/

У США хочуть скасувати розлучення без вини сторін

Почати
/
2 хв на читанння

У США хочуть скасувати розлучення без вини (за обопільною згодою) і повернути вимогу доводити у суді жорстоке поводження, зраду чи інші неправомірні дії однієї зі сторін, через які потрібно розірвати шлюб.

З відповідною ініціативою виступають республіканці, які в деяких штатах, зокрема, Техас, Небраска, Луїзіана, становлять більшість у законодавчих органах, повідомляє Rolling Stone.

«Ми закликаємо Законодавчі збори скасувати закони про одностороннє розірвання шлюбу без вини, щоб підтримати шлюб за договором, і ухвалити закон, що продовжує період часу, протягом якого може відбутися розлучення, до шести місяців після дати подання заяви на розлучення», — йдеться у програмі Республіканської партії Техасу.

За даними дослідників, докторки та доктора філософії Гарвардського університету Бетсі Стівенсон і Джастіна Вулферса, які стежили за появою законів про розлучення без вини в кожному штаті, реформа призвела до різкого зниження рівня жіночих самогубств (на 8–16%) і домашнього насильства (на 30%), а також до зменшення кількості випадків вбивств жінок їхніми партнерами (на 10%).

Сьогодні понад дві третини усіх гетеросексуальних розлучень у США відбуваються з ініціативи жінок.

 

  • У 1969 році у штаті Каліфорнія вперше у США ухвалили закон, що дозволяв розлучення за взаємною згодою подружжя та гарантував рівний поділ спільного майна. Це рішення стало кроком у бік рівноправ’я жінок та чоловіків, даючи змогу, наприклад, жертвам домашнього насильства вийти зі шлюбу без небажаних наслідків. До цього потрібно було заявити про вину однієї зі сторін, щоб подружжя розлучили. Згодом аналогічні закони були ухвалені в усіх штатах. Проте у Міссісіпі та Південній Дакоті досі дозволяють розлучатися без вини, лише якщо обидві сторони згодні розірвати шлюб.
  • Республіканці також переважно закликають заборонити аборти, зокрема екстрену контрацепцію.

Фото: cottonbro studio: Pexels