Сучасна молодь вважає, що боротьба за права жінок зайшла «надто далеко» — опитування

від | 17.03.2023 | Новини

Час читання: ( Кількість слів: )

Приблизно 52% зумерів (покоління Z, люди, які народилися між другою половиною 1990-х та другою половиною 2000-х років) і 53% міленіалів (покоління Y, люди, які народилися у період 1981–1996 роки) вважають, що суспільство «зайшло дуже далеко» у просуванні прав жінок і вже дискримінує чоловіків.

Про це свідчать результати опитування, проведеного дослідницькою компанією Ipsos та Глобальним інститутом жіночого лідерства при Королівському коледжі Лондону, в якому взяли участь понад 22 тисячі людей віком від 16 до 74 років із 32 різних країн.

З-поміж представників бебі-бумерів (1946–1964) та покоління X (1965–1980) такої ж думки дотримуються 40% та 46% відповідно.

Загалом у світі люди розділилися щодо того, чи зайшли жінки настільки далеко у просуванні рівності, що дискримінують чоловіків. Майже половина (48%) говорять, що дискримінація існує, але приблизно двоє з п’яти (43%) з цим не погоджуються. Чоловіки частіше, ніж жінки, погоджуються з цим твердженням (55% проти 41%).

Найбільше серед опитаних, які вважають, що чоловіків дискримінують, громадян Таїланду (78%), Індії (74%), Саудівської Аравії (74%), Об’єднаних Арабських Еміратів (73%) та Аргентини (62%). Протилежної думки дотримуються у Португалії (71%), Угорщині (59%), Швеції (57%), Індонезії (56%), Бельгії (53%) та Польщі (53%). Представники України не брали участі в опитуванні.

Водночас 37% людей бояться захищати права жінок через страх помсти. В Індії про свої побоювання розповіли 65% опитаних, в ОАЕ — 62%, в Саудівській Аравії — 59%, Малайзії — 58% та Таїланді — 52%.

За даними The Telegraph, з 2017 року частка британської громадськості, яка каже, що боїться висловлюватись і виступати за рівні права жінок, подвоїлася з 14 до 29%. Проте більшість (71%) запевняє, що це ствердження не про них.

Дослідники встановили, що більше побоювань мають молоді покоління, причому покоління Z (38%) говорить про це приблизно вдвічі частіше, ніж бебі-бумери (19%).

Майже двоє з п’яти людей (38%) у Британії вважають, що від чоловіків очікують занадто багато для підтримки рівності, що на 29% більше, ніж у 2019 році.

Більш позитивним є те, що майже половина опитаних британців (47%) впевнені, що рівність між чоловіками та жінками буде досягнута протягом їхнього життя, у 2018 році таких було 40%.

На думку феміністки та професорки соціології Університету в Ньюкаслі Елісон Фіппс, переконання молодих людей, що фемінізм «зайшов досить далеко» не є поганими, оскільки це може означати, що вони досі не стикалися з гендерною нерівністю у своєму житті, пише журнал Dazed.

«Це можливо, враховуючи той факт, що зараз дівчата, як правило, перевершують хлопчиків у школі, молоді жінки, як правило, дуже добре навчаються в університеті, а деякі форми дискримінації щодо жінок — наприклад, нерівність на робочому місці чи проблеми, пов’язані з материнством — дадуть знати про себе пізніше», — каже вона.

Однак професорка також визнає, що ці цифри можуть свідчити і про те, що молоді люди дедалі більше навмисно уникають фемінізму.

«Насправді у певному сенсі ми повертаємося назад — наприклад, вплив фінансової кризи на жінок, спроби скасувати репродуктивні права, онлайн-переслідування та насильство, і сплеск упереджень, спрямованих зокрема на трансжінок», — зазначає Фіппс.

Оскільки молоді люди зараз стикаються з особливо несприятливими соціально-економічними умовами, багато хто шукає просту відповідь, чому їхні життя такі важкі: і легко зрозуміти, чому дехто вказує пальцем на фемінізм. Багато «традиційних дружин» стверджують, що насправді фемінізм погіршив становище жінок, заохочуючи їх вийти на роботу, а стати домогосподаркою — гарний спосіб «обдурити» капіталістичну систему та відмовитися від невдячної, низькооплачуваної роботи.

Що стосується молодих чоловіків-антифеміністів, маскулінність переживає кризу. Після руху #MeToo чоловіки були вражені тим, що жінки зазнають стільки сексуальних домагань і насильства, але досі немає реального «плану», як бути молодим чоловіком у сучасному світі. Кількість неодружених і самотніх чоловіків також зростає, і в цьому контексті фемінізм стає джерелом усіх їхніх нещасть.

«Мій досвід спілкування з міленіалами і поколінням Z свідчить про те, що їхня політика загалом є прогресивною, що дуже дивно, враховуючи весь реакційний контент, який там є. Ми, старші покоління, повинні підтримувати їх, коли вони орієнтуються в усій інформації та дезінформації, і коли вони уявляють собі світ, який вони хочуть побудувати», — резюмувала Фіппс.

 

Фото: Zen Chung: Pexels

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Читайте також

Українські фільми «Бачення метелика» і «Залізні метелики» про воєнні злочини росії покажуть у Гаазі

Українські фільми «Бачення метелика» і «Залізні метелики» про воєнні злочини росії покажуть у Гаазі

Українські фільми «Бачення метелика» і «Залізні метелики» представлять країну в конкурсній програмі Міжнародного фестивалю про права людини Movies That Matter у Гаазі та нагадають про російсько-українську війну. Фільми...

Українська продюсерка і диджейка Дарʼя Коломієць представила підбірку пісень для знайомства з Україною на відомій радіостанції у США

Українська продюсерка і диджейка Дарʼя Коломієць представила підбірку пісень для знайомства з Україною на відомій радіостанції у США

Українська культурна активістка, музична продюсерка та діджейка Дарʼя Коломієць представила підбірку з трьох українських пісень на відомій американській радіостанції KEXP у програмі Drive Time. «Вже багато місяців поспіль я...

Українська продюсерка і диджейка Дарʼя Коломієць представила підбірку пісень для знайомства з Україною на відомій радіостанції у США

Українська продюсерка і диджейка Дарʼя Коломієць представила підбірку пісень для знайомства з Україною на відомій радіостанції у США

Українська культурна активістка, музична продюсерка та діджейка Дарʼя Коломієць представила підбірку з трьох українських...