Міжнародна федерація футболу (ФІФА) збільшила призовий фонд жіночого Чемпіонату світу з футболу 2023 року до 150 мільйонів доларів.
Про це заявив переобраний напередодні на третій термін президент федерації Джанні Інфантіно.
«Це буде втричі більше, ніж у 2019 році, коли я вже був президентом. Це буде в 10 разів більше, ніж у 2016 році, коли я став президентом ФІФА. У 10 разів більше. Отже, ми переходимо від 15 мільйонів доларів у 2016 році до 150 мільйонів у 2023 році», — сказав він.
За словами Інфантіно, ФІФА починає «історичну подорож жіночого футболу та рівності», яка має три кроки. Перший — надання нарівні умов та послуг для всіх чоловіків і жінок, які грають на чемпіонаті світу з футболу, другий — збільшення загальної суми призових і третій крок — рівні виплати за ЧС-2026 серед чоловіків і ЧС-2027 для жінок.
Водночас президент ФІФА розкритикував мовників та спонсорів, які пропонують значно менші суми за права на трансляцію матчів жіночого футболу, але вимагають гарантувати рівну оплату праці чоловікам і жінкам.
«Якщо мовник, часто державний мовник у великих країнах, пропонує нам 100 мільйонів або більше за трансляцію ЧС серед чоловіків, вони пропонують нам мільйон або менше за трансляцію Чемпіонату світу з футболу серед жінок. Ви вважаєте це нормальним? Якщо ви платите нам у 100 разів менше, то ваші показники переглядів мають бути дуже схожими. Можливо, на 20–25% менше для жінок, ніж для чоловіків, але не в 100 разів менше, на 20% менше. Запропонуйте нам на 20% менше, запропонуйте нам на 50% менше, але не на 100% менше. Новина, яку я маю для тих мовників або спонсорів, котрі не хочуть пропонувати однакові суми, полягає в тому, що ми не збираємося продавати жіночий футбол і жіночий Чемпіонат світу за такими цінами. Жінки заслуговують набагато більше, ніж це», — наголосив він.
Інфантіно запевнив, що 2023 рік для ФІФА є роком жінок.
«Це жіночий (рік). Як батько чотирьох доньок, чотирьох прекрасних доньок, я дуже добре знаю, скільки уваги ми повинні приділяти жінкам у нашому житті. ФІФА в цьому не відрізняється. Ми всі хотіли б, щоб Чемпіонат світу серед жінок в Австралії та Новій Зеландії став святом. […] Моє зобов’язання полягає в тому, щоб продовжувати наполегливо працювати з моїми чотирма доньками, а також з усіма жінками та чоловіками в цій кімнаті та за її межами, тому що ми захищаємо однакові принципи», — додав глава федерації.
- Інфантіно вперше обрали президентом ФІФА у 2016 році. У 2019-му його переобрали на другий термін. Згідно з правилами ФІФА, людина може бути обрана на посаду на три терміни.
- У травні 2022 року Футбольна федерація США стала першою, хто запровадив не лише рівну оплату й умови праці для жіночих і чоловічих команд, а й рівний розподіл призових за результативну участь у чемпіонатах світу. У вересні одразу 15 гравчинь іспанської жіночої збірної з футболу відмовилися представляти країну на міжнародних змаганнях через «загальну ситуацію в збірній…, [яка] сильно впливає на емоційний стан, а отже, на здоров’я». У грудні того ж року шотландська жіноча збірна з футболу подала до суду на Асоціацію футболу Шотландії (SFA) через нерівну оплату праці та неналежне ставлення до гравчинь.
- Після цього гравчині збірних Канади та Франції з футболу влаштували акцію протесту на турнірі у США. Футболістки інших збірних на знак підтримки почали виходити на матчі у фіолетових браслетах. Зокрема, збірна США, Японії, Англії, Австралії та Ірландії.
- Попри значне підвищення призових на Чемпіонаті світу з футболу серед жінок 2023 року це все ще набагато менше, ніж отримали чоловіки на Чемпіонат світу 2022 року в Катарі. Тоді призовий фонд становив 440 мільйонів доларів.
Фото: скриншот з трансляції засідання 73-го Конгресу ФІФА