/

У Китаї жінка судиться з лікарнею через відмову заморозити її яйцеклітини

Почати

У Китаї жінка п’ятий рік судиться з лікарнею, яка відмовилася заморозити її яйцеклітини через те, що вона незаміжня.

Як повідомляє ABC News, письменниця-фрілансерка Тереза ​​Сю у листопаді 2018 року, бажаючи заморозити свої яйцеклітини, поки вона зосередилася на своїй кар’єрі, відвідала пекінську лікарню акушерства та гінекології при Столичному медичному університеті.

Під час її першого візиту для обстеження лікар запитав про сімейний стан 31-річної жінки і закликав народити дитину зараз, а не заморожувати яйцеклітини. Під час другого візиту сказав, що вона не може продовжувати.

«Я прийшла сюди за професійними послугами, але натомість зустріла того, хто спонукав мене залишити роботу й спочатку народити дитину», — розповіла жінка.

За її словами, це системна проблема, оскільки система створила таку складну ситуацію для самотніх жінок. Згідно з законодавством Китаю у галузі охорони здоров’я, незаміжні жінки не можуть користуватися репродуктивними технологіями, зокрема заморожуванням яйцеклітин. Такі медичні послуги надають лише подружнім парам, і вони повинні підтвердити свій сімейний стан, показавши свідоцтво про шлюб.

Ці обмеження, а також політика однієї дитини, яка діє в Китаї, пандемія коронавірусу та низка інших чинників вже призвели до падіння народжуваності та скорочення населення в країні. Тому влада починає послаблювати свій вплив у цьому питанні, у березні урядові радники запропонували дозволити самотнім жінкам проходити лікування безпліддя.

«Люди приділяли багато уваги цій справі, і це дуже важливо для самотніх жінок. Я думаю, що це дало людям надію, тому я хочу продовжувати», — сказала пані Сю журналістам біля суду в Пекіні після слухання її апеляції, оскільки минулого року пекінський суд постановив, що лікарня не порушила прав жінки своїм рішенням.

Згідно з постановою суду, послуги із заморожування яйцеклітин доступні лише жінкам, які не можуть завагітніти природним шляхом, а не здоровим пацієнткам. Окремо зазначається, що відкладення вагітності може становити ризики для матері при надії та «психологічні й соціальні проблеми», якщо існує велика різниця у віці між батьками та їхньою дитиною.

На думку Сю, відмова лікарні є порушенням її права на тілесну автономію. Жінка також запевнила, що заморозить свої яйцеклітини в лікарні, якщо виграє справу: «Я діятиму негайно».

За даними ABC News, деякі приватні клініки — у південно-західній провінції Сичуань і в провінції Цзілінь — уже почали допускати самотніх жінок до процедури екстракорпорального (штучного) запліднення (ЕКЗ).

  • Раніше DIVOCHE.MEDIA розповідало, що таке кріоконсервація, а також розпитало ембріологинь та юристку, як заморожування біологічного матеріалу працює в Україні.

Фото: Gustavo Fring: Pexels