жіночним, романтичним, і навіть грайливим», – кажуть у компанії.
Феміністичну тему вирішили використати й у компанії Bacardi Limited, яка випустила горілку Plume & Petal. Її позиціонують як «створену спеціально для жінок».
До нової лінійки ввійшли три нових напої з міцністю 20% − це вдвічі менше, ніж у звичайній горілці. Або приблизно так, як у кріплених винах чи лікерах, які вже багато років існують на ринку. В компанії кажуть, що їхній напій «створений жінками для сучасних жінок, які можуть насолоджуватися ним разом із іншими жінками».
Вісник сексизму Vol. 48: Чарівний Мендель
Залишається запитання, що було не так із десятками сучасних сортів легкого пива, багаточисленними лікерами та іншими напів міцними та абсолютно міцними алкогольними напоями, які жінки «разом із іншими жінками» успішно вживали протягом усієї історії існування алкоголю.

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Читайте також

«Укрзалізниця» винесла догану провіднику, який домагався пасажирки: «Для звільнення потрібно ще дві скарги від постраждалих»

«Укрзалізниця» винесла догану провіднику, який домагався пасажирки: «Для звільнення потрібно ще дві скарги від постраждалих»

Провідник поїзда «Ясіня — Запоріжжя» домагався пасажирки, а після того, як вона подала скаргу до служби підтримки «Укрзалізниці», йому лише винесли догану. Про це постраждала Ганна Шеремет розповіла на своїй сторінці в...

На Закарпатті підлітки отримали умовний термін за сексуальне насильство над неповнолітньою, яке знімали на телефон

На Закарпатті підлітки отримали умовний термін за сексуальне насильство над неповнолітньою, яке знімали на телефон

Воловецький районний суд Закарпатської області призначив умовний термін трьом підліткам, які вчинили сексуальне насильство щодо знайомої неповнолітньої дівчини. Згідно з вироком суду, обвинувачених визнали винними за...