/

У Франції в музеї забризкали фарбою картину Міріам Кан про російські воєнні злочини

Почати
/
2 хв на читанння

У музеї мистецтва в Парижі — Токійському палаці — чоловік зіпсував картину швейцарської художниці Міріам Кан «До біса абстракцію» (Fuck Abstraction!), плеснувши на неї фіолетовою фарбою.

Як повідомляє Franceinfo, зловмисником виявився чоловік похилого віку, який проніс фарбу в пляшечці з-під ліків.

За словами чоловіка, його обурило зображення сексу між дорослою людиною й дитиною. Зловмисника забрала поліція. Тепер музей подаватиме скаргу за псування майна та перешкоджання свободі слова.

Робота Міріам Кан була представлена на виставці від середини лютого. Попри псування картини її показ триватиме до 14 травня, як і було заплановано.

На картині зображена людина навколішках зі зв’язаними за спиною руками, яку чоловік із зафарбованим обличчям примушує до орального сексу. Навколо цієї роботи художниці декілька тижнів точилися суперечки, зокрема, щодо того, чи зображено на ній дитину і чи є картина пропагандою педофілії.

Сама Міріам Кан запевняє, що картина показує злочини проти людства, вчинені російськими військовими у Бучі в Київській області, які використовували зґвалтування як зброю війни. Під час розгляду справи у Державній раді художниця наголосила, що поруч із картиною є пояснювальні написи та фото братської могили у Бучі.

«Контраст між двома тілами зображує тілесну силу гнобителя та вразливість пригнобленого, що стоїть на колінах і виснажений війною», — сказала вона.

Зрештою суддя визнав, що картина не завдає шкоди інтересам дітей та не принижує людську гідність.

Президент Франції Емманюель Макрон також засудив пошкодження картини: «8 травня, коли ми святкуємо перемогу свободи, я засуджую акт вандалізму, скоєний учора в Токійському палаці. Атака на роботу — це напад на наші цінності. У Франції мистецтво завжди є вільним, а повага до культурної творчості гарантована».

 

  • Раніше в Українському музеї в Нью-Йорку презентували експозиції українських художниць — «Воєнний час» Джанет Собель та «Зображення і Присутність» Лесі Хоменко. Роботи мисткинь присвячені переосмисленню ідентичності людини в контексті війни.

Фото: Franceinfo