/

ВООЗ оголосила про завершення пандемії COVID-19

Почати
/
1 хв на читання

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) оголосила про завершення пандемії коронавірусу (COVID-19).

Про це під час брифінгу 5 травня заявив генеральний директор ВООЗ Тедрос Гебреїсус.

«Вчора Комітет із надзвичайних ситуацій COVID-19 зібрався в 15-й раз і рекомендував мені оголосити про припинення надзвичайної ситуації в галузі охорони здоров’я, що має міжнародне значення. Я прийняв цю пораду. З великою надією я оголошую про завершення пов’язаної з COVID-19 глобальної надзвичайної ситуації у галузі охорони здоров’я», — повідомив він.

Водночас під час свого виступу Гебреїсус зауважив, що зміна статусу не означає, що коронавірус більше не становить загрози здоров’ю людей.

За даними ВООЗ, від початку пандемії у березні 2020 року через ускладнення, спричинені коронавірусом, померли понад 6,5 мільйона людей у всьому світі. В Україні станом на 27 квітня зареєстровано 112 207 випадків смертей.

 

  • 25 квітня Кабінет міністрів України через COVID-19 продовжив режим надзвичайної ситуації та карантин на всій території країни до 30 червня 2023 року.
  • Згідно з дослідженням науковиці з питань громадської охорони здоров’я, міжнародної редакторки The British Medical Journal та колишньої виконавчої редакторки медичного журналу Lancet Джокалін Кларк, пандемія COVID-19 посилила гендерний розрив у науці, зашкодила видимості жінок, їх визнанню та просуванню по службі.

Фото: Gustavo Fring: Pexels