Українка Марина Саприкіна стала першою жінкою, яка перемогла на міжнародному конкурсі спікерів

Почати
3 хв на читанння

Голова правління експертної організації зі сталого розвитку CSR Ukraine, засновниця UWE Hub та «Дівчата STEM» Марина Саприкіна стала першою жінкою, яка виграла міжнародний конкурс спікерів Nordic Business Forum Speaker Contest 2023. Це також перша перемога для України за всю історію конкурсу.

Промова Марини Саприкіної «Сталий розвиток під час війни» про сміливий український бізнес стала найкращою серед п’яти доповідей фіналістів із Нідерландів, Сингапуру, Швеції та США. Загалом участь у конкурсі брали понад 200 аплікантів з усього світу.

Під час своєї промови вона розповіла про п’ятикомпонентну модель стійкості українського бізнесу в умовах війни: безперервність бізнесу, безпека людей, допомога армії, партнерство та місцеві громади.

«Коли я спілкуюся з людьми та організаціями за кордоном, я бачу, що вони знають про українців, про наших політиків, неймовірну українську армію, але не знають, що зробив український бізнес під час війни. І взагалі, чи існує він. Я впевнена, що досвід українського бізнесу потрібно вивчати, тому що, як показав минулий рік, ми живемо в дуже крихкому світі. Тому компанії в інших країнах можуть використовувати цю модель, про всяк випадок», — поділилася Марина Саприкіна.

Переможниця виступить на трьох міжнародних бізнес-форумах в Амстердамі й Осло та найбільшому в північній Європі бізнес-заході Nordic Business Forum, де її переможну промову почують тисячі бізнес-лідерів.

За свої виступи Марина Саприкіна отримає 50 тисяч євро, частину коштів вона передасть на допомогу армії, а іншу — на розвиток проєкту з підтримки жінок-підприємниць Ukrainian Women Entrepreneurs Hub, який заснувала як відповідь на війну, коли багато жінок з дітьми стали біженками або переселенками.

 

  • Nordic Business Forum Speaker Contest 2023 — це щорічний конкурс спікерів, метою якого є пошук та просування нових талантів, ідей та перспектив, де цього року ключовими темами стали інновації, лідерство та сталий розвиток.
  • Восени 2022 року понад сотня українок спробували себе у підприємництві завдяки першій навчальній програмі Ukrainian Women Entrepreneurs Hub 1.0. Сімнадцять фіналісток пітчили власні проєкти у фіналі, а троє з них отримали грант на оплату консультаційних та експертних послуг для розвитку власної справи у розмірі 4000 доларів. Завдяки програмі учасниці збільшили продажі, удосконалили бізнес-модель та фінансовий план, залучили інвесторів та почали створювати колаборації.
  • Згодом в Україні запустили безплатну навчальну онлайн-програму для жінок-підприємиць UWE Hub 2.0, що має допомогти жінкам, які хочуть створити та розвинути власну справу в Україні, досягти фінансової незалежності, прокачати навички пітчингу та стати ефективними лідерками у часи невизначеності.