Вісник сексизму Vol. 46: Секс-ляльки на карантині

від | 22.05.2020 | Вісник сексизму, Фемінізм

Час читання: ( Кількість слів: )

Блогерки за Стамбульську конвенцію

Петиція про ратифікацію Стамбульської конвенції у травні набрала понад 25 000 необхідних підписів і тепер уряд має відреагувати на документ, який викликає суперечки та опір в Україні вже не перший рік. Петицію було зареєстровано в лютому, але найбільшу кількість голосів вона зібрала саме у травні, коли до процесу збирання голосів долучилися блогерки та відомі українки.
Стамбульська конвенція – міжнародний договір, який підписують країни і тим самим беруть зобов’язання запобігати та боротися з насильством щодо жінок. Україна підписала її ще 2011-го, але депутати досі не ратифікували документ та не готові ухвалити необхідні закони, які б врегулювали відповідальність за ці порушення, бо неправильно трактують визначення в цій конвенції, зокрема слово «гендер».
Конвенція дає ефективні методи боротьби з насильством і передбачає контроль над тим, як країни виконують свої зобов’язання. Тобто домашнє насильство стає «особистою справою», а не переходить до сфери захисту прав людини.
У минулих “Вісниках” ми детально розбирали, що ж такого страшного у слові «гендер» і як воно трактується в тексті Конвенції.

Пандемія небажаних вагітностей і насильства

Фонд ООН із народонаселення оприлюднив прогноз про потенційні наслідки пандемії коронавірусу і пов’язаного з нею карантину. За оцінками Фонду, пів року карантинних заходів призведуть до того, що близько 47 мільйонів жінок у країнах із низьким та середнім рівнем доходу втратять доступ до ефективних контрацептивів, наслідком чого стануть до семи мільйонів незапланованих вагітностей.
Це на додаток до зростання рівня домашнього насильства внаслідок карантину. Фахівці прогнозують, що за шість місяців обмежень кількість випадків домашнього насильства може зрости до 31 мільйона. Наразі від початку карантину в різних країнах світу вже фіксують збільшення кількості звернень та дзвінків на гарячі лінії.
За другий місяць після введення обмежувальних заходів у зв’язку з епідемією коронавірусу гаряча лінія в Україні зареєструвала збільшення дзвінків на 72% порівняно з періодом до початку карантину, повідомляє Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) в Україні.
Окрім традиційного телефонного дзвінка отримати допомогу є можливим через онлайн-консультування. Протягом квітня 16% звернень про допомогу надійшли саме через онлайн-платформи, кажуть в UNFPA. Найчастіше контактують через Messenger Facebook. За словами директорки департаменту гарячих ліній ГО «Ла Страда Україна» Альони Кривуляк, за півтора місяця карантину надійшло 3671 звернень, із них 4% звернень – від кривдників, що вдвічі більше, ніж у докарантинний період.
Також у Київській та Миколаївській області працюють шість мобільних бригад соціально-психологічної допомоги учасникам бойових дій в АТО/ООС та членам їхніх родин. Вони теж перейшли в онлайн і надають підтримку через Skype, Viber, телефонний зв’язок. Кількість звернень під час карантину збільшилася майже втричі. За період від 1 квітня до 12 травня спеціалістами мобільних бригад було надано 4077 консультацій, до того ж більшість консультацій була проведена з чоловіками – 63% від загальної кількості.
П’ять денних центрів для постраждалих перейшли у формат надання консультаційних послуг клієнтам за телефоном. Такі центри працюють у Харкові, Слов’янську, Бердянську, Одесі та Херсоні. Вісім із дев’яти притулків працюють у звичайному режимі: надають послуги клієнткам, які перебувають у закладі та приймають нових. Механізм направлення залишився незмінним, особлива увага звертається на медичні довідки та висновки лікаря про відсутність симптомів ГРЗ. З клієнтками, які перебувають у притулку, фахівці проводять роботу очно. Йдеться про такі заклади у Кривому Розі, Бердянську, Харкові і Харківській області, Слов’янську, Одесі, Херсоні та Вінницькій області.
Нижче – інфографіка від UNFPA, як і куди звертатися по допомогу:
Вісник сексизму Vol. 46: Секс-ляльки на карантині
Вісник сексизму Vol. 46: Секс-ляльки на карантині
Вісник сексизму Vol. 46: Секс-ляльки на карантині
Hromadske розповідає, як впливає карантин на рівень домашнього насильства в Україні, хто допомагає його жертвам та куди звертатися потерпілим.
Під час вимушеної ізоляції жінки страждають і від домашнього насильства, і від нерівномірного поділу праці. Опитування соціологічної групи «Рейтинг» показало, що під час ізоляції жінки виконують більше домашньої роботи, а чоловіки більше часу витрачають на сон, алкоголь, секс і спорт. Як жіноцтво опинилося у заручницях коронавірусу, ми писали минулого місяця.

Право на сурогатне материнство

В Україні на тлі карантину вибухнув скандал, також пов’язаний із репродуктивними правами жінки. У ЗМІ з’явилася інформація про те, що 46 немовлят, народжених у результаті застосування репродуктивної технології – сурогатного материнства (СМ), – не можуть возз’єднатися зі своїми батьками. У зв’язку з обмеженнями пересувань за кордони України немовлята опинилися під наглядом лікарів в одній кімнаті київського готелю «Венеція», а не потрапили до сімей, які довгі місяці чекали на їхню появу.

Вісник сексизму Vol. 46: Секс-ляльки на карантині

Новонароджені в готелі в Києві чекають на своїх батьків


Доволі складна ситуація з різних поглядів викликала суперечки щодо сурогатного материнства взагалі. Його порівнюють майже з торгівлею людей. Так, уповноважений президента України з прав дитини Микола Кулеба сказав, що «комерціалізація і дозвіл отримувати таку «послугу» в Україні сприяє безконтрольному продажу українських дітей за кордон», «народження дитини далеко від матері є неприродним», а також, що він «категорично проти комерційного сурогатного материнства, це об’єктивізація дитини і позиціювання її як товару». Своєю чергою Омбудперсон Людмила Денісова практично прирівняла цю ситуацію до торгівлі людьми й закликала до дискримінації іноземців, аби право на застосування таких репродуктивних технологій мали лише громадяни України.
З іншого боку, експерти зазначають, що СМ – це законне право людини та обурюються через бездіяльність влади. Питання з немовлятами досі не вирішено, хоча на рівні найвищих посадовців можна було б сприяти наданню дозволу на вивезення малюків до їхніх законних батьків.
«Застосування допоміжних репродуктивних технологій – неймовірно дорогий та складний процес. Діти, народжені в результаті застосування ДРТ і, зокрема, сурогатного материнства – не просто бажані: це діти, любов до яких іще до їхнього народження мотивувала батьків пройти через складний шлях зневіри, болю та сумнівів», – зазначає Оксана Покальчук, директорка Amnesty International Ukraine.
«Репродуктивне право – це право особи мати генетично рідну дитину. Для реалізації цього права люди часом мусять звертатись за допоміжними репродуктивними технологіями (ДРТ), а всі методи ДРТ, включно із сурогатним материнством, визнані методами лікування безпліддя. Отже, сурогатне материнство – це метод лікування безпліддя, а не «послуга», як зазначають деякі високопосадовці», – додає Оксана Покальчук.
Проте комерційне сурогатне материнство, як і багато що в Україні, відкриває можливості для зловживань та має зворотні боки.
Ще минулого року у статті «Постраждалі діти і розбиті серця: комерційна сурогатна індустрія в Україні залишає сліди лиха» Саманта Хоулі, голова лондонського бюро австралійської новинної компанії ABC, провела розслідування про замовлених та покинутих сурогатних дітей через те, що вони народилися з хворобою або особливостями розвитку.
Ми детально виклали історію дівчинки Бріджит із дитячого будинку в Запоріжжі у «Віснику Vol. 40».
«Комерційне сурогатне материнство в Україні є законним для гетеросексуальних пар, які можуть довести, що існує реальна медична причина їхньої нездатності мати дітей. Але неспокійний і мінливий політичний ландшафт України і широко розповсюджена корупція на всіх рівнях державного управління означають брак контролю над галуззю, в якій в останні роки спостерігається безпрецедентне зростання», – зазначає авторка розслідування.

Гендерний аудит України

У Верховній Раді України відтепер щороку проводитимуть гендерний аудит, який має на меті проаналізувати, чи жінки і чоловіки, які працюють в українському парламенті, мають рівні права та можливості. Також будуть з’ясовувати, чи фахівці, причетні до формування державної політики, достатньо обізнані в питаннях гендерної рівності.
Гендерний аудит планують проводити на початку кожного року. Методичні рекомендації розроблялися спільно з експертками та експертами в рамках проєкту European Union in Ukraine – ПРООН із парламентської реформи.
У Верховній Раді України відсоток жінок зараз складає 20,5%. Рада минулого скликання мала лише 11,6% депутаток. Однак цифри навіть із позитивною динамікою не завжди пояснюють політичний контекст або ролі, які жінки відіграють у парламентах, чи призначені вони на важливі посади і чи можуть дійсно захищати інтереси та права жінок.

Штраф за пропаганду чайлдфрі

Нардеп від «Опозиційного блоку – За життя» Олег Волошин вніс законопроєкт щодо встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду відмови від народження дітей (чайлдфрі) і «злочини проти інституту сімʼї». Згідно з документом, до Кримінального кодексу пропонується додати статтю про публічні заклики або пропаганду відмови від народження дітей, руйнування інституту сімʼї, позашлюбних і «протиприродних статевих відносин» та розпусти.
Волошин пропонує встановити штраф 3,4-8,5 тисяч гривень або позбавлення волі терміном до 5 років за «пропаганду чайлдфрі». Для чиновників та депутатів штрафи пропонується зробити більшими.
У пояснювальній записці нардеп зазначив, що демографічна ситуація в Україні стала критичною, тому держава повинна вжити рішучих заходів.
Демографічна ситуація в Україні й справді погіршується останніми роками. Але не через те, що «не народжують», а, зокрема, через зростання смертності. Так, на 100 померлих людей в Україні припадає лише 47 новонароджених. Хоча кількість новонароджених за останній рік відчутно збільшилася – 76 тисяч за три місяці 2020 року порівняно з 70,5 тисячі у 2019-му. Проте на тлі пандемії ще більше зросла й кількість померлих українців. Якщо у 2019 році за три місяці померли 149 тисяч осіб, то вже у цьому – 159 тисяч.
Згідно з даними Державної служби статистики України, станом на 1 квітня 2020 року кількість населення продовжує активно скорочуватися, а за підсумками березня, за оцінкою, становила 41 мільйон 830 тисяч осіб. За рік населення країни скоротилося на майже 250 тисяч людей. У найкращому випадку за місяць кількість людей в Україні зменшується «лише» на 20 тисяч.
Експерти говорять про справжнє вимирання українських чоловіків – особливо у групі 30 років та старше. Передчасна смерть чоловіків значною мірою є наслідком нездорового способу життя, включаючи надмірне вживання алкоголю, куріння, самогубства, серцево-судинні захворювання та нещасні випадки, часто пов’язані з алкоголем.
Загальне гендерне співвідношення населення в країні – менше 86 чоловіків на 100 жінок.
Чоловіки, що зникають, створюють серйозний гендерний дисбаланс, який починається ще в групах 30-річних у таких країнах, як Україна та Росія. Жінки залишаються з «дефіцитом» доступних чоловіків, що може змусити їх перебувати в насильницьких стосунках або зробити передчасно вдовою. Відсоток жінок, які овдовіли у шлюбному віці в Україні та сусідній Росії, є одним із найвищих у світі й становить приблизно 20%.

Бог тебе зафрендів

Вісник сексизму Vol. 46: Секс-ляльки на карантині
Підручник «Основи сім’ї» запровадили у деяких школах ще минулого року, попри обурення багатьох батьків. Згодом антидискримінаційна експертиза виявила в ньому кілька тез, що порушують законодавство, і міністерство призупинило дозвіл на викладання курсу. Тепер скандальний курс знову повертають за умови деяких правок.
Курс має на меті навчити старшокласників створювати сім’ю, вступати у шлюб та ростити дітей. Серед тем – «Ціннісне формування особистості», «Любов чи закоханість», «Мистецтво спілкування. Діалог», «Процес зародження життя».
Роз’яснення деяких тем викликало запитання у батьків та експертів. У підручнику, який цитує видання «Бабель», наприклад, йдеться, що «справжня жінка ніколи не сперечається», а «чоловік – творець, який завжди прагне новизни», «молитва – запорука душевного стану», а «використання більшості контрацептивів та здійснення абортів є вбивством».
За умовою МОН, для відновлення курсу були правки на основі зауважень експертів. Але у документах, опублікованих робочою комісією з проблем виховання дітей та учнівської молоді, більшість коментарів автор відкинув.
Серед погоджених змін – не ототожнювати поняття «сім’я» та «шлюб». У підручнику йдеться, що «сім’я складається з поєднаного шлюбом подружжя (чоловіка і дружини) та їхніх неодружених дітей…», однак експерти наголошують, що сім’ї можуть складатися з бабусі та онуків, матері та доньки тощо. З книги також вилучать речення: «Найбільшу загрозу для суспільства мають родини, у яких діти виховуються без рідного тата».
Буковинський дослухався до експертів і в питанні трактування Сімейного кодексу України, прибравши авторське бачення і залишивши принципи й засади, що містяться у документі. Але відмовився змінювати твердження про неприпустимість абортів попри аргументи експертів, що це право є одним із елементів права на повагу до особистого життя.
Буковинський також відкидає зауваження щодо стереотипного образу жінки, яка у підручнику описується як «берегиня» та «годувальниця». Автор переконаний, що цей образ відповідає реальності. У підрозділі про роль дружини у виховному процесі йдеться, що дружина може «ефективно допомогти чоловікові стати кращим татом». І наводяться поради щодо «стимулювання виховної діяльності чоловіка», серед яких – «мотивуйте чоловіка у різний спосіб проводити час із дітьми, організуйте сімейний відпочинок..», «пояснюйте чоловікові, що і як робити, коригуйте його поведінку віч-на-віч у кулуарах..». Автор запропонував змінити це у такій редакції: «Дружина може допомогти чоловікові усвідомити своє батьківство і стати успішним батьком».
Автор неодноразово використовує такі поняття, як «народні сімейні традиції», «народні свята», «національна самобутність», маючи на увазі лише українську націю, зазначають експерти. Буковинський це змінювати не хоче, аргументуючи відповідністю стратегії патріотичного виховання, затвердженої указом президента.
«Радіо Свобода» опитало всі сторони конфлікту та дізналося думку вчителів щодо суперечливого курсу.

Черницька наука

А поки сперечаються навколо підручника для шкіл, у Львівському національному медичному університеті імені Данила Галицького курс лекцій із біоетики студентам читає монахиня, яка розповідає про те, що аборти, контрацепція та дошлюбні стосунки – це гріх.
Веде курс Терешкевич Галина Тарасівна, доцентка, магістерка релігійних наук, кандидатка наук державного управління. Її ж прізвище стоїть на матеріалах із цієї дисципліни, опублікованих на сайті університету.
«Першим я побачила тест, який називається «Право на життя. Проблема аборту», – розповідає журналістка видання «Тиждень» Анна Чабрай на своїй сторінці у Facebook.
Для прикладу того, як подається інформація студентам курсу, який монахиня читає студентам вже 20 років, журналістка виклала скрини тестів. Наприклад, правильною відповіддю на запитання: «Що таке штучний аборт?», авторка курсу вважає: «Це свідоме і безпосереднє (пряме) вбивство дитини, що перебуває в початковій стадії свого розвитку, тобто між заплідненням і народженням».
Також курс висвітлює такі теми, як алкоголізм, СНІД, одностатеві стосунки, трансплантація органів тощо.
«У студентів також трохи їде дах, тому що в одному варіанті тесту негативні сторони використання презервативів відсутні (нечистий поплутав, мабуть), а в другому відповідь на те саме запитання – у 15% випадків презерватив розривається і взагалі пропускає ВІЛ, призводить до викиднів і неплідності», – розповідає про нелогічність та дезінформативність курсу журналістка.

Польща: Заборона абортів та кримінал за секс-освіту

Тим часом у сусідній Польщі, що відома найбільш архаїстичним підходом до репродуктивних прав жінки в Європі, відбуваються буремні події. Нещодавно обраний Сейм Польщі у квітні повернув на розгляд низку громадських законопроєктів, які викликали в суспільстві дуже велике обурення. Зокрема, йдеться про майже повну заборону абортів та заборону сексуальної освіти.
Законопроєкт Каї Годек про заборону абортів пролежав на столі Сейму майже два роки: його розгляд зупинився в одному з сеймівських комітетів. Цього разу аборти в Польщі хочуть дозволити тільки у разі сильного ураження плоду. Законопроєкт про заборону сексуального виховання має на меті внести зміни до Кримінального кодексу Польщі, щоби «забезпечити правовий захист дітей та молоді від сексуального розбещення та деморалізації».
Через карантин полякам не вдалося вийти на акції протесту, як вони це робили під час попередніх спроб провести суперечливі рішення. Протест перенісся в онлайн.

Вісник сексизму Vol. 46: Секс-ляльки на карантині

Фото з фейсбук-сторінки Наталії Шишко


Люди, які виступають проти фундаменталістського проєкту заборони абортів та сексуальної освіти, приклеюють плакати на вікна, вішають на балконах транспаранти та чорні парасольки. У соціальних мережах чоловіки та жінки малюють собі на обличчі чи на руках символ блискавки, що є емблемою «Страйку жінок».
Вісник сексизму Vol. 46: Секс-ляльки на карантині

Фото: JohnBoB & Sophie Art


У вівторок, 14 квітня, варшав’яни та варшав’янки протестували проти повної заборони абортів і заборони сексуальної освіти. У центрі столиці відбувся незвичайний автомобільно-велосипедний протест. Із вікон автомобілів майоріли прапори протестного руху «Страйк жінок». А активістки й активісти вишикувалися на дозволеній відстані з плакатами та в масках, влаштовуючи масові одиночні пікети. Однак депутати й депутатки польського Сейму не відхилили у першому читанні жоден із законопроєктів. Натомість Сейм надіслав їх на допрацювання в комітети. Там їхня доля може скластися по-різному.

«Прибирання щодня»

Міністерство охорони здоров’я проілюструвало заклик залишатися вдома на травневі свята серією робіт від художниці Євгенії Гапчинської. На одній картинці зображена жінка в масці, рукавичках та зі шваброю і напис: «Дезінфікую оселю, роблю вологе прибирання щодня». На іншій – чоловік сидить за ноутбуком у білій сорочці. «Нарешті є час закінчити онлайн-курси», – вказано на зображенні. Розробником цих листівок став Інститут когнітивного моделювання.

Ці ілюстрації викликали обурення у мережі.
Одна з користувачок Йордана Дранчук у коментарях до допису продемонструвала, як би, на її думку, мали виглядати ілюстрації, аби не підкріплювати сексистські стереотипи.
«Як змогла, вибачте за кустарність, не могла стриматись…» – написала жінка.
Вісник сексизму Vol. 46: Секс-ляльки на карантині
«Повага» попросила прокоментувати інфографіку від МОЗ доцентку кафедри соціології Національного університету «Києво-Могилянська академія» та гендерну експертку Української гельсінської спілки з прав людини Тамару Марценюк:
«Прикро, але зображення саме жінки як такої, яка здійснює вологе прибирання, а чоловіка, який у той час займається онлайн-навчанням – це усталені гендерні стереотипи, які варто було б підважувати, а не поширювати. В українському суспільстві саме жінки стикаються із подвійним навантаженням, адже окрім оплачуваної праці здійснюють непропорційно велику частку неоплачуваної хатньої і доглядової роботи. Відповідно через брак такого ресурсу, як час, жінки зазвичай не можуть собі дозволити проходити онлайн-курси і займатися самоосвітою. А ця соціальна реклама якраз підтримує такий несправедливий розподіл гендерних ролей, замість того, щоби, навпаки, використати карантин як можливість зазначити, що у скрутний час варто підтримувати одні одних і справедливо розподіляти хатню роботу. Загалом державні органи також повинні дотримуватися міжнародних зобов’язань України і вітчизняного законодавства. Тому я б радила людям, які створили цей креатив, і представникам МОЗ, що його затвердили, перечитати закон України «Про забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків», якому вже 15 років. Та й загалом від креативної соціальної реклами хочеться розмаїтих нестереотипних ідей, а не відтворення сексизму».

Квітка для боксера

Вісник сексизму Vol. 46: Секс-ляльки на карантині

Аліна Шатернікова


Український боксер Олександр Усик дав інтерв’ю польському виданню Рrzeglad sportowy, в якому, серед іншого, висловився і стосовно свого ставлення до жінок у боксі, заявивши, що «дівчатам не слід ним займатися», а «жінка – це як квітка, яка повинна радувати око чоловіка».
«Я вважаю, що дівчатам не слід цього робити. Для мене жінка – це як квітка, яка повинна радувати око чоловіка, про яку слід дбати, любити і захищати, а іноді навіть балувати. Бокс і MMA тим часом змушують жінок втрачати частину своєї чарівності і ставати грубими. Це моя думка. Хтось скаже, що я говорю дурниці й мені краще закрити рота. Я зроблю це, але повторюю, що я проти жіночих єдиноборств. Жінки мають робити щось більш красиве і жіночне. Наприклад, танці, співи чи мистецтво. Бокс – це жорстокий вид спорту, яким повинні займатися справжні чоловіки», – сказав Усик.
«Повага» опитала представників Федерації боксу України щодо слів Усика та спробувала розібратися, чи підтримують жінок в українському професійному боксі та чому з’являються такі стереотипи.
Аліна Шатернікова, трикратна чемпіонка Європи та двократна чемпіонка світу з боксу говорить, що негативні коментарі про жінок і бокс зустрічаються часто, проте погоджується зі словами про квітку.
«Найкраще, що чоловік може зробити для своєї квітки, – дати цій квітці розвиватися у всіх напрямах, які потрібні її натурі і які ваблять її. На щастя для жінок 21 століття ми рівні у своїх правах вибирати. І давно вже навчилися не звертати уваги на такі думки і ще не вимерлі стереотипи. І, коли жінка мотивована досягти успіху в тому, що їй в житті цікаво, – жодна думка нас не зупинить», – говорить спортсменка.

Регіна «А що ти зробила?»

Неабиякого розголосу набрав скандал навкруги телеведучої Регіни Тодоренко, яка в інтерв’ю російському виданню Peopletalk TV, обговорюючи розлучення акторки Агати Муценієце, видала фразу: «А що ти зробила для того, щоби він тебе не бив?»
Регіна продовжила тему «Сама вина» в прямому ефірі інстаграму видання Glamour, за що отримала хвилю хейту в соціальних мережах. Після якої Glamour відкликав у Регіни звання «Жінка року».
Висловлення Тодоренко неможливо виправдати, але цікаво, що подібні фрази, які не раз дозволяли собі відомі й не дуже чоловіки, репутаційно вплинули лише на Регіну. Не пам’ятаємо прецеденту, коли в мережі такі чоловічі «заяви» отримували подібну реакцію чи мали хоч якісь наслідки.
Варто віддати належне піарникам, які працюють із телеведучою. Досить швидко вони обрали правильний напрям роботи. У своєму інстаграмі Регіна не лише попросила вибачення, але й заявила, що відтепер буде всіляко підтримувати фонди, які працюють із жертвами насильства та розбиратися у темі. Через деякий час українська телеведуча, яка живе в Росії, випустила на ютуб-каналі фільм про домашнє насильство. У фільмі «А що я зробила, щоби допомогти?» Регіна дала слово провідним експерткам та психологиням, які працюють із темою домашнього насильства.
«За два тижні фільм Регіни Тодоренко про проблему домашнього насильства подивилися понад чотири мільйони людей, вона переказала два мільйони рублів центру НАСИЛИЮ.НЕТ та розробляє спеціальний додаток, який має допомогти тим, хто зіткнувся з домашнім насильством», – написала на своїй сторінці активістка і блогерка Маргарита Грачова, яка стала жертвою свого колишнього чоловіка Дмитра. Він три роки тому відрубав їй кисті рук та був засуджений до 14 років колонії суворого режиму. Тодоренко подарувала Грачовій свою статуетку «Жінка Року».

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Помните я отправляла свою книгу “Счастлива без рук” @reginatodorenko , а сегодня пришла ответная посылка от неё. ➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖ Начну сразу с просьбы, пожалуйста воздержитесь от комментариев: – Какая Регина неискренняя! – Откупилась за 2 миллиона! – А сколько она тебе заплатила? – Ей вообще плевать, главное сохранить контракты любой ценой. ➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖ Все мы совершаем ошибки, но главное пытаться их исправить! 📌 за две недели фильм Регины Тодоренко о проблеме домашнего насилия посмотрели более 4 миллионов людей; 📌 она перевела 2 миллиона рублей в центр “НАСИЛИЮ.НЕТ”; 📌 разрабатывает специальное приложение, которое должно помочь тем,кто столкнулся с домашнем насилием; 📌 и у меня теперь появилась статуэтка “Женщина года”. Честно, для меня эта награда🏆 ничего не значит. И при видео-общении с Региной(когда она снимала фильм),я сразу сказала: “Статуэтка мне не нужна” и в шутку добавила: “Лучше костюм панды, у меня младший сын их обожает”. (Про панд вспомнила, так как муж Регины выступал на шоу “Маски” в костюме Панды🐼) ➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖ Вот теперь я обладатель тяжелой стекляшки с надписью “Женщина года 2019” и двух прекрасных костюмов панд! Детям я их пока не показывала,хочу сделать сюрприз Данику на день рождения и разбудить его с утра в этом костюме) Ждите сторис от меня 29 мая😁 —спойлер: в этот день будет нашествие панд— ➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖ ❗В ЗАКЛЮЧЕНИЕ❗ Даже после предательства,я не потеряла веру в людей. И только время нам покажет всю подлинность действий Регины Тодоренко! #маматрансормер #панда

Публикация от Маргарита Грачева (@margoritka1211)

Захисники та захисниці 

У першому читанні Верховна Рада підтримала законопроєкт №2325, яким пропонується змінити назву державного свята «День захисникА України» (14 жовтня) на «День захисникІВ України».
«Головна мета проєкту – вшанувати на рівні державного свята внесок жінок і чоловіків у захист, оборону територіальної цілісності та незалежності України, – зазначає в пості на фейсбуку нардепка від фракції «Слуга народу» Марина Бардіна. – Формулювання «захисників» було попередньо компромісним, оскільки фемінітиви все ще некомфортні для деяких колег-депутатів попри офіційні зміни в українському правописі.
Водночас нардепка від «Європейської солідарності» Іванна Климпуш-Цинцадзе запропонувала назвати свято «День захисників і захисниць України», – пише видання Повага. 
«Я підтримую ініціативу колег із монобільшості, щоправда, я вважаю, що правильно було б перейменувати цей день на День захисників і захисниць, адже українська мова дозволяє фемінітиви. Тоді би ми точно віддали шану й українським захисницям, й українським воїнам, які нас продовжують берегти від російської агресії».
Остаточне рішення щодо назви свята ухвалять до другого читання. Проте щодо компромісів дуже слушно написала Ірина Славінська. 

Як карантин впливає на менструацію

Наразі нічого не відчувається нормальним через пандемію коронавірусу, яка охопила земну кулю. Вона вплинула на життєдіяльність, на наше соціальне життя, на наше психічне здоров’я. Через вимушений карантин зростає домашнє насильство, експерти прогнозують збільшення небажаної вагітності серед найбідніших верств населення. Не дивно, що пандемія впливає і на менструальний цикл жінок.
Тривога викликана невизначеністю ситуації призвела до збільшення рівня стресу, який може спричинити затримку або навіть відсутність менструації.
«Стрес активізує гормональний шлях в організмі, який називається віссю гіпоталамо-гіпофізо-надниркових залоз, – цитує докторку британський Cosmopolitan. – Ця активація стимулює вивільнення гормону стресу кортизолу та гормону, який вивільняє кортикотропін, CRH». Ці три компоненти разом (вісь HPA, кортизол та CRH) допомагають контролювати реакцію на стрес в організмі. Але, як пояснює лікарка, «надлишок вивільнення кортизолу може пригнічувати нормальний рівень репродуктивних гормонів, це потенційно призводить до аномальної овуляції, що може порушити ваш цикл».
Також може змінюватися тривалість циклу. ПМС може відчуватися гірше, ніж зазвичай. Посилення менструального болю також може бути одним із побічних ефектів цієї стресової ситуації. Тому лікарі рекомендують більш ретельно прислухатися до себе, аналізувати відчуття та піклуватися про себе більше.

Гарві Вайнштейн: Продовження

Прокуратура Лос-Анджелеса висунула голлівудському продюсеру Гарві Вайнштейну нове звинувачення. Воно пов’язане зі зґвалтуванням, яке, можливо, сталося в травні 2010 року. Постраждалу допитали як свідка ще в жовтні минулого року. За даними ЗМІ, прокурори продовжують шукати докази і щодо інших звинувачень.
Вайнштейну 68 років. Нещодавно суд виніс йому вирок: 23 роки в’язниці. Продюсера визнали винним у домаганнях і зґвалтуванні. Він відбуває покарання у в’язниці штату Нью-Йорк. Повідомлялося, що в ув’язненні Вайнштейн у легкій формі переніс коронавірусну інфекцію.

Марафон українських IT-спеціалісток

Міжнародний День жінок в інформаційно-комунікаційних технологіях відзначають щороку в останній четвер квітня. Його мета – збільшити кількість жінок у цій сфері через подолання стереотипів. Цього року українки встановили своєрідний рекорд – 16 годин поспіль 32 IT-спеціалістки розповідали про свій досвід та давали поради дівчатам, які вирішили йти до цієї сфери.
«Ми вирішили відсвяткувати цей день унікальним онлайн-маратоном, що увійшов до Книги рекордів України в категорії «масові заходи, маратони» уперше». Школярки та студентки зі всієї України отримали цінні поради з планування кар’єри в ІТ, проходження співбесіди та роботи. Вони дійсно розширили свої горизонти в сприйнятті професій в ІКТ», – зазначила одна з організаторок заходу, засновниця ініціативи #ДівчатаSTEM Марина Саприкіна.

Упродовж останнього десятиліття зайнятість жінок у професіях STEM (наука, технології, інжиніринг, математика) збільшилася. Усе більше дівчат пов’язують своє життя з ІКТ, але ця цифра ще дуже маленька. Жінки складають лише 16-20% з усієї кількості представників IT-галузі.

Студентські «Хроніки Матріархату»

Вісник сексизму Vol. 46: Секс-ляльки на карантині
Студенти та студентки Київського національного університету імені Шевченка створили проєкт про гендерні стереотипи «Хроніки Матріархату».
Мета проєкту, зазначає головна редакторка проєкту Діана Сяркі, показати світ, який ніколи не знав патріархату.
У межах проєкту 10 дівчат і один хлопець переосмислюють та переписують історії про відомих історичних осіб. На сайті проєкту можна прочитати оповіді про Крісті Колумб, Василину да Гама і Фері Магелан,  історію про подружжя Кюрі, інтерв’ю з Лесем Українцем та Зінаїдою Фройд.

Секс-ляльки на трибунах

Футбольна команда FC Seoul вибачилася за те, що заповнила трибуни свого стадіону в західному Сеулі секс-ляльками – це трапилося під час першої гри Корейської професійної футбольної ліги після карантину проти клубу Gwangju FC. Матч відбувся при порожньому стадіоні 8 травня.

Клуб FC Seoul поклав провину на свого постачальника. Команда заявила, що отримала запевнення, що це просто звичайні манекени. «Нам підтвердили, що манекени не мають нічого спільного з продуктами для дорослих», – сказано у вибаченні клубу.
Проте представники команди зізналися, що не робили перевірку постачальника та не помітили, що логотипи на одязі пов’язані з секс-індустрією. «Ми беремо за це провину. Ми повинні звертати увагу на деталі (під час спілкування з постачальником)».
В Instagram, де клуб опублікував фотографії з гри, підозри, що на трибунах секс-ляльки, поширилися швидко. Невдовзі ЗМІ підхопили новину, та вибухнув справжній скандал.
«Коли ми обговорювали цю ідею (заповнити трибуни манекенами), то лише хотіли додати фану до гри, яка мала відбутися без глядачів», – виправдовується FC Seoul.

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Читайте також

В Ізраїлі жінки протестували проти судової реформи у вбраннях з «Оповіді служниці»

В Ізраїлі жінки протестували проти судової реформи у вбраннях з «Оповіді служниці»

У Тель-Авіві жінки вийшли на акцію протесту проти судової реформи в Ізраїлі у червоних вбраннях та білих ковпаках, як у серіалі «Оповідь служниці» за мотивами однойменного роману Маргарет Етвуд. Як повідомляє Associated...

ФІФА збільшила призові жіночого Чемпіонату світу з футболу до $150 мільйонів — вони все одно втричі менші за чоловічий

ФІФА збільшила призові жіночого Чемпіонату світу з футболу до $150 мільйонів — вони все одно втричі менші за чоловічий

Міжнародна федерація футболу (ФІФА) збільшила призовий фонд жіночого Чемпіонату світу з футболу 2023 року до 150 мільйонів доларів. Про це заявив переобраний напередодні на третій термін президент федерації Джанні...

У соцмережах став вірусним танець іранок без хіджабів, яких влада змусила просити вибачення. Десятки жінок викладають відео на їх підтримку

У соцмережах став вірусним танець іранок без хіджабів, яких влада змусила просити вибачення. Десятки жінок викладають відео на їх підтримку

В Ірані п’ятеро дівчат без хіджабів станцювали перед багатоповерхівками в Шахрак Екбатан, житловому комплексі на заході...