/

Онлайн-кінотеатр «Титр» покаже документальний фільм «Шелест кроків» про художників Аду Рибачук і Володимира Мельниченко

Почати
/
1 хв на читання

Онлайн-кінотеатр «Титр» презентує біографічний фільм-історію української режисерки Ксенії Кравцової «Шелест кроків» про художників Аду Рибачук та Володимира Мельниченко.

Документальна стрічка режисерки Ксенії Кравцової — це сповідь Володимира Мельниченка про його нескінченну love story з Адою Рибачук та їхню спільну працю довжиною у життя.

«Ми [з Адою] вважали, що любов — це не дивитися очі в очі. Любов — це дивитися в один бік», — говорив художник.

 

  • Ада Рибачук пішла з життя 21 вересня 2010 року, Володимир Мельніченко — 19 квітня 2023-го. Вони підписували свої роботи загальними ініціалами — АРВМ. Головна робота їхнього життя — «Парк пам’яті» на Байковій горі, величний за своїм розміром та задумом проєкт, якому вони присвятили 13 років життя. Серцем цього комплексу був величезний барельєф Стіна Пам’яті — знищений радянською владою.
  • У 2021 році режисерка Аліна Маточкіна зняла документальний фільм про українську художницю Аду Рибачук «Ада». «Процес зйомок відбувався майже завжди дуже спокійно. Десь близько року я просто приходила, ставила камеру, і ми з Володимиром пили чай. Він розповідав мені історію їхнього життя. У мене не було чіткого розуміння, що я роблю, тому просто слухала, намагалася усвідомити і придумати, як це все показати. Поступово Володимир довірився мені більше, і це відображається у відео. В останні роки я могла просто перебувати з камерою поруч, і він мене абсолютно не помічав, що дуже важливо для документального кіно», — розповіла режисерка.