Перший тизер фільму за мотивами роману Софії Андрухович

від | 31.03.2019 | Дивитися, Новини

Час читання: ( Кількість слів: )

Вийшов перший тизер повнометражного фільму «Віддана», який створюється за мотивами роману української письменниці Софії Андрухович «Фелікс Австрія». У широкий прокат стрічка вийде на початку 2020 року.

Сюжет

Історія починається в Станіславові у 1868 році. Доктор Анґер втрачає в пожежі дружину, але вдається врятувати двох дівчат – рідну доньку Аделю і доньку хатніх робітників Стефанію. У момент розпачу доктор вирішує виховувати їх разом.
Перший тизер фільму за мотивами роману Софії Андрухович
Минає 25 років. Дівчата виросли і так само нерозлучні, хоча Аделя тепер заміжня. Стефа ж веде господарство, втамовуючи свою пристрасть у кулінарії. Та вони досі не розуміють, хто вони одна одній: сестри та подруги, чи служниця та господиня. У калейдоскопі любові та ревнощів, подвійних сенсів та таємниць, грань між реальністю і вигадкою остаточно зникає.

Тизер

«Нам хотілося познайомити глядачів із майбутньою атмосферою фільму, його настроєм і, звісно, світом головної героїні. Де реальність та ілюзія сплелися у щільний клубок, який несила розплутати зсередини, – розповідає режисерка фільму Христина Сиволап. – Прагнули показати глядачам головних героїв цієї історії, трохи занурити в їхні заплутані та викривлені стосунки».

Спеціально для зйомок Євген Філатов, лідер гурту The Maneken, написав нове аранжування композиції «Човен», а вокалістка гурту «Один в каное» Ірина Швайдак записала нову вокальну партію.
Перший тизер фільму за мотивами роману Софії Андрухович
«Чесно кажучи, я не сподівалась, що мені так сподобається. Ці кадри дуже приємно дивитись, вони ніжні і чуттєві. Сподобались кольори і делікатність. Тизер інтригує і багато обіцяє: протягом хвилини перед нами постає заманливе запрошення у світ особливих стосунків, у чарівну реальність, – ділиться своїми враженнями від відео Софія Андрухович. – Музичний супровід став несподіванкою, але я негайно відчула, наскільки вдалим є вибір.
Перший тизер фільму за мотивами роману Софії Андрухович
По-перше, текст вірша “Човен” написаний Іваном Франком наприкінці 19 століття – тобто приблизно в час дії розгортання сюжету “Відданої”. По-друге, текст про буремність, непевність і непередбачуваність людського життя, про відносність нашого існування перегукується з історією Стефанії Чорненько. Ну і виконання й музика – чудові. Аранжування тільки підкреслило всі перераховані вище обставини, наблизило пісню до стилю й настрою візуального ряду».
«У тизері нашим основним завданням було максимально точно відтворити намальований Світланою Дорошевою перший постер фільму, і це була досить складна робота. Адже нам потрібно було знайти відповідні тканини та влучити в тон.
Перший тизер фільму за мотивами роману Софії Андрухович
Протягом усієї картини головні герої перебувають у супроводі красивих нарядів, вишуканих страв та нескінченних шпацерів. Багато що робилося вручну, як, наприклад, вишивка на сукні Аделі, – розповідає Леся Патока, художниця з костюмів фільму «Віддана». – Також ми співпрацювали з прекрасними ювелірами, які спеціально для проекту створили прикраси та головні убори. Квіти у волоссі Стефи виконані в техніці холодного фарфору, а прикраси Аделі  –  у техніці вітражу. Це дуже цікава та кропітка робота, і сподіваюся, глядач її оцінить».

Зйомки

Головні ролі у фільмі виконають Маріанна Янушевич, Алеся Романова та Роман Луцький. Зйомки картини розпочнуться у квітні, а в широкий український прокат «Віддана» вийде в 2020 році.
Перший тизер фільму за мотивами роману Софії Андрухович
Роман «Фелікс Австрія» Софії Андрухович, виданий «Видавництвом Старого Лева», у 2014 році став переможцем всеукраїнської премії «Книга року ВВС», а також отримав особливу відзнаку –  «Форму видавців» у Львові та премію «ЛітАкцент року».

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Читайте також

«Землячки» запустили флешмоб #WhiteFlagKillerTag проти участі російських спортсменів в Олімпійських іграх

«Землячки» запустили флешмоб #WhiteFlagKillerTag проти участі російських спортсменів в Олімпійських іграх

Громадська організація «Землячки», яка підтримує захисниць на фронті необхідною амуніцією, формою, взуттям та боксами з «жіночою гуманітаркою» запустила флешмоб #WhiteFlagKillerTag проти участі російських спортсменів в...

У понад третини благодійників спостерігається професійне вигорання — дослідження

У понад третини благодійників спостерігається професійне вигорання — дослідження

Понад третина (36%) працівників/ць благодійної сфери перебувають на стадії професійного вигорання. Про це свідчать результати дослідження «Професійне вигорання працівників благодійного сектору», проведеного українським...