Жінки вперше в історії отримали право голосувати на Синоді єпископів у Ватикані

Почати
2 хв на читанння

Папа Римський Франциск вперше в історії надав право жінкам голосувати на всесвітній зустрічі єпископів, що відбудеться у жовтні 2023 року.

Це дозволить п’ятьом монахиням проголосувати на Синоді, який є папським дорадчим органом, повідомляє BBC.

Зазвичай на Синоді присутні близько 300 людей, тому більшість голосів все ж буде у чоловіків. Але, оскільки раніше жінкам дозволялося бути присутніми на засіданні лише у ролі спостерігачів без права голосу, ці зміни є історичними.

Американська жіноча організація Women’s Ordination Conference, яка виступає за рівність у католицькій церкві, назвала рішення Папи «важливим кроком на шляху до гендерного паритету».

«Це значна тріщина у скляній стелі та результат постійної адвокації, активізму та присутності спільної кампанії “Голоси католицьким жінкам”[…] Роками представники Ватикану та єпископи чинили опір, змінюючи на кожному синоді правила гри щодо того, чому жінкам не дозволяється голосувати. Негласною причиною завжди був сексизм», — наголосили в організації.

Окрім цього, Папа вирішив включити до складу Синоду 70 людей, які не є єпископами. Він обере членів релігійної громади з-поміж 140 кандидатів, зокрема акцентуватиме на молоді та жінках. За словами Франциска, він намагатиметься, щоб жінки становили половину з обраних людей.

Водночас експерти зазначають, що Ватикан може зіткнутися зі «значним опором» з боку деяких представників церкви.

 

  • Синод єпископів у Ватикані — це засідання єпископів із різних країн світу, яке за необхідності скликає Папа Римський. Перший Синод відбувся у 1967 році. На засідання у жовтні, зокрема, обговорюватимуть роль жінок у церкві та одностатеві стосунки.
  • У січні 2021 року Папа Римський надав дозвіл жінкам виконувати функції міністрантів — читати Євангелія на месі, прислуговувати біля вівтаря і роздавати причастя під час богослужіння. У листопаді жінка була вперше призначена на посаду генерального секретаря губернаторства, другого за важливістю управлінського органу Ватикану. У липні 2022 року Франциск уперше призначив трьох жінок до Департаменту в справах єпископів Ватикану.
  • У січні 2023 року в Єрусалимі в лютеранській церкві висвятили першу палестинську жінку-пастора на Святій Землі. Нею стала місцева мешканка Саллі Азар.

Фото: Vatican News