У Кенії чоловік видавав себе за жінку заради призу на чемпіонаті з шахів

Почати
2 хв на читанння

У Кенії чоловік видавав себе за жінку, щоби взяти участь у відкритому чемпіонаті з шахів у Найробі.

Гравець зареєструвався на змагання серед жінок як Міллісент Авур. Щоб приховати свою особу, він вдягнув традиційний нікаб, в якому було видно лише окуляри та очі, та ні з ким не спілкувався, пише Chess.com.

За словами організатора та президента Кенійської шахової федерації Бенарда Ванджали, під час реєстрації на турнір гравець «ніколи не вимовив жодного слова», а «просто написав на папері своє ім’я».

У Кенії чоловік видавав себе за жінку заради призу на чемпіонаті з шахів
Фото надано Chess Kenia.

Під час турніру учасниці змагань та арбітри звернули увагу на дивну ходу Міллісент та чоловіче взуття. Проте спочатку вирішили не втручатися і просто спостерігати.

Коли раніше невідома «спортсменка» обіграла національну чемпіонку Глорію Джумбу та найкращу шахістку Уганди Ампайру Шакіру, головний арбітр Ентоні Кіонга відвів підозрілу особу в окрему кімнату, де попросив показати посвідчення.

Тоді обман і розкрився. «Жінкою» виявився студент університету, ім’я якого не називають. Він визнав свою провину.

«Причиною були фінансові потреби, але я глибоко шкодую про свій вчинок і готовий прийняти всі наслідки», — пояснив чоловік.

Наразі самозванець виключений із турніру та очікує на дисциплінарне стягнення. Очки, які він набрав, були скасовані та присуджені його суперникам.

Призовий фонд чемпіонату становить 42 тисячі доларів. У жіночій секції є 10 призів, перша премія становить майже 4000 доларів.

 

Фото: Chess Kenia