Громадська організація «Дівчата»

Допомога жінкам та дівчатам

Громадська організація «Дівчата» реалізує проєкти, спрямовані на безпеку та розвиток дівчат і жінок. Проводить просвітницькі заходи про основи жіночої фізіології та можливості професійної реалізації для дівчат-підлітків. У воєнний період впроваджує та реалізує проєкти гуманітарної, психологічної допомоги сім’ям, постраждалим унаслідок воєнних дій.

Від 2021 року ГО «Дівчата» є партнером Дитячого фонду ООН в Україні (ЮНІСЕФ Україна), завдяки чому торік реалізували проєкт «Здоров’я без сорому», що був присвячений менструальному здоров’ю та гігієні. Проєкт охопив 110 тисяч дітей та дорослих у всій Україні.

У 2022 році продовжили свою співпрацю у проєкті «Оку» — локалізація для України спеціально розробленого застосунку з трекінгу менструального циклу для дівчат 10–13 років.

Створили інтерактивну «Карту дитячих гінекологів»: зібрали дані щодо всіх дитячих та підліткових гінекологів, які практикують в Україні, і створили чат-бот у телеграмі, де можна швидко знайти найближчого спеціаліста.

Проєкти у воєнний час

З початком широкомасштабного вторгнення діяльність ГО «Дівчата» переорієнтована на надання фінансової, гуманітарної та психологічної допомоги постраждалим від війни. Реалізують як власні проєкти, так і проєкти за підтримки донорських організацій.

За допомогою донорських організацій відбувається адресна фінансова та гуманітарна допомога постраждалим, психологічна підтримка для дітей та сімей, обладнання тимчасового прихистку у Чернівецькій області, проєкт психологічної підтримки журналістів, які висвітлюють перебіг війни в Україні.

У планах на рік — комплексна програма соціальної реабілітації сімей ВПО у Київській, Вінницькій, Одеській та Закарпатській областях.

Серед власних проєктів, що реалізуються коштом приватних благодійників:

соціально-психологічна реабілітація та адаптація дітей і підлітків, які переживають війну (як для тих, хто залишається в Україні, так і для тих, хто виїхав);

довготривала психологічна та психотерапевтична допомога постраждалим від сексуального насильства дітям, підліткам, жінкам і чоловікам, батькам постраждалих (пошта для звернень за підтримкою: help@divchata.org)

облаштування центрів тимчасового прихистку та надання там послуг із соціально-психологічної реабілітації дітей та дорослих. Фінансування роботи психологів, логопедів та нейропсихологів, діяльності дитячих кімнат і творчих занять у центрах тимчасового розміщення ВПО.

У партнерстві з P&G безоплатно надають засоби жіночої та дитячої гігієни у всій Україні.

Як підтримати ГО «Дівчата»:

У червні команда збирає кошти для організації літнього табору в Карпатах для 25 дітей із Бучанського району. Сума збору — 350 тисяч гривень.

Організація потребує інформаційної підтримки проєкту психологічної допомоги журналістам, які висвітлюють перебіг війни в Україні.