/

Українські агропідприємиці можуть отримати грант до 10 тисяч євро на розвиток бізнесу: відкрито реєстрацію в програмі підтримки

Почати
/
2 хв на читанння

В Україні стартувала програма підтримки жінок-підприємиць та стартапів в агропродовольчому секторі Empowering Women in Agrifood, учасниці можуть отримати до 10 тисяч євро на розвиток власної справи.

Організаторами є найбільша європейська ініціатива підтримки інновацій в сфері харчових технологій EIT Food та ГО «Інститут партнерства та сталого розвитку».

Безоплатна освітньо-менторська програма Empowering Women in Agrifood (EWA) триватиме шість місяців (червень — листопад 2023 року). Жінки працюватимуть з особистими менторами (понад 20 годин — 1 година на тиждень), братимуть участь в онлайн- (1 раз на місяць) та офлайн-тренінгах і заходах (2 зустрічі в Києві/Львові) із підприємництва, маркетингу, брендингу, продажів, фінансів, розвиватимуть бізнес-навички та налагоджуватимуть нові контакти. У листопаді в Києві відбудеться фінальна бізнес-презентація інвесторам і журі та нагородження грантами. Додатково передбачений міжнародний нетворк.

Кожна з учасниць програми додатково отримає грант 1000 євро на проїзд/проживання під час офлайн-заходів. Залишок коштів підуть на розвиток власної справи учасниць.

Критерії участі:

  • жінка-підприємиця або засновниця агростартапу з України від 18 років;
  • має агропродовольчу бізнес-ідею або бізнес, якому менш як два роки від моменту офіційної реєстрації;
  • не отримувала фінансування на пропоновану ідею (інвестиції/гранти) на суму понад 30 тисяч євро.

Окрім цього, бізнес-ідея учасниці повинна відповідати одній з трьох стратегічних цілей EIT Food:

  • здорове життя завдяки харчуванню (сприяння доступу споживачів до якісних продуктів і корисної інформації);
  • вуглецева нейтральність агропродовольчого сектору (боротьба з викидами CO2, зменшення забруднення шляхом диверсифікації та створення нових ринків для харчових відходів);
  • управління ризиками для справедливої системи харчування в майбутньому (стійкий, надійний ланцюг постачання харчових продуктів із кращою продовольчою безпекою, цифрові рішення).

Подати заявку на участь в EWA (українською мовою) можна до 25 травня за посиланням.

 

  • Восени 2022 року понад сотня українок спробували себе у підприємництві завдяки першій навчальній програмі UWE Hub 1.0. Сімнадцять фіналісток пітчили власні проєкти у фіналі, а троє з них отримали грант на оплату консультаційних та експертних послуг для розвитку власної справи у розмірі 4000 доларів. Завдяки програмі учасниці збільшили продажі, удосконалили бізнес-модель та фінансовий план, залучили інвесторів та почали створювати колаборації.
  • Згодом в Україні запустили безплатну навчальну онлайн-програму для жінок-підприємиць Ukrainian Women Entrepreneurs Hub 2.0, що має допомогти жінкам, які хочуть створити та розвинути власну справу в Україні, досягти фінансової незалежності, прокачати навички пітчингу та стати ефективними лідерками у часи невизначеності.