В Іраку сотні жінок оголосили голодування у в’язниці Багдаду — BBC

Почати
2 хв на читанння

У Багдаді, столиці Іраку, щонайменше 400 жінок оголосили голодування у в’язниці суворого режиму.

Як повідомляє BBC, ув’язнені за нібито причетність до терористичного угруповання «Ісламська держава» жінки голодують вже другий тиждень. На початку голодування вони випивали лише пів склянки води на день. Наразі деякі жінки відмовилися і від цього.

Серед ув’язнених є громадянки росії, Туреччини, Азербайджану, Сирії, Франції, Німеччини, США та України. Вони є дружинами членів «Ісламської держави», хоча і запевняють, що не вступали до угруповання свідомо, а лише йшли за чоловіками. Багато хто з них навіть не знали, куди вони їдуть, перед тим як опинилися в Іраку.

Обвинуваченим у співпраці з терористичним угрупованням загрожує від 15 років позбавлення волі до довічного ув’язнення. Деякі жінки були засуджені до смертної кари, але жодної страти не було виконано.

За словами жінок, їм винесли несправедливий вирок. Наприклад, одна росіянка розповіла, що її засудили до 15 років в’язниці після 10-хвилинного суду. Ухвалюючи вирок, суддя спирався на зізнання, котре жінку, як вона запевнила, змусили підписати. Документ був написаний арабською мовою, якою вона не вміє читати, і в ньому йшлося, що вона була заарештована в Мосулі зі зброєю. Жінка заперечує звинувачення, проте перевірити більшість її тверджень не вдалося.

Також ув’язнені зауважили, що не контактували зі своїми посольствами, а дипломатичні представники не були присутні на багатьох судових засіданнях.

За попередніми даними, у в’язниці також утримують близько 100 дітей. Багато з них народилися вже тут.

Жінки говорять, що їх тримали по 40 осіб у камері, часто били і знущалися. Через ненадану вчасно медичну допомогу за останні шість років померли щонайменше 60 жінок та 20 дітей, одній з них було три роки. Тому ув’язнені вирішили оголосити голодування на знак протесту як проти їхніх звинувачень, так і проти умов утримання.

Влада Іраку відмовилася відповідати на запитання BBC про голодування та умови у в’язниці. Раніше посадовці заявляли, що хочуть допомогти тим, хто непричетний до жодного злочину, повернутися на батьківщину.

 

Фото: Tugba Demir: Pexels