Кандидатка у прем’єр-міністри Таїланду народила сина за два тижні до виборів

Почати
2 хв на читанння

Фаворитка майбутніх виборів у Таїланді, кандидатка на посаду прем’єр-міністерки Петонгтарн Чинават народила сина за два тижні до дня голосування.

36-річна молодша дочка колишнього прем’єр-міністра Таїланду Таксина Чинавата народила сина 1 травня, повідомила її тітка Їнглак Чинават, яка також очолювала уряд країни (5 серпня 2011 року — 7 травня 2014-го). Хлопчику дали ім’я Пруттхасин Суксавас та прізвисько «Тасин».

Останнім часом політикиня перестала їздити з передвиборчою агітацією, проте продовжувала спілкуватися з прихильниками партії «Пхиа Тхаі» («Для Таїланду») через відеозв’язок. Породілля зазначила, що дасть коментарі ЗМІ за кілька днів, коли набереться сил.

Згідно з останніми опитуваннями, Петонгтарн на прізвисько «Унг Інг» посідає перше чи друге місце на виборчих перегонах. Зокрема, цьому сприяє популярність прізвища Чинават. Партії, пов’язані з сім’єю Чинават, перемагали на виборах з 2001 року, але уряди скидали судовими рішеннями чи влаштовуючи військовий переворот.

Уряд Таксина Чинавата був повалений внаслідок перевороту у 2006 році. Його сестру змусили залишити посаду в 2014 році. Наразі вони живуть у вигнанні, щоб уникнути судових звинувачень.

Батько Петонгтарн написав на своїй сторінці в Twitter, що дуже радий народженню сьомого онука.

«Усі 7 онуків народилися, коли я був за кордоном. Я прошу дозволу повернутися і виховувати онуків. Оскільки в липні цього року мені виповнюється 74 роки», — наголосив він.

У разі повернення до Таїланду Таксину, заочно засудженому у справах, пов’язаних із корупцією, загрожує 10 років в’язниці. Багато експертів вважають, що повернення Таксина може призвести до нестабільності в країні.

 

  • Улітку 2018 року вже колишня прем’єр-міністерка Нової Зеландії Джасінда Ардерн стала другою жінкою в історії, яка народила дитину, перебуваючи на посаді голови уряду (з 26 жовтня 2017 року). Після народження доньки Ардерн узяла шеститижневу відпустку для догляду за дитиною і вже у серпні повернулася на роботу, залишивши дівчинку на свого партнера.
  • Першою жінкою, яка народила дитину на такій високій посаді, стала прем’єр-міністерка Пакистану (1988–1990, 1993–1996) Беназір Бхутто.

Фото: Pheu Thai