Справа про вечірки у Києві: Апеляційний суд збільшив розмір застави для одного з організаторів і взяв його під варту

Почати
2 хв на читанння

Колегія суддів Київського апеляційного суду збільшила розмір застави Ярославу Домбровському — одному з організаторів та учасників вечірок у Києві, на яких знущалися з дівчат.

Як повідомили у пресслужбі Київського апеляційного суду, прокуратура оскаржила ухвалу слідчого судді Шевченківського райсуду Києва від 28 березня 2023 року, якою підозрюваного дозволили відпустити з-під варти у разі сплати 402 600 гривень застави.

Судді задовольнили скаргу прокурора частково — Домбровського взяли під варту в залі суду. Проте він знову може вийти під заставу, суму якої суд збільшив до 536 800 гривень (враховуючи вже сплачені кошти).

Термін запобіжного заходу залишився незмінним — до 1 травня.

 

  • Молодики влаштовували вечірки у Києві, на яких споювали дівчат, а потім, користуючись їхнім безпорадним станом, знущалися з них та знімали це на відео. Фото та відео з постраждалими дівчатами «блогери» викладали у соцмережах, щоб «показати аморальність жінок». Згодом інформація про вечірки почала стрімко поширюватися соцмережами. Поліція оперативно відреагувала на ситуацію та провела обшуки в організаторів вечірок — вдома та у квартирах, які вони орендували для своїх «розваг».
  • На початку лютого двом організаторам вечірок Андрію Ярині та його товаришу Ярославу Домбровському оголосили підозру у виготовленні, збуті та розповсюдженні порнографічних предметів (ч. 3 ст. 301 Кримінального кодексу України), оскільки тоді постраждалі не подавали заяви до поліції, та взяли під варту до 1 квітня без можливості звільнення під заставу. Їм загрожує до 7 років ув’язнення.
  • Наприкінці березня третьому учаснику та організатору вечірок повідомили про підозру в сексуальному насильстві (ч. 3 ст. 153 Кримінального кодексу України) — декілька дівчат написали заяви до поліції. Проте юнак вийшов з-під варти під заставу, як і Домбровський. Наступний перегляд справи має відбутися 1 травня.