/

Takflix випустив онлайн квір-фільми Жанни Озірної на підтримку законопроєкту про реєстровані партнерства

Почати
/
2 хв на читанння

Квір-фільми української режисерки Жанни Озірної «Котики» та «Зв’язок» з’явилися в онлайн-кінотеатрі Takflix. Стрічки доступні в усьому світі з англійськими та німецькими субтитрами.

Takflix випустив ці фільми на підтримку законопроєкту про запровадження реєстрованих партнерств і закликав підписати петицію на сайті президента України. Цей закон допоможе одностатевим парам визначити взаємні права та обов’язки, питання володіння майном, спадку, соціального захисту, прав у разі смерті чи зникнення партнера/ки.

Фільм «Котики» — короткий метр про закоханих жінок, які ведуть розмову про життя у старій львівській квартирі. Їхні мрії про материнство впираються у консервативні суспільні норми та порушення прав квір-людей.

«Зв’язок» — історія одного камінг-ауту довжиною в рік. Жанна фіксує буденне життя своєї родини та веде розмови про поняття сім’ї та прийняття будь-якого вибору. Фільм отримав «Пальму Півночі» на фестивалі «86» у Славутичі та спеціальну відзнаку Одеського міжнародного кінофестивалю.

  • Згідно з Національною стратегією у сфері прав людини на період до 2020 року (була затверджена президентом 25 серпня 2015 року) та Планом дій з її реалізації (затверджений урядом 23 листопада 2015 року), законопроєкт про партнерства мали ухвалити до 2017 року. Але він навіть не був розроблений.
  • Зобов’язання перенесли до нової Національної стратегії у сфері прав людини на 2021–2023 роки (затверджена 24 березня 2021 року) та Плану дій з її реалізації (затверджений Кабміном 23 червня 2021 року).
  • У липні 2022 року петиція про легалізацію одностатевих шлюбів на сайті президента України набрала понад 25 тисяч підписів. Володимир Зеленський відповів на петицію, запевнивши, що уряд працює над варіантами рішень щодо легалізації в Україні зареєстрованого громадянського партнерства, але поки триває війна, внести зміни до Конституції неможливо.
  • 13 березня 2023 року у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №9103 «Про інститут реєстрованих партнерств», мета якого — створити в Україні інститут реєстрованих партнерств, що буде доступний як для одностатевих, так і для різностатевих пар.