/

Платформа пам’яті «Меморіал» презентувала документальний фільм «Все добре, мам» — історії матерів загиблих захисників Маріуполя

Почати

Платформа пам’яті «Меморіал» презентувала документальний фільм «Все добре, мам» про трьох бійців, які загинули, захищаючи Маріуполь. Про героїв розповідають їхні мами.

Прем’єра стрічки відбулась 14 травня, у День матері. Нині фільм можна переглянути на YouTube-каналі платформи.


«Для Зінаїди Гевак, Тетяни Демчук і Галини Ваховської їхні сини-воїни були, в першу чергу, коханими дітьми та найкращими хлопчиками у світі. І лише після цього — героїчними захисниками. Для кожної з них новина про загибель сина — момент, коли серце обпалило пекельним вогнем болю. Вони намагаються жити із цим далі, але це вже зовсім інше життя», — йдеться в описі до фільму.

Про участь Антона Гевака у бойових діях його мати дізналася від односелиці. Він загинув 5 березня на Волноваському напрямку — росіяни застрелили чоловіка з кулемета після того, як той підбив їхній танк.

Богдан Демчук надіслав мамі своє останнє повідомлення «Мам, як ви там?» 28 квітня 2022 року. Жінка досі не може собі пробачити, що не встигла відповісти сину, адже була за містом без зв’язку. Вантажівка, в кабіні якої перебував чоловік, потрапила під обстріл. Один з осколків влучив йому в шию. Богдан воював разом зі своїм молодшим братом Олегом. У Маріуполі той потрапив у російський полон, де перебуває досі.

Іван Ваховський був бортмеханіком вертольоту Мі-8 16-ї окремої бригади армійської авіації «Броди», доставляв підкріплення, продукти та ліки заблокованим захисникам Маріуполя. Під час одного з вильотів, коли їхній вертоліт забирав тяжкопоранених українських воїнів, борт збили.

 

  • Платформа пам’яті «Меморіал» збирає, верифікує та оприлюднює інформацію про цивільних жертв та військові втрати російсько-української війни. Раніше платформа зняла документальні фільми «Друг Тигр» (про офіцера ЗСУ, вихованця організації української молоді «Спадщина» Ярослава Матвіїва), «Жити, коли забрали твій світ» (історія про двох чоловіків — Володимира Ободзінського та Сергія Перебийноса, чиїх дружин та дітей вбили російські військові) та інші.
  • Раніше американський журнал The New Yorker опублікував документальний короткометражний фільм «Я не хотіла робити фільм про війну» (I Did Not Want To Make A War Film) української режисерки Надії Парфан.