Українку майже рік «лікували» нейролептиками у російській психлікарні, намагаючись змусити змінити громадянство — правозахисники

від | 07.03.2023 | Новини, Війна в Україні

Час читання: ( Кількість слів: )

Мешканку Харківської області Ірину майже рік піддавали каральній психіатрії у росії через її відмову отримувати російське громадянство.

Про це повідомив у своєму телеграм-каналі російський адвокат Олексій Прянишников, який допоміг українці повернутися додому.

Він розповів, що жінку, яка з документів мала з собою лише пенсійне посвідчення, вивезли автобусом до Бєлгорода у травні 2022 року, там вона потрапила до пункту тимчасового утримання. Працівники цього пункту відправили Ірину до місцевої психіатричної лікарні, оскільки вона «поводилася неадекватно, не повідомляла про себе жодних відомостей».

«У результаті в Бєлгородській психіатричній лікарні Ірина пробула до 10 серпня 2022 року. Після бєлгородської психлікарні Ірину перемістили до психіатричної лікарні Енгельса Саратовської області. Звісно, у період госпіталізації лікарі активно застосовували улюблений із радянських часів галоперидол», — написав адвокат.

За словами Прянишникова, психіатри неодноразово пропонували Ірині набути громадянство рф в обмін на виписку з лікарні, проте українка відмовлялася.

Увесь цей час Ірину намагався розшукати її син, лише у вересні він дізнався, що жінка перебуває в Енгельсі, проти поїхати за нею не міг через запроваджений воєнний стан.

«За весь час госпіталізації син мав лише чотири відеодзвінки з матір’ю, під час яких вона говорила, що хоче виїхати додому. Проте лікарі були непохитними: виписка — лише після отримання російського паспорта (а це від трьох до шести місяців очікування). У чому мотивація такого екстравагантного пошуку нових громадян Росії, залишається лише здогадуватися», — зазначив адвокат.

Наприкінці січня 2023 року до справи долучився Прянишников. Після оформлення низки потрібних документів йому та саратовській адвокатці Маргариті Гальцевій 21 лютого вдалося домогтися побачення з Іриною у психіатричній лікарні.

«Лікарі виявилися не дуже раді неоголошеному візиту і наданим документам, навіщось консультувалися з міграційним підрозділом МВС, але до обіду здалися і відпустили Ірину, знявши вимоги, що висувалися раніше, про вступ Ірини в громадянство рф. І Ірина приватною швидкою вибула із Саратовської області, а вже надвечір 23 лютого зустрілася із сином після року розлуки», — додав Прянишников.

  • Галоперидол — це антипсихотичний препарат сильної дії, що призначають при шизофренії, маніях та психозах. Має чимало побічних дій: головний біль, безсоння або навпаки сонливість, ейфорія або депресія, тривожність або збудження, може викликати страхи, спричиняти епілептичні напади, загострювати психоз і галюцинації. У СРСР галоперидол застосовували дисидентам як покарання.
  • Олексій Прянишников є адвокатом якутського шамана Олександра Габишева, який навесні 2019 року вирушив із якутська до москви для проведення «обряду вигнання путіна». Чоловіка затримали за кілька тижнів на кордоні Бурятії та Іркутської області. Згодом його помістили до психоневрологічного диспансеру та порушили проти нього кримінальну справу за «екстремізм» та  «застосування насильства проти представника влади». Восени 2021 року суд відправив шамана на «примусове лікування» до Новосибірської психіатричної лікарні спеціалізованого типу з інтенсивним спостереженням.
  • Повномасштабне вторгнення росії в Україну принесло дуже багато насильства. Російське військове керівництво під час окупації українських територій віддає накази ґвалтувати українців або пропонує солдатам «піти розслабитися», використовуючи сексуальні злочини як зброю війни. Численні докази чіткої моделі поведінки російських військових на захоплених землях виявили українські та міжнародні слідчі, хоча кремлівські чиновники неодноразово заперечували звинувачення в порушеннях прав.

Фото: Gustavo Fring: Pexels

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Читайте також

Суд узяв під варту третього фігуранта справи про вечірки, але він може вийти під заставу

Суд узяв під варту третього фігуранта справи про вечірки, але він може вийти під заставу

Шевченківський столичний райсуд відправив під варту до 1 травня з альтернативою застави у 402,6 тисячі гривень третього учасника та організатора вечірок у Києві, на яких знущалися з дівчат. Як повідомляє Watchers.Media,...

Всесвітня організація з легкої атлетики заборонила трансгендерним спортсменам брати участь у змаганнях серед жінок

Всесвітня організація з легкої атлетики заборонила трансгендерним спортсменам брати участь у змаганнях серед жінок

Всесвітня організація легкої атлетики (World Athletics) заборонила трансгендерним жінкам виступати в жіночій категорії на міжнародних змаганнях. У пресслужбі організації уточнили, що така заборона почне діяти з 31 березня...

Українська продюсерка і диджейка Дарʼя Коломієць представила підбірку пісень для знайомства з Україною на відомій радіостанції у США

Українська продюсерка і диджейка Дарʼя Коломієць представила підбірку пісень для знайомства з Україною на відомій радіостанції у США

Українська культурна активістка, музична продюсерка та діджейка Дарʼя Коломієць представила підбірку з трьох українських...