/

Новий фільм Марисі Нікітюк «Я, Ніна» відкриє фестиваль Миколайчук ОPEN в Чернівцях

Почати
/
6 хв на читанння

На другому кінофестивалі «Миколайчук OPEN» (15–20 червня) в Чернівцях відбудеться українська прем’єра фільму «Я, Ніна» режисерки Марисі Нікітюк (міжнародна назва Lucky Girl).

Це життєствердна драма, знята за мотивами особистої історії телеведучої та акторки Яніни Соколової. Стрічка, яка, на перший погляд, присвячена складній темі, фокусується на цінності життя, що варте боротьби.

У центрі фільму — сильна особистість, красива та успішна телеведуча Ніна Сокіл. В її житті є все, про що тільки можна мріяти: любов, кар’єра, прихильники. В одну мить фатальна новина руйнує все, до чого зірка так довго йшла. Саме ця перешкода змусить її зрозуміти, хто вона насправді та що є найважливішим у житті.

Світова прем’єра фільму відбулася в офіційному конкурсі на Талліннському міжнародному кінофестивалі «Темні ночі» у 2022 році.

«Українці вперше побачать фільм, який починався саме з їхньої підтримки. Ми вдячні кожному, хто був із фільмом всі ці чотири роки його створення. І, думаю, зараз слушний час показати історію боротьби, подолання і взаємин із собою у період біди й поранення, які мають кожен і кожна з нас. Я щаслива, що попри війну й відсутність фестивального життя, прем’єра буде саме на фестивалі українського та міжнародного кіно, що названий іменем легендарного Івана Миколайчука», — розповідає авторка ідеї, генеральна продюсерка фільму Яніна Соколова.

Для режисерки та сценаристки Марисі Нікітюк «Я, Ніна» став другим ігровим фільмом у кар’єрі. Нова стрічка вийшла сміливою та емоційною, як і дебют «Коли падають дерева», прем’єра якого відбулася в рамках конкурсної програми Panorama на 68-му Берлінському міжнародному кінофестивалі (2018 року).

«Я дуже хочу, щоб українці полюбили наш фільм, який пройшов складний шлях до реалізації. Ми знімали кіно про те, що варто жити попри все. Але навіть не уявляли, з яким болем і якими втратами зіткнеться наше суспільство буквально через рік після завершення зйомок. Жити попри все зараз означає набагато більше, бажання жити — ми шукаємо його наново. І, можливо, комусь наше кіно допоможе», — ділиться режисерка і сценаристка «Я, Ніна» Марися Нікітюк.

Фільм є українсько-німецькою копродукцією виробництва компанії «Яніна Соколова Продакшен». Стрічку «Я, Ніна» створено за підтримки Державного агентства України з питань кіно, фонду Nordedia та за підтримки Українського культурного фонду. Дистрибʼютор в Україні — «Артхаус Трафік».

Фільм «Я, Ніна» відкриє кінофестиваль «Миколайчук OPEN», який цьогоріч став міжнародним, оголосивши про проведення Міжнародного повнометражного та Національного короткометражного конкурсів.

«Минулого року наш фестиваль, як і взагалі українське мистецтво, мав просто вижити. Зараз ми не лише вижили, а й адаптувалися до нової реальності й понад рік незламно відстоюємо своє: свої традиції, ідентичність, культуру! Майже всі фільми цьогорічної програми резонують із цим девізом, і ми дуже раді, що саме “Я, Ніна” стане фільмом-відкриттям. На прикладах героїнь ми маємо велику надію відстояти своє право на перемогу та життя без страху, навіть попри біль та втрати», — наголосив генеральний продюсер та співзасновник фестивалю «Миколайчук OPEN» Олексій Гладушевський.

«Миколайчук OPEN» також представив офіційний дизайн другої едиції фестивалю, створений дизайнеркою та артдиректоркою Юлією Нагорною. В цьогорічному дизайні підкреслюється роль культури, яка після року повномасштабного російського вторгнення стала лише важливішою.

Організатори фестивалю зазначають, що культура — це світло, що дозволяє вирватися з рутини та перезавантажитися цивільним і військовим. І це ж — «підсвічення» України для всього світу. Відповідно жовті овали з едиції 2022 року, такі собі сонячні плями, перетворилися на світлові градієнти, що відтіняють чорне тло.

Фестиваль відбудеться за підтримки Чернівецької міської ради та Чернівецької обласної ради.

  • Фестиваль глядацького кіно «Миколайчук OPEN» став першим кінозаходом, що відбувся офлайн у червні 2022 року за умов повномасштабного вторгнення росії в Україну. Було показано 10 українських фільмів, які ще не були в прокаті, а також ретроспектива Мантаса Кведаравічюса. Фестиваль виник як заклик не допустити руйнації української кіноіндустрії й мав на меті продемонструвати значні успіхи вітчизняного кіно глядачеві. Зіркові гості (Ірма Вітовська, В’ячеслав Довженко, Віктор Жданов, Марина Кошкіна, Ольга Сумська, Богдан Бенюк та багато інших) та повні зали довели – українське кіно живе й потрібне.
  • Наприкінці грудня 2019 року у видавництві #книголав вийшла друком повість «Я, Ніна» журналістки та телеведучої Яніни Соколової та письменниці Ольги Купріян. У книжці розповідається історія боротьби за життя від першої особи — відомої телеведучої Ніни Сокіл, яка дізнається, що хвора на рак. Їй доведеться пройти через страх і зневіру, щоб наново відчути жагу до життя й навчитися приймати підтримку та любов. Книжка є частиною великого соціального проєкту «Я, Ніна», мета якого — змінити ставлення до онкохворих у суспільстві, а також допомогти хворим на рак змінити ставлення до себе. DIVOCHE.MEDIA публікувало уривок.