Польща відмовилась проводити Кубок світу з фехтування серед жінок через допуск росіян

Почати
2 хв на читанння

Польща скасувала проведення Кубка світу з фехтування серед жінок, який мав відбутися 21–23 квітня в Познані.

У пресслужбі Федерації фехтування Польщі (PZS) повідомили, що причиною став дозвіл Міжнародної федерації фехтування (FIE) російським і білоруським спортсменкам брати участь у змаганнях.

«У зв’язку зі зміною правлінням FIE правил відбору на Кубок світу з фехтування серед жінок у Познані щодо учасників і допоміжного персоналу, які мають російські та білоруські паспорти, правління PZS змушене скасувати ці змагання. Польська федерація фехтування підтримує Федерацію фехтування України в її прагненні усунути зі змагань і світового фехтувального середовища людей, які підтримують жорстоку війну в Україні та схвалюють режим володимира путіна», — йдеться в повідомленні.

 

  • Міжнародний олімпійський комітет (МОК) рекомендував федераціям дозволити росіянам і білорусам повернутися до міжнародних змагань, за умови, що вони не підтримували війну в Україні та готові виступати як «нейтральні спортсмени», не представляючи свої країни. Окрім цього, щодо кожного мають провести перевірки.
  • Після рішення FIE допустити росіян та білорусів до змагань Федерація фехтування України оголосила про бойкот всіх змагань, в яких візьмуть участь громадяни цих країн.
  • Раніше громадська організація «Землячки», яка підтримує захисниць на фронті необхідною амуніцією, формою, взуттям та боксами з «жіночою гуманітаркою», запустила флешмоб #WhiteFlagKillerTag проти участі російських спортсменів в Олімпійських іграх — 2024.
  • Олімпійські ігри мають відбутися наприкінці липня — на початку серпня 2024 року в Парижі. Російські спортсмени через вторгнення росії в Україну були відсторонені від багатьох міжнародних змагань, така ж доля спіткала і білорусів — за допомогу росіянам.

Фото: Польська федерація фехтування