Як це – бути дівчиною на мопеді

від | 05.06.2017 | Дівчина говорить

Час читання: ( Кількість слів: )

Пам’ятаю, як вперше їхала на мопеді в ролі пасажира: здається, мені тоді було 14, і я з другом своєї сестри поїхала в магазин.

Я тоді дуже зніяковіла: сидіти позаду симпатичного хлопця (ще й старшого за тебе), незграбно обіймати його аж п’ять хвилин і бачити перед очима майже кіношний кадр  – ти і він… їдете на мопеді вулицями міста.

І хоча наша з ним поїздка тривала зовсім не довго, це все не суттєво, важливо, що залишилося на згадку: романтичний настрій та відчуття того, як круто вітер розвіює твоє волосся.

Одне з тих відчуттів, які залишаються десь у тій потаємній скарбничці спогадів і закарбовуються там на довго.

Минулого року я багато їздила на мопеді (тоді все ще як другий пілот:), починаючи від ділових зустрічей із замовниками і до пікніків на вихідних. І хоча я сама тоді здебільшого їздила містом на велосипеді, переваги мопеда починали тихенько проявлятися.

Як це – бути дівчиною на мопеді

Тож цього року, коли мій друг жартома запитав, коли я вже куплю собі мопед, я почала серйозно про це думати. Зважувала плюси та мінуси, розпитувала друзів і знайомих.

Якщо вас цікавить саме ретроскутер, зверніть увагу на Honda Giorno, Suzuki Verde, Yamaha Vino, ну і, звісно, Vespa.

Далі були пошуки «того єдиного» . І тут були три моменти, в яких я була впевнена:

– я хочу скутер;

– я хочу ретроскутер (моя безжальна пам’ять все ніяк не позбувалася кадрів із кіно);

– я хочу жовтий ретроскутер, ідеально – приємного пастельного жовтого кольору 😉

Ну а потім почалося: пошуки мопеда на різних сайтах в інтернеті, зустрічі в гаражах і перші тест-драйви.

Якщо ви нічого не тямите в мопедах, не соромтесь попросити когось із друзів, які мають мопеди/мотоцикли, або ж просто когось, хто з механічними штуками на ти, піти з вами на тест-драйв.

Хай добряче його покрутять, постукають, по можливості «заглянуть у душу» мопеда. Розпитайте в продавця якомога більше про мопед: його вік, звідки «кінь» приїхав, чи є пробіг українськими дорогама, чи є на нього документи, яка в мопеда карма тощо.

Не буду розказувати про всі перипетії, але скажу, що мені справді пощастило. Мої друзі познайомили мене з чудовою командою, назву їх “Команда В”, які привозять ретроскутери з далеких країв, приводять їх до ладу і продають. Коли “Команда В” почула, що ми з друзями приглядаємося до скутера для мене, то сприйняли все серйозно: сказали, що дівчині потрібен скутер, із яким не буде проблем.

І як результат  –  після декількох тижнів очікування я таки дочекалася свого Honda Giorno.

Спочатку мене, звісно, хвилювало питання кольору: де ж мій омріяний жовтий? Але всі питання зникли, щойно я на нього сіла. Хоча, в майбутньому я таки планую його перефарбувати.

Як це – бути дівчиною на мопеді

Декілька важливих нюансів:

Водійські права та ПДР (правила дорожнього руху)

Я вже декілька років керую автомобілем, тож правила дорожнього руху знаю, водійські права є. Знаю, що деякі водії мопедів їздять без водійських прав, але все ж раджу мати їх та знати правила –  ти щонайменше знаєш систему.

Маленький лайф-хак: щоб правила сприймалися не так нудно, раджу проходити тести онлайн, так і запам’ятати простіше і взаємодія якась є.

Велосипед/Мопед/Мотоцикл

Мопед, а не велосипед: він швидший у пересуванні містом та менше ризиків приїхати захеканим/спітнілим, особливо, якщо мова йде про якусь важливу зустріч. Але мопед не є екологічним видом транспорту, на відміну від велосипеда.

Мопед, а не мотоцикл: оскільки він компактніший, простіший у користуванні. Ну і на мопеді набагато зручніше їздити в сукні.

Страх

Мене часто запитують, чи мені не страшно керувати мопедом, скажу ще раз : “Ні”. Головне  –  це пам’ятати, що ви повноцінний учасник дорожнього руху, що ваше життя у ваших руках (тому ви як ніхто інший зацікавлені в тому, щоб залишитися живим та здоровим).

Попросіть когось із друзів поїздити з вами «як інструктор» –  у процесі роз’яснити знаки, проїхати кільце, потренуватися перелаштовуватися між смугами. Не бійтеся з’їхати на узбіччя та зробити паузу, якщо вам страшно або ви втомилися. Не бійтеся попросити чоловіка на заправці допомогти вам заправити ваш мопед. Не бійтеся поганої дороги, просто намагайтеся продумати маршрут заздалегідь, уникаючи ям та поганої бруківки. Не бійтеся інших водіїв, зазвичай вони бояться вас більше і стараються максимально уникати, тож намагайтеся гармонійно взаємодіяти. Не бійтесь посміхатися: це створює лояльність оточення і підвищує ймовірність отримати посмішку у відповідь.

Не бійтеся, все буде класно!

Як це – бути дівчиною на мопеді

Непередбачуваність – чудова риса, якщо тільки ви не водій

Непередбачуваність та сюрпризи –  це чудово, якщо тільки ви не керуєте мопедом чи іншим транспортним засобом. Будьте передбачуваними для інших водіїв: дотримуйтеся своєї смуги, користуйтеся поворотами, «дружіть” зі світлофором.

Одяг має значення!

Незалежно від того, чи ви в сукні, в штанах чи в чомусь ще, є декілька важливих елементів. Візьміть із собою шалик, його можна залишити в багажнику мопеда, для зручності. Якщо знаєте, що будете повертатися ввечері, дуже рекомендую мати куртку, яка не продувається, ідеально, якщо вона ваксова або шкіряна, бо їхати буде холодно. Також не забудьте прихопити сонячні окуляри, для вечора підійдуть прозорі, які вбережуть очі від мух, піску та всякого дрібного бруду. Коли холодає, добре мати з собою також рукавиці.

Також рекомендую уникати білого одягу, особливо штанів, мопед може запилитися, може звідкись взятися якесь мастило чи ще щось.

Пам’ятайте, що в мопеді є багажник (під сидінням пасажира), але якщо ваша сумка туди не вміщається, то візьміть рюкзак.

Лайфхак: якщо вам необхідна якась конкретна сумка, яка не вміщається в багажник, запхайте її в рюкзак, а коли будете паркувати мопед, його можна залишити в багажнику.

Не забувайте про шолом, якщо ви на мопеді, він має бути з вами всюди і завжди, беріть зручний варіант, свого розміру: щоб не стискав занадто, але й щоб не калатався на голові. Виберіть такий, щоб вам подобався, ну а якщо ще не знайшли крутий варіант, виберіть щось базове на перший час.

Будьте готові до уваги

Поки що не так багато дівчат можна зустріти у Львові на мопедах, тому очікувано, що буде більше уваги до вас з боку оточення, особливо, якщо ви в сукні.

І це класно! Треба розвивати цю культуру, розвивати толерантність до жінок за кермом, ну і своїм прикладом показувати, як класно дівчата і мопеди доповнюють одне одного.

Будьте готові до компліментів, починаючи від «Оооо, тобі так пасує», «Ти як з фільму» до «Ну ви наче симпатична, але той баняк на голові…».

Шукайте однодумців

Що більше навколо власників мопедів, то веселіше, то більше водіїв будуть звикати до двоколісних на дорозі і більша ймовірність, що інфраструктура буде краще облаштована для нас.

Разом вітер веселіше ловити!

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Читайте також

Три історії про шкарпетки, ключі та перукарські ножиці

Три історії про шкарпетки, ключі та перукарські ножиці

Війна, будьмо відвертими, час не лише героїчних історій, зразкової витримки та залізобетонної стійкості. Насправді великою мірою війна про емоційні гойдалки, коли водномить зриваєшся з піку ледве набутої рівноваги і...

6000 матеріалів для ЗМІ у 78 країнах з охопленням понад 7 млрд: Співзасновниця PR Army Анастасія Марушевська про те, чим займається «армія піарників» під час війни 

6000 матеріалів для ЗМІ у 78 країнах з охопленням понад 7 млрд: Співзасновниця PR Army Анастасія Марушевська про те, чим займається «армія піарників» під час війни 

Лекторка, консультантка з комунікацій, контенту та креативу, комунікаційниця, авторка статей, співзасновниця PR Army та лідерка проєкту «Where Are Our People?», керівниця з комунікацій в «Ukraїner» — протитрувати Анастасію...

6000 матеріалів для ЗМІ у 78 країнах з охопленням понад 7 млрд: Співзасновниця PR Army Анастасія Марушевська про те, чим займається «армія піарників» під час війни 

6000 матеріалів для ЗМІ у 78 країнах з охопленням понад 7 млрд: Співзасновниця PR Army Анастасія Марушевська про те, чим займається «армія піарників» під час війни 

Лекторка, консультантка з комунікацій, контенту та креативу, комунікаційниця, авторка статей, співзасновниця PR Army та...