/

Ozerianko Bags випустив колекцію сумок з амулетами-баранцями, натхнену васильківською майолікою

Почати
/
3 хв на читанння

Український бренд Ozerianko Bags випустив першу колекцію від початку повномасштабного вторгнення, вона натхнена образами «добрих звірів» із посуду Васильківського майолікового заводу.

Нова колекція BARANETS — реакція на фундаментальний злам у сприйняті української культури та результат переосмислення ужиткового мистецтва.

Саме на Васильківському заводі народився незламний «Півник», що вже став символом перемоги, коли вцілів на шафці зруйнованої секції будинку у Бородянці. Так само на заводі з’явився і глиняний плесканець «Баранчик», образ якого став прототипом для акцентних деталей колекції Ozerianko Bags. Інших васильківських диво-звірів схематично відтворили на друкованому підкладі всіх виробів.

Ozerianko Bags випустив колекцію сумок з амулетами-баранцями, натхнену васильківською майолікою  Ozerianko Bags випустив колекцію сумок з амулетами-баранцями, натхнену васильківською майолікою

Основа колекції — оновлена модельна лінійка сумок зі знімними шкіряними брелоками. Керамічні амулети-баранці дизайнерка виліпила власноруч, адже елементи ручної роботи — це основа ДНК бренда. Китиці створювалися окремо у Львівській майстерні шкіряних прикрас. Вони перетворюють базову модель на унікальну.

«Мене заворожує різноманітність та глибока змістовність оберегового українського символізму. Чи ви знали, що орнамент “баранячі ріжки” на писанках уособлював молоді пагони рослин? Це як із новою силою закохатися в давно знайоме, побачити незнану досі рису, що захоплює з новою силою. Зовсім іншим поглядом я дивлюсь тепер на майолікового баранця у батьківському домі, відчуваючи приховані для мене раніше сенси цього образа в нашій культурі. Мене надихає, з якою новою увагою ми пристрасно осмислюємо свою історію та традиції. Радію, що сьогодні український візуальний код не тільки шириться світом, а й глибше розкривається для нас самих», — говорить Дар’я Озерянко.

Колекція вмістила улюблені square bag та зменшену модель саквояжа. Сумки представлені у двох кольорах — молочному та жовтому кольорі сонця. Лаконічні форми моделей доповнюються змінними деталями.

Ozerianko Bags випустив колекцію сумок з амулетами-баранцями, натхнену васильківською майолікою  Ozerianko Bags випустив колекцію сумок з амулетами-баранцями, натхнену васильківською майолікою

Кожна наступна колекція Ozerianko Bags — продовження попередньої, але розповідає свою історію. У створенні весняної колекції — 2023 бренд знову, як і в колекціях Hutsul та Kupala, обирає джерелом натхнення красу і мудрість українських традицій.

Сумки Ozerianko Bags можна придбати онлайн або в корнері 482 store (Київ, вулиця Саксаганського, 37).

  • Ozerianko Bags був заснований 2012 року мистецтвознавицею Дар’єю Озерянко. Бренд створює стильні повсякденні сумки, клатчі та наплічники з італійської шкіри. Також Ozerianko Bags пропонує послугу індивідуального пошиття, тож можна стати співавтором сумки й отримати аксесуар із власною історією та сенсом.
  • Раніше в Україні випустили благодійну колекцію мерчу за мотивами картин художниці Марії Примаченко. Гроші з прибутку витратять на будівництво багатофункціонального артцентру та музею Примаченко в її рідному селі Болотня Київської області, а також на мурали на стінах клініки «Охматдит» у Києві.