Апеляційний суд повторно взяв під варту третього фігуранта справи про вечірки у Києві, але готовий відпустити його під заставу

Почати
2 хв на читанння

Київський апеляційний суд узяв під варту у залі суду третього організатора та учасника вечірок у Києві, на яких знущалися з дівчат, Олега Захара.

Як повідомили в пресслужбі суду, відповідне рішення колегія суддів судової палати з розгляду кримінальних справ ухвалила 18 квітня, розглядаючи апеляційну скаргу, подану прокурором на ухвалу слідчого судді Шевченківського райсуду Києва.

Судді частково задовольнили клопотання прокуратури, застосувавши до фігуранта справи запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 1 травня.

Водночас юнак може вийти з-під варти під заставу у 600 тисяч гривень (з урахуванням уже внесених 402 600 гривень попередньо призначеної застави).

 

  • Молодики влаштовували вечірки у Києві, на яких споювали дівчат, а потім, користуючись їхнім безпорадним станом, знущалися з них та знімали це на відео. Фото та відео з постраждалими дівчатами «блогери» викладали у соцмережах, щоб «показати аморальність жінок». Згодом інформація про вечірки почала стрімко поширюватися соцмережами. Поліція оперативно відреагувала на ситуацію та провела обшуки в організаторів вечірок — вдома та у квартирах, які вони орендували для своїх «розваг».
  • На початку лютого двом організаторам вечірок Андрію Ярині та його товаришу Ярославу Домбровському оголосили підозру у виготовленні, збуті та розповсюдженні порнографічних предметів (ч. 3 ст. 301 Кримінального кодексу України), оскільки тоді постраждалі не подавали заяви до поліції, та взяли під варту до 1 квітня без можливості звільнення під заставу. Їм загрожує до 7 років ув’язнення.
  • Наприкінці березня третьому учаснику та організатору вечірок Олегу Захару повідомили про підозру в сексуальному насильстві (ч. 3 ст. 153 Кримінального кодексу України) — декілька дівчат написали заяви до поліції. Проте юнак вийшов з-під варти під заставу.
  • Напередодні його товариша Ярослава Домбровського, який раніше вийшов під заставу, також взяли під варту в залі апеляційного суду. Наступний перегляд справи має відбутися 1 травня.

Фото: Офіційний телеграм-канал Андрія Нєбитова