/

Кількість дитячих шлюбів у світі скорочується, але потрібно ще 300 років, щоб позбутися їх — звіт ЮНІСЕФ 

Почати
/
3 хв на читанння

Кількість дитячих шлюбів скорочується в усьому світі, але для того, щоб викорінити цю практику, знадобиться 300 років.

Про це йдеться у новому звіті Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ).

Згідно з останніми оцінками, у всьому світі вийшли заміж у дитинстві приблизно 640 мільйонів дівчат і жінок, або 12 мільйонів дівчат щороку. За останні 10 років відсоток дитячих шлюбів знизився з 21% до 19% (від усіх шлюбів). Попри цей прогрес, скорочення кількості таких шлюбів має відбуватися у 20 разів швидше, щоб досягти Мети сталого розвитку щодо припинення дитячих шлюбів до 2030 року, що була ухвалена у вересні 2015-го.

«Насправді, за нинішніх темпів, буде потрібно ще 300 років, щоб ліквідувати дитячі шлюби. Дівчата, які виходять заміж у дитинстві, стикаються з негайними наслідками протягом усього життя. Вони з меншою ймовірністю залишатимуться в школі та стикаються з підвищеним ризиком ранньої вагітності, що, своєю чергою, збільшує ризик ускладнень зі здоров’ям дитини та матері та смертності. Ця практика також може ізолювати дівчат від сім’ї та друзів і позбавляти їх участі в їхніх спільнотах, завдаючи серйозної шкоди їх психічному здоров’ю та добробуту», — зазначається у звіті.

Майже половина дитячих шлюбів укладається в Південній Азії (45% або 290 мільйонів), щонайменше одна з чотирьох дівчат виходить заміж до 18-річчя. Одна третина з цієї кількості припадає на Індію (понад 200 мільйонів), хоча в країні фіксують і значний прогрес у боротьбі з цією проблемою. На другому місці за кількістю дитячих шлюбів — Африка на південь від Сахари (20% або 127 мільйонів), за нею йдуть Східна Азія і країни Тихого океану (15% або 95 мільйонів) та країни Латинської Америки і Карибського басейну (9% або 58 мільйонів). На Близький Схід і Північну Африку припадає 37 мільйонів дитячих шлюбів, а на Східну Європу та Центральну Азію — 20 мільйонів. Ще 13 мільйонів дівчат, за даними дослідників, виходять заміж неповнолітніми в інших регіонах.

Кількість дитячих шлюбів у світі скорочується, але потрібно ще 300 років, щоб позбутися їх — звіт ЮНІСЕФ 

В ЮНІСЕФ зазначають, що збільшенню кількості дитячих шлюбів та ускладненню доступу дівчат до медичної допомоги, освіти, соціальних послуг та громадської підтримки сприяють воєнні конфлікти, пов’язані з кліматом стихійні лиха в усьому світі, пандемії (зокрема коронавірус).

 

Фото: UNICEF: Frank Dejongh