«Опіка Ангела»

Супровід перинатальної втрати

«Опіка Ангела» займається дбайливим супроводом тих, кого торкнулась смерть дитини від зачаття до першого року життя. Це волонтерська організація, створена батьками, які втратили дітей, для підтримки тих, хто проходить через такий важкий час зараз чи пережив утрату раніше.

«На жаль, кожна четверта вагітність закінчується втратою. Ми не можемо запобігти цьому, але хочемо стати опорою для батьків та дотичних сторін, які проходять через таке горе. Ми надаємо підтримку за принципом “рівний-рівному”, тобто батьки, які пережили втрату раніше, прожили горе та пройшли спеціальне навчання, підтримують тих, хто зараз на шляху проживання горя».

Перші кроки «Опіка Ангела» почала здійснювати наприкінці 2018 року, коли сім’я з України, котра пережила втрату сина в Австралії та отримала там підтримку, ініціювала впровадження в Україні такої ж підтримки для батьків у горі, якої на той час не було. Першим кроком було створення інформаційного ресурсу для батьків, адже тоді в Україні про тему втрати дитини не було і згадок.

Від ідеї до сьогодення найбільшим досягненням є, власне, те, що кожна жінка в Україні, яка зіткнулась із гірким досвідом утрати, може отримати гідну, якісну підтримку у проживанні горя безоплатно. Що кожен медичний працівник та спеціаліст, які працюють із батьками в горі, можуть у вільному доступі отримати інформацію, як же працювати з такими сім’ями.

Понад 2000 спеціалістів отримали посібники з роботи з горем, а ще понад 700 завантажили їхню онлайн-версію, дві медичні установи в Україні впровадили систему підтримки батьків. Понад 300 сімей за весь час існування організації пройшли групи підтримки, а майже 1000 сімей — онлайн-програму психологічної підтримки «Бути батьками Ангела».

Хто може звернутися:

До організації можуть звертатись жінки, які пережили втрату дитини через позаматкову вагітність, викидень, завмерлу вагітність, переривання вагітності у зв’язку з медичними показниками, антенатальну загибель дитя, неонатальну смерть або синдром раптової смерті немовляти. Якщо втрата сталась нещодавно або вже минуло багато часу. Ті, хто відчуває потребу у підтримці, бажання говорити про свою дитину, свої емоції та почуття. Готові розділити свій шлях з іншими батьками.

Першим кроком у проживанні горя є усвідомлення: я не одна, я впораюсь.

Жінки можуть долучитись до закритої спільноти батьків, де у будь-який час доби отримають підтримку від таких само мам, як вони. Також один раз на місяць проводяться безоплатні групи підтримки, відкриті як для жінок, так і для чоловіків. Є окремо групи для жінок, які пережили втрату дитини у першому триместрі, для мам і тат, які пережили втрату дитини у будь-який термін вагітності та до року життя, а також групи для підтримки жінок на шляху вагітності після втрати.

Для тих, хто не готовий говорити та ділитися власними переживаннями, працює онлайн-програма психологічної підтримки, розроблена батьками та психологами, які мали досвід утрати. Цю програму можна проходити самостійно або з партнером. Там розкрито теми горя, стосунків, турботи про тіло та теми вагітності після втрати.

Проєкт «Психологічна стійкість у час війни»

Консультації з психотерапевтами для:
● Батьків, які пережили втрату дитини у вагітності, пологах або за короткий час після них
● Для осіб, які пережили втрату рідних або втрату дому під час війни
● Для осіб, які пережили окупацію
● Для волонтерів

Отримати консультацію 

Як підтримати організацію:

«Опіка Ангела» — волонтерська організація, що працює завдяки благодійним внескам батьків, які пережили втрату дитини та отримали підтримку. Також дуже часто до підтримки організації долучаються друзі та близькі тих, хто пережив утрату. Щоб підтримати організацію, можна оформити щомісячну підписку на сайті

Також «Опіка Ангела» рада волонтерам — потрібна допомога з комунікацією, а також з адміністративними завданнями.

Реалізовані проєкти: