Президент ФІФА пригрозив скасувати трансляцію Чемпіонату світу з футболу серед жінок у низці країн — через занижені ставки мовників

Почати
2 хв на читанння

Міжнародна федерація футболу (ФІФА) може відмовитися транслювати Чемпіонат світу з футболу серед жінок у п’яти великих європейських країнах («Велика п’ятірка») — Італії, Німеччини, Франції, Великій Британії та Іспанії.

Про це йдеться в заяві президента ФІФА Джанні Інфантіно, що розміщена на офіційному сайті федерації.

«Пропозиції мовників, переважно з європейських країн “Великої п’ятірки”, все ще дуже розчаровують і просто неприйнятні […]. Тоді як мовники платять 100–200 мільйонів доларів за Чемпіонат світу з футболу серед чоловіків, вони пропонують лише 1–10 мільйонів доларів за Чемпіонат світу з футболу серед жінок. Це ляпас усім видатним гравчиням Чемпіонату світу з футболу серед жінок і взагалі всім жінкам у всьому світі. Це наш моральний і юридичний обов’язок не продавати занижені ціни на Чемпіонат світу з футболу серед жінок. Тому, якщо пропозиції й надалі будуть несправедливими (щодо жінок і жіночого футболу), ми будемо змушені не транслювати Чемпіонат світу з футболу серед жінок», — наголосив він.

Інфантіно закликав усіх гравців (жінок і чоловіків), уболівальників, футбольних чиновників, президентів, прем’єр-міністрів, політиків і журналістів у всьому світі підтримати цю вимогу.

Президент ФІФА запевнив, що 100% усіх сплачених зборів за права підуть на жіночий футбол та сприятимуть рівним умовам і оплаті праці.

Окремо він зауважив, що суспільні мовники, зокрема, «зобов’язані сприяти жіночому спорту та інвестувати в нього».

 

  • Чемпіонат світу з футболу серед жінок розпочнеться в Австралії та Новій Зеландії з липня 2023 року.
  • У березні, після переобрання Джанні Інфантіно президентом, ФІФА збільшила призовий фонд жіночого Чемпіонату світу з футболу 2023 року до 150 мільйонів доларів. Водночас Інфантіно під час виступу розкритикував мовників та спонсорів, які пропонують значно менші суми за права на трансляцію матчів жіночого футболу, але вимагають гарантувати рівну оплату праці чоловікам і жінкам.

Фото: FIFA