У Франції проведуть перший благодійний показ колекції одягу від українських дизайнерів цеху VETERANKA

Почати
4 хв на читанння

У Франції відбудеться благодійний показ ексклюзивної колекції одягу Fire of Liberty, яку створили українські дизайнери з команди цеху VETERANKA («Жіночий ветеранський рух») та учасниця бойових дій, парамедикиня Юлія «Куба».

Перший міжнародний показ проведуть 13 квітня в Культурному центрі України у Парижі.

Місія показу — збір грошей для потреб жінок, постраждалих від війни, привернення уваги до подій в Україні мовою мистецтва, реалізація програми реінтеграції військових до цивільного життя.

У Франції проведуть перший благодійний показ колекції одягу від українських дизайнерів цеху VETERANKA

В рамках показу буде презентовано український бренд одягу Cubitus Dei, що разом зі своїми однодумцями створила ветеранка-парамедикиня Юлія «Куба», яка рятує поранених у найзапекліших точках фронту з 2014 року. До команди цеху також входять викладач, дизайнер Станіслав Бітус, який під час повномасштабного вторгнення замість модних суконь почав шити жіночу військову форму, очоливши мілітарі-цех VETERANKA, та конструкторка Ганна Суворкіна, яка розробляла з нуля лекала жіночої військової форми за стандартами НАТО.

«У нас з’явилася ідея створити спільний бренд. Ресурси знайшли завдяки гранту від Українського ветеранського фонду. Купили обладнання, знайшли персонал. Назва Cubitus Dei — це поєднання мого позивного “Куба” та прізвища Бітус. Я просто загуглила слово Cubitus, і виявилося, що воно з латині перекладається як “лікоть”, трансформувала назву, вийшло лікоть Бога чи Божественний лікоть — ідеально! Ця колекція, бренд — уособлення боротьби за життя, за свободу, за творчість навіть під час війни», — розповідає Юлія.

Колекція від бренда Cubitus Dei представлена 15 моделями прет-а-порте. Лінійка авангардна, еклектична, що поєднує класичний, фентезі, романтичний стиль, а також футуристичні форми та лінії. Особливість семплів — стародавні українські мотиви, над якими працюють майстри з вишивки. В модельному ряді присутні композиційні центри у вигляді птахів, лелек у польоті, бавовни та вогню, що іноді переходять у фактури і стають об’ємними. Під час створення цієї колекції надихалися образом футуристичної жінки-воїтельки. Загалом лінійка космічна, транслює одяг майбутнього.

У Франції проведуть перший благодійний показ колекції одягу від українських дизайнерів цеху VETERANKA У Франції проведуть перший благодійний показ колекції одягу від українських дизайнерів цеху VETERANKA У Франції проведуть перший благодійний показ колекції одягу від українських дизайнерів цеху VETERANKA

Під час показу можна буде придбати деякі моделі колекції, частина коштів піде на потреби жінок, які постраждали від війни. Такі проєкти підкреслюють незламність, талант українських захисників, а також є важливою складовою реінтеграції військових до цивільного життя, наголошують, що мистецтво — це ще один інструмент для виборювання миру.

Партнери: Embassy of Ukraine in France (Франція), Centre Culturel de l’Ambassade d’Ukraine en France (Франція), Agency Ovo (Франція).

 

  • Юлія «Куба» повернулася зі служби у 2019 році. До повномасштабного вторгнення вона встигла презентувати колекцію на Ukrainian Fashion Week. У 2022 році ветеранка повернулася до лав ЗСУ для порятунку життів. У перервах між бойовими виїздами малює ескізи на лінії фронту.
  • Раніше український бренд Support by Poustovit у колаборації з громадською організацією «Жіночий ветеранський рух» створив капсульну колекцію, яка представлена білими худі й футболками з написом «За майбутнє України / За тих, хто боронить» та Fighting red / Memorizing black і принтом червоно-чорного прапора. 30% від прибутку з продажу речей перерахують на потреби жінок на фронті. Обличчями колекції стали заступниця голови «Жіночого ветеранського руху», парамедикиня-доброволиця Катерина Приймак та членкиня ЖВР, полковниця Катерина Корнієнко, яка вже понад 20 років служить у ЗСУ та з 2015-го бере участь у бойових діях.

Фото: Олександра Злуніцина